Szalai győztes gólja a Bundesligában, Kalmár, Nagy Dominik és Sallói is villant - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin, nem sokkal a magyar válogatott újabb kerethirdetése előtt.
Dudás Gábor 2018. október 22., hétfő 9:26
Szerző: Dudás Gábor 2018. október 22., hétfő 9:26

Németország

Csereként beállva győzelmet ünnepelhetett a szezonbeli 4. gólját szerző Szalai Ádám, a Hoffenheim magyar válogatott támadója, az ő találata biztosította be a győzelmet a Nürnberg ellen a Bundesliga 8. fordulójában. Szalai legközelebb a Lyon ellen bizonyíthat a BL-ben.

Gulácsi Péter és Willi Orban is tagja volt annak az RB Leipzignek, amely 0-0-ás döntetlent játszott Augsburgban és jelenleg az 5. a tabellán.

Hiába harcolt ki 11-est a csereként beállt Dárdai Palkó a Herthának a 89. percben, a játékvezető, Benjamin Cortus a videóbíró felvétele alapján végül mégsem adott büntetőt a Freiburg ellen, a bajnoki pedig végül 1-1-re végződött. Sallai Roland a 72. percig játszott kezdőként a vendégeknél.

Olaszország

Ismét kezdő volt és végig is játszotta a Torino elleni mérkőzést a Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám, csapata 0-2 után mentett pontot (2-2).

Franciaország

A francia másodosztályban szereplő Le Havre 3-2-re kapott ki idegenben az Ajaccio csapatától, Bese Barnabás végigjátszotta a meccset.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B csak a következő hétvégén lép majd pályára.

Görögország

Megyeri Balázs és Ugrai Roland csapata, az Atromitosz hétfőn játszik élvonalbeli bajnokit az Aszterasz Tripolisz ellen.

Az ex-újpesti Windecker Józsefet nem nevezte a Levadiakos a Xanthi ellen 2-1-re elveszített mérkőzésre.

Skócia

Bogdán Ádám védte a skót Hibernian kapuját a Celtic ellen 4-2-re elveszített bajnokin, három góltalan meccs után vették be a magyar hálóőr portáját.

Lengyelország

Hiába talált be fejjel már a 2. percben, majd adott később gólpasszt is Carlitos Lopeznek, Nagy Dominik nem örülhetett győzelemnek a Legia Varsóval a Wisla Krakkó elleni vasárnapi lengyel bajnoki rangadón (3-3). Annak viszont igen, hogy csapata végül a 90. percben pontot tudott menteni (3-3). A Legia már 2-0-ra is vezetett a magyar középpályásremeklésének is köszönhetően, de a Wisla kétgólos hátrányból is fordítani tudott. A lefújás előtt nem sokkal azonban Carlitos ismét betalált, így döntetlennel zárult a vasárnapi rangadó. Nagy a 79. percig volt a pályán.

Nagy gólja és gólpassza:

Ukrajna

Kádár Tamás (Dinamo Kijev) végigjátszotta kezdőként a Vorksla otthonában 1-0-ra megnyert rangadót és az 59. percben sárga lapot kapott.

Videó: Sárga lap és köpés - Kádár és a játékvezető afférja a téma Ukrajnában
Egy általa vitatott sárga kiosztása után Kádár Tamás, a Dinamo Kijev magyar válogatott védője a játékvezető felé köpött ukrajnai beszámolók szerint a Vorksla elleni bajnokin.

Csehország

Bobál Dávid (Dukla Praha) nem volt a keretben, amikor csapata 1-0-ra legyőzte az Opavát. Az Ostrava 1-1-es döntetlent játszott a Kocsis Gergőt ugyancsak nélkülöző Karvinával.

Svájc

Kecskés Ákost ezúttal sem nevezték,Vécsei Bálint viszont kezdőként a 70. percig játszott a St Gallen ellen 3-1-re megnyert bajnokin.

Szlovákia

Szombaton gólzáporos bajnokin múlta felül ellenfelét a szlovák bajnokság második helyén álló a Dunaszerdahely. A DAC a Podbrezova (Zólyombrézó) ellen lépett pályára hazai pályán, és bár a szünetben még a vendégek vezettek 2-1-re, végül a hazaiak örülhettek (3-2), többek között a mindent eldöntő harmadik dunaszerdahelyi gólt remek egyéni alakítás után Kalmár Zsolt szerezte, aki ezzel a negyedik gólját lőtte a bajnoki idényben. Vida Máté és Vida Kristopher is végigjátszotta a találkozót.

Holman Dávid kezdőként a 84. percig volt a pályán az éllovas Slovan Bratislavában, amely 3-1-re verte a Zlate Moravcét.

Ausztria

Szántó Tamást sérülése miatt nem nevezte a Rapid Wien a Hartberg elleni, 3-0-ra elveszített bajnokira.

Varga Barnabás viszont kezdett a Mattersburgban, adott egy gólpasszt, majd a 79. percben lecserélték.

Szoboszlai Dominik ezúttal nem nevezték az FC Liefering keretébe, csapata 2-1-re kikapott a Wiener Neustadtól a Bundesliga 2-ben.

Horvátország

Gyurcsó Ádámkezdett a Hajduk Splitben, majd az 58. percben lecserélték a Lokomotiva Zagreb elleni bajnoki mérkőzésen, a fővárosban (0-2).

Hollandia

A 18 éves Dobos Áront (Fortuna Sittard) nem nevezték a De Graafschap elleni, 3-1-re megnyert bajnokira.

Dánia

A dán Midtjylland magyar hátvédje, Korcsmár Zsolt teljesen kihagyta a Nordsjaelland elleni, 4-1-re megnyert bajnokit.

Ciprus

Balogh Norbert kispados volt és végül nem lépett pályára az AEL Limasszol elleni rangadón (0-0).

Izrael

Az izraeli élvonalban légióskodó Korhut Mihály végig a pályán volt a Hapoel Beer Shevában, amely 2-0-ra verte otthon a Hapoel Ra'anana csapatát.

Kazahsztán

Kleinheisler László (Astana) végigjászotta az Ordabasi elleni, 1-1-es bajnokit.

A Kairat Almati meglepetésre 2-0-ra kikapott az Ordabasi othonában. Elek Ákos és Eppel Márton is a kispadon kