U17: Románveréssel került az Eb küszöbére a magyar válogatott

2-0-ra győzött Óbudán Szélesi Zoltán csapata, amely veretlenül áll a csoport második helyén az U17-es elitkör befejezése előtt egy fordulóval.
Dudás Gábor 2018. március 25., vasárnap 15:45
Szerző: Dudás Gábor 2018. március 25., vasárnap 15:45

A szlovénok elleni, utolsó pillanatban elért döntetlen után megszerezte első győzelmét is a magyar U17-es válogatott a hazai rendezésű Eb-selejtezős elitkörben. Szélesi Zoltán csapata Romániát múlta felül.

Az első félidőben is jobbnak tűnt a magyar csapat, a románokat ráadásul az is hátráltatta, hogy már a 10. percben elveszítették kezdőkapusukat sérülés miatt.

A helyszínen tartózkodó Georges Leekens szövetségi kapitány és mintegy 700 szurkoló a 26. percben még Beke Péter kapufájánál foghatta a fejét, nem sokkal később azonban már örülhetett, hiszen a HSV fiatal támadója a hálóba lőtte a Papp Marcell által kiharcolt 11-est (1-0).

A fordulás után is inkább mi domináltunk, bár a románok játékában is benne volt a gólveszély. Beke, illetve Markovic riogatott leginkább, de a második gólt a szlovénok elleni drámai találat "elkövetője", Tóth-Gábor Kristóf szerezte. Az Illés Akadémia futballistája egy szöglet és két román (egyikük a csereként beállt kapus, Serban volt...) ütközése után passzolt a hálóba közelről (2-0).

Ezzel el is dőlt a meccs, bár Ásványinak bravúrt kellett bemutatnia Markovic 8 méterről leadott lövésénél. Így maradt a 2-0, a magyar U17-es válogatott nagy lépést tett az Eb-szereplés felé, hiszen nem csak a csoportelsők, de a legjobb hét csoportmásodik is ott lehet majd az angliai, 16 csapatos kontinenstornán. Az utolsó forduló előtt a mieink és Szlovénia is 4-4 ponttal áll, déli szomszédunk ma 3-0-ra verte Izraelt.

Szerdán, az utolsó körben a magyar válogatott Izraellel (14.00, Hidegkuti-stadion), Szlovénia pedig a román korosztályos csapattal találkozik majd.

U17-es elitkör, 2. forduló:

Magyarország - Románia 2-0 (Beke 27. - 11-esből, Tóth-Gábor 50.) - a meccs krónikája percről percre itt!

Izrael - Szlovénia 0-3

A csoport állása: 1. Szlovénia 4 pont (4-1), 2. MAGYARORSZÁG 4 (3-1), 3. Izrael 3 (5-4), 4. Románia 0 (1-7)

Így ünnepelt az U17-es válogatott a románok legyőzése után - videó
Megérdemelt ünneplést csapott Szélesi Zoltán csapata a román fiatalok 2-0-s legyőzését követően.
Riccardo Piscitelli
Megvan a MOL-éra első igazolása: Riccardo Piscitelli a Mezőkövesdtől érkezik az újpestiekhez a következő idényben.
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.