Szoboszlai csereként robbantott Lipcsében, Gazdag duplázott Amerikában - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. október 25., hétfő 11:59
Szerző: Csakfoci Admin 2021. október 25., hétfő 11:59

NÉMETORSZÁG

Szalai Ádám csapata, a Mainz 4-1-re nyert a vendég Augsburg ellen a német bajnokság 9. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén, ezzel megszakította négy meccs óta tartó nyeretlenségi sorozatát. A magyar válogatott csapatkapitánya egy hónappal ezelőtt térdműtéten esett át, de ezen a héten már teljes értékű edzésmunkát végzett, s a 82. percben pályára is küldte őt Bo Svensson vezetőedző.

Gulácsi Péter és Willi Orbán végigjátszotta a Fürth elleni mérkőzést, Szoboszlai Dominik a 64. percben állt be, és egy perccel később egy egyérintős passzokból felépülő támadás végén okos perdítéssel növelte a hazaiak előnyét.

A magyar válogatott középpályás a harmadik gólját szerezte a Bundesligában, majd a 88. percben a bal szélen elfutva jobb külsővel ívelte a labdát középre, kihagyhatatlan helyzetbe hozva a 18 éves spanyol Hugo Novoát. Ezzel alakult ki a 4-1-es végeredmény. A sereghajtó Greuther Fürth továbbra is nyeretlen.

Szoboszlai Dominik gólja 4:47-nél, gólpassza 6:13-tól látható:

A Freiburg 2-0-ra győzött Wolfsburgban a térdsérüléssel bajlódó Sallai Roland nélkül, aki ezúttal nem volt a vendégcsapat meccskeretében.

Dárdai Pál vezetőedző csapata, a Hertha BSC házigazdaként 1-0-ra legyőzte a Borussia Mönchengladbachot, ezzel feljött a tizedik helyre. A találkozó egyetlen gólját Marco Richter szerezte az első félidő hajrájában. A magyar vezetőedző fia, Dárdai Márton nyolcvan percet játszott.

Novothny Soma a cserepadról figyelte az eseményeket. Csapata, a Bochum 2-0-ra nyert hazai pályán az Eintracht Frankfurt ellen.

BELGIUM

Bese Barnabás, az OH Leuven jobbhátvédje ezúttal sem volt keretben a St. Truiden ellen 4-1-es győzelemmel végződő bajnokin.

A Genk magyar utánpótlás-válogatott támadója, Németh András nem volt nevezve a Gent elleni bajnokira, csapata 3-0-ra kikapott hazai pályán a belga élvonal 12. fordulójában.

HOLLANDIA

Kiss Tamás végig a kispadon ült a Feyenoord ellen 3-2-re elveszített bajnokin

A magyar válogatottnál is számításba vett Szőke Adrián (Heracles) ezúttal betegség miatt nem volt nevezve a Zwolle ellen 1-0-ra elveszített bajnokin a holland élvonal 10. fordulójában.

Rácz Barnabás, az FC Eindhoven középpályása megszerezte az első gólját a holland másodosztályban, ám ez csak a szépítésre volt elég, hiszen csapata hazai pályán 3-1-es vereséget szenvedett a Jong Ajax ellen a 12. fordulóban.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila, a Fenerbahce magyar válogatottja a hétközi Royal Antwerp ellen 2-2-re végződő EL-meccsen kezdőként 87 percet játszott, majd a lefújás után csalódottan nyilatkozott, mondván szerinte győzelmet szalasztottak el.

A hétvégén szintén kezdő volt, és végigjátszotta az Alanyaspor elleni bajnokit. A 89. percben könnyen hőssé válhatott volna, ám az ötös sarkáról leadott a lövését a védő blokkolta, majd a hosszabbításban Bekiroglu góljával 2-1-re módosította az állást és megnyerte csapatának a meccset.

A magyar válogatott szélsőt, Varga Kevint sérülés miatt nélkülöző Kasimpasa 2-1-re kikapott a Rizespor ellen.

Megyeri Balázs, a Göztepe kapusa az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt a keretben a Trabzonspor ellen 1-0-ra elveszített bajnokin a török élvonal 10. fordulójában.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója kezdőként 66. percig pályán volt a LASK Linz ellen 1-0-ra megnyert bajnokin.

Mester Csaba, az osztrák másodosztályban szereplő Austria Wien II támadója combsérüléséből felépülve 72 percet játszott az Amstetten ellen 2-0-ra elveszített bajnokit.

Major Sámuel, a Liefering magyarja kezdőként 83 percig volt pályán, csapata 3-0-s sikert aratott a Grazer AK vendégeként. Tóth Balázs nem volt a keretben.

SVÁJC

Bolla Bendegúz, a svájci élvonalban szereplő Grasshoppers magyar válogatott játékosa kezdőként 33 percet játszott, majd combsérülés miatt le kellett cserélni a Zürich ellen 3-3-ra végződő bajnokin.

