Szoboszlai és Németh Krisztián is bombaformában a szlovák-magyar előtt - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. március 18., hétfő 10:53
Szerző: Dudás Gábor 2019. március 18., hétfő 10:53

Németország

Az RB Leipzig a két magyar válogatottjával, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőben verte idegenben 1-0-ra a Schalkét.

Szalai Ádám a 63. percben lépett pályára csereként a Hoffenheimben, amely 1-1-re végzett Stuttgartban.

A Dárdai Pál irányította Hertha nagy meccset jázszott, de végül kikapott a bajnoki címért küzdő Borussia Dortmundtól. A vendégek Marco Reus 92. percben szerzett góljával győztek 3-2-re Berlinben.  A Herthában Dárdai Palkó ezúttal nem volt kerettag.

A Sallai Rolandot sérülése, illetve műtétje miatt nélkülöző Freiburg 1-1-s döntetlent játszott a Borussia Mönchengladbach stadionjában.

Olaszország

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám ezúttal nem volt kerettag, miközben csapata 3-2-re legyőzte idegenben a Torinót, de az Empoli sikere miatt maradt a 18. pozícióban.

Franciaország

Bese Barnabás kezdőként lépett pályára másodosztályú csapata pénteki bajnoki mérkőzésén, melyen az ellenfél az az Ajaccio volt, melynek szurkolói a tavalyi playoff-mérkőzés előtt füstbombákkal és rakétákkal támadták meg a Le Havre csapatbuszát.

A pénteki mérkőzés kezdését követően a vendégek kirohanó kapusa, Benjamin Leroy keményen beleszállt Besébe, akit hosszú perceken keresztül ápoltak, majd a csapatorvos kérésére a szünetben le is cserélték. A magyar jobbhátvéd azóta már jobban van, sérülése pedig rövidesen kivizsgálásra kerül. A Le Havre végül 3-1-re megverte a mérkőzés végére 10 emberre fogyatkozó Ajacciót, így Beséék 29 forduló után a tabella 9. helyén állnak, 6 pontra a rájátszást érő 5 helytől.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligában sereghajtó Vitoria Guimares B 1-0-ra győzött a Farense ellen. Az U21-es válogatott támadó kimaradt a meccskeretből.

Nem lépett pályára az ugyancsak a portugál másodosztályban szereplő Benfica B-ben a 18 éves Csoboth Kevin, sőt, a keretbe sem nevezték a Penafiel elleni mérkőzésen (2-1).

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron nem volt ott a keretben Fortuna Sittardnál, amely 3-1-re győzött otthon az FC Emmen elleni bajnokin.

Svájc

Kecskés Ákos és Vécsei Bálint csapata, a Lugano 2-0-ra győzött a St Gallen tthonában, így csak három pont a lemaradása a már EL-indulást jelentő 4. helytől. Mindkét magyar végigjátszotta az összecsapást.

Görögország

A sérült Megyeri Balázs és a már régóta maródi Ugrai Roland sem volt ott az Atromitosz meccskeretében az AEK elleni, 1-0-ra elveszített bajnoki rangadón.

Korhut Mihály csapata, az Arisz hétfőn meccsel majd a görög élvonalban, ellenfele az Apollon Szmirnisz lesz.

Interjú: „Ha az beakadt volna, rögtön cserét kérek” – Korhut új erőre kapott Görögországban
A görög élvonalban rögtön alapemberré vált Korhut Mihály elmondta, keresték-e az NB I-ből, és frappáns választ adott arra is, hogy ő-e a jelenlegi legjobb balhátvéd Magyarországon.

Skócia

Bogdán Ádámot a kispadra sem nevezte a Hibernian a Motherwell ellen (2-0).

Ausztria

Azok után, hogy a hét közben gólpasszt adott a Napoli ellen az Európa Ligában, az osztrák bajnokságban is kezdőként kapott lehetőséget a Red Bull Salzburg 18 éves magyar középpályása, Szoboszlai Dominik. A magyar válogatottba is meghívót kapott tehetség újra élt is a bizalommal, a 91. percben ő állította be a 0-2-s végeredményt a Wacker Innsbruck otthonában. Szoboszlai egy kontra végén talált be, méghozzá először az osztrák Bundesligában.

A 17 éves Bukta Csaba ezúttal kispados volt a Salzburg második csapatában, a Bundesliga 2-es Lieferingben, nem lépett pályára a Ried elleni bajnokin (2-6).

Dánia

Korcsmár Zsolt csapata, az FC Midtjylland 2-1-re győzött a Sönderjyske ellen és továbbra is második a tabellán, alig egy ponttal lemaradva a listavezető FC Köbenhavntól. A makacs sérüléssel bajlódó 30 éves magyar válogatott bekk ősz óta nem lépett pályára a bajnokságban.

Szlovákia

A Dunaszerdahely 1-1-s döntetlent játszott otthon a Ruzomberok (Rózsahegy) ellen. A csallóközi gárdában ezúttal csak egy magyar, Kalmár Zsolt kapott lehetőséget, a középpályás végig is játszotta a mérkőzést. Csóka Dániel, Vida Kristopher és Vida Máté nem szerepelt a keretben, utóbbi kettő sérülés miatt.

A Slovan Bratislava 4-1-re győzött a Sered otthonában, de magyarjai nélkül, Guzmics Richárd és Holman Dávid is kispados volt végig.

Lengyelország

Nagy Dominik a 37. percben állt be csereként a Legia Varsó együttesébe, amely 1-0-ra győzött a Slask Wroclaw elleni bajnokin, és továbbra is csak kétpontos hátrányban van az éllovas Lechia Gdańskhoz képest.

Ukrajna

A Dinamo Kijev magyar légiósa, Kádár Tamás ezúttal is végig a pályán volt, csapata 2-1-re győzött az Olimpik Donyeck otthonában. A jó teljesítményt nyújtó válogatott védő az 58. percben sárga lapot kapott.

Horvátország

Gyurcsó Ádám kispados volt és nem lépett pályára a Hajduk Splitben, így kimaradt a Rudes 3-0-s legyőzéséből.

Kleinheisler László másodszor játszott az NK Osijek csapatában, amely 3-1-re kikapott a rijekai rangadón A magyar válogatott középpályás végig a pályán volt, a 95. percben sárga lapot kapott.

Románia

Lang Ádámot ezúttal a kispadon jegelő és listavezető kolozsvári CFR 1-0-ra győzött a Viitorul Constanta otthonában.

Ciprus

A ciprusi első osztályban ezúttal is csak a kispadon kezdett Balogh Norbert, és végül be sem vetette a válogatott keretben is számításba vett csatárt az APOEL az Apollon Limasszol otthonában 3-1-re megnyert bajnokin.

Törökország

Feczesin Róbert csereként lépett pályára a 86. percben a másodosztályú Adanasporban, amely 1-0-ra kikapott otthon a Genclerbirligi csapatától.

Kazahsztán

Pénteken rendezték a kazah élvonalbeli bajnokság 2019-es idényének második fordulóját, ahol a Hidi Patrikot is foglalkoztató Irtis Pavlodar az Atirauhoz látogatott, míg az Eppel Mártont is a soraiban tudó Kajrat Almati a Sahtyor Karagandit fogadta. Akárcsak az első fordulóban, úgy ezúttal is a kezdőcsapatban kapott helyet Hidi, aki végigjátszotta a 3-1-es Irtis-győzelemmel végződő összecsapást. A végeredmény már az első játékrészben kialakult, miután a 21. és a 40. perc között négy gólt is láthatott a közönség.

Szintén volt oka az örömre Eppelnek, aki csapata első gólját a 28. percben tizenegyesből. A magyar támadót a 82. percben lecserélte edzője, a Kajrat végül 2-1-re legyűrte a Sahtyort.

USA

Három magyar futballistával, Németh Krisztiánnal, Sallói Dániellel és Baráth Botonddal a kezdőcsapatában lépett pályára a Sporting Kansas City a CONCACAF Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján az Independiente ellen. Peter Vermes együttese 2-1-es hátrányból várta a párharc második mérkőzését. A találkozó első félidejének derekán cserére kényszerült a Kansas: a 21. percben Sallói sérülés miatt hagyta el a pályát. A 74. percben a magyar válogatott támadó vezérletével beindultak a hazaiak: Németh Krisztián először egy – Baráth Botond fejese utáni – labdára csapott le a kapu előterében és lőtt azonnal a hálóba (1-0), amivel már a Kansas állt továbbjutásra.

A 81. minutumban újabb gólt szerzett a hazai csapat, majd a 86. percben Németh újabb villanásával lezárta a párharcot: egy bal oldalról belőtt labdára érkezett és becsúszva a hálóba továbbította a játékszert (3-0). Így a Sporting Kansas City 4-2-es összesítéssel bejutott a sorozat elődöntőjébe, ahol a Monterrey lesz az ellenfele.

A hétvégén a Némethtel és Baráthtal felálló Sporting 1-1-es döntetlent játszott az észak-amerikai liga (MLS) alapszakaszának harmadik fordulójában a Coloradóval. Mindkét magyar végigjátszotta a találkozót, Baráth a 75. percben sárga lapot kapott.

Nikolics Nemanja kezdett, de a 71. percben lecserélték a Chicago Fire-ben, amely 4-2-re kapott ki otthon a Seattle Sounders csapatától.

Stieber Zoltán pedig a kispadról szállt be a 79. percben a D.C. United együttesébe, a fővárosiak Wayne Rooney mesterhármasának is köszönhetően 5-0-ra verték a Real Salt Lake-et.

Irán

Koman Vladimir kezdőként a 93. percig volt pályán iráni együttese, a Sepahan Fulad elleni bajnokiján, amelyen Komanék 1-1-s döntetlent értek el idegenben, és a 4. helyre csúsztak vissza a tabellán.

Hongkong

Magyar idő szerint szombaton 7:30-tól csapott össze egymással a forduló előtt a hongkongi bajnokságban listavezető R&F csapata a Vadócz Krisztiánnal a kezdőben felálló Kitchee SC-vel.

A vendégek az 57. percben már kétgólos előnyt tudhattak magukénak, ám a hazai együttes Giovane 3 perc alatt szerzett duplájának köszönhetően vissza tudott jönni a meccsbe. A Kitchee azonban egy 73. percben lőtt góllal megnyerte a mérkőzést, így az ezúttal is 90 percet játszó Vadócz  és csapata 27 ponttal a 2. helyen áll a játéknapon szintén előző Southern District RSA mögött egy ponttal lemaradva.

Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.