Németh András vezetésével magabiztosan nyert San Marino ellen a magyar U21-es válogatott

Már az első félidőben lerendezte San Marinót a magyar U21-es válogatott, Németh András duplázni tudott a találkozón.
Póczik Dávid 2022. március 24., csütörtök 18:48
Szerző: Póczik Dávid 2022. március 24., csütörtök 18:48

Már az 5. percben előnyhöz jutott a magyar U21-es csapat. A bal oldalon vezetett lendületes támadást Gera Zoltán együttese, majd Tamás ugratta ki a Genkben pallérozódó Németh Andrást. A fiatal támadó kicselezte a védőjét, majd jobbal a bal alsóba tekerte a labdát, 1-0.

A 14. percben ezúttal is a bal szélen bontotta meg a San Marinó-i védelmet a magyar válogatott. Skribek és Komáromi játszott össze az oldalvonal mellett, utóbbi játékos tette aztán laposan középre a labdát, amire ezúttal is Németh érkezett, aki a kapu közepébe lőtt, ezzel pedig megduplázta a magyarok előnyét, 2-0.

A 25. percben Németh kapufára fejelte Skribek szögletét, nem sokon múlt a mesterhármas.

Néhány perccel később Skribek próbálkozott ballal, körülbelül 10-11 méterről, ám kísérletét hárította a vendégek kapusa.

Ismételten a bal oldalon ment végig egy tetszetős magyar támadás, az akció végén Csongvai lövése nem sokkal suhant el a jobb kapufa mellett.

A 44. percben született meg a harmadik magyar gól. A rövid ötösre ívelt szögletre Ilynbor érkezett a leggyorsabban és a jobb alsóba bólintotta a labdát, 3-0. A Vasas játékosának ez volt az első gólja magyar nemzeti színekben.

Az 55. percben Kiss Tamás ugratta ki Némethet, aki nem lőtt, hanem Szabó elé próbálta visszakészíteni a labdát, de a védő visszaért és menteni tudott.

Néhány perccel később Mezei szabadrúgása ment nem sokkal a kapu fölé.

A 80. percben Komáromi indult meg a bal oldalon és passzolt középre laposan. A középre tett labdára Major érkezett és néhány méterről a kapuba lőtt, 4-0. Az eredmény ezután nem változott, a magyar válogatott legközelebb március 29-én lép pályára, Lengyelország ellen.

U21-es Eb-selejtező

"B" csoport

Magyarország-San Marino 4-0 (Németh, 5., 14., Ilynbor, 44., Major, 80.)

Magyarország: Hegyi, Ilynbor, Mocsi, Tamás - Major, Csongvai (Szabó, a szünetben), Mezei (Hidi, 83.), Kata (Szendrei, 61.), Komáromi - Németh (Horváth, 61.), Skribek (Kiss, a szünetben)

(cserék: Veszelinov, Várkonyi, Horváth, Szabó, Kerkez, Kiss, Radics, Székelyhidi, Szendrei)

San Marino: De Angelis - Rosti, Tomassini, Moretti, Tosi - Dolcini, Matteoni, Capicchioni - Toccaceli, Ciacci, Pancotti

(cserék: Colonna, Babboni, Baldazzi, Contadini, Pasolini, Rastelli, Santi, Valentini, Zannoni)

Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.