CIPRUS

Paulo Vinícius, az APOEL magyar-brazil hátvédje sérüléséből lábadozik, ezért nem volt nevezve az Ethnikos Ahnas ellen 2-1-re megnyert bajnokira.

DÁNIA

Prosser Dániel, a SönderjyskE támadója a Midtjylland elleni bajnokin kezdőként 71 percet játszott. A Michael Boris által irányított dán együttes 3-2-es vereséget szenvedett a dán élvonal 13. fordulójában.

LENGYELORSZÁG

Tamás Márk, a Slask Wroclaw magyar válogatott hátvédje sérülés miatt nem játszhatott a Wisla Krakkó ellen 5-0-s sikerrel végződő bajnokin.

Vida Kristopher sérüléséből felépülve csereként a 75. percben lépett pályára a Legia Varsó ellen 4-1-re megnyert bajnokin a lengyel élvonal 12. fordulójában

OLASZORSZÁG

Nagy Ádám, az olasz másodosztályban a Pisa magyar válogatott középpályása kezdőként 90 percig volt a pályán, majd lecserélték a Pordenone ellen 1-1-re végződő bajnokin.

Balogh Botond viszont ezúttal nem kapott lehetőséget a Parmában, amely 2-1-re nyert a Reggina vendégeként.

SZERBIA

Holender Filip, a Partizan Belgrád magyar válogatott játékosa nem volt keretben a Topolya ellen 3-1-re megnyert bajnokin.

Kun Bertalan, a Proleter támadó középpályása kezdőként végig a pályán volt a Cukaricki ellen 6-1-re elveszített mérkőzésen a szerb élvonal 14. fordulójában.

OROSZORSZÁG

A Nyizsnyij Novgorod magyar válogatott védője, Kecskés Ákos kezdőként végigjátszotta az FK Krasnodar ellen 4-1-ra elveszített bajnokit az orosz első osztály 12. fordulójában.

SZLOVÁKIA

A DAC sikerrel vágott vissza az augusztusi 4-1-s vereségért a Nagymihálynak vasárnap. A mindent eldöntő találat a 32. percben született, ekkor a kongói Andzouana ügyesen kényszerítőzött Hahn Jánossal, majd köténygólt lőtt (1-0). Hahn később maga is betalálhatott volna, de a második félidőben a felső lécre lőtte az általa kiharcolt 11-est - végül a 64. percben cserélte le edzője, Németh Antal az NB I előző idénybeli gólkirályát.

A DAC magyar középpályása, Schäfer András végig a pályán volt és hatalmas mezőnymunkájával a mezőny egyik legjobbjának bizonyult. A fiatal játékos nem járt messze a góltól sem, de két veszélyes lövése is elkerülte végül a kaput. Így győzött végül 1-0-ra a Dunaszerdahely, amely megerősítette negyedik helyét a Fortuna Liga tabelláján, épp a vasárnapi legyőzöttje előtt.

SZLOVÉNIA

Futács Márkó egy héttel ezelőtt győztes góllal debütált a szlovén Olimpija Ljubljana színeiben, most is kezdő volt, csapata megint 1-0-ra nyert. A magyar csatárt - aki egy helyi lapnak kifakadt - a 61. percben lecserélte az edzője.

HORVÁTORSZÁG

Kleinheisler László ínsérülést szenvedett az egyik hétközi edzésen, emiatt kénytelen volt kihagyni a Dragovoljac ellen 1-0-ra megnyert bajnokit.

Lovrencsics Gergő kezdőként végigjátszotta a Hajduk Split legutóbbi, Gorica ellen gól nélküli döntetlennel végződő bajnokit a horvát élvonal 13. fordulójában.

EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK

Varga Roland, az emírségekbeli al-Ittihad Kalba magyar válogatott támadója csereként a 83. percben állt be az al-Uruba ellen 2-1-re megnyert bajnokin.

USA

Sallói Dániel, a Sporting Kansas City magyar válogatott támadója bokasérülés miatt nem játszhatott a Seattle Sounders ellen 2-1-re mérkőzésen. A 25 éves szélső honlapunknak nyilatkozott az állapotával kapcsolatban.

A magyar válogatott támadó középpályás, Gazdag Dániel előbb két gólt szerzett a Minnesota United ellen, de a Philadelphia Union így is kikapott 3-2-re. Ez volt a 16-osról lábbal, a gólvonalról pedig fejjel eredményes Gazdag Dániel 3., illetve 4. gólja az idényben. Legutóbb, a Nashville ellen 61 percig volt pályán, csapata 1-0-ra nyert.

Schön Szabolcs, az FC Dallas magyar válogatott szélsője előbb a 80. percben állt be a Los Angeles ellen (2-3), majd a Los Angeles Galaxy ellen szintén csereként a 97. percben lépett pályára a 2-2-re végződő mérkőzésen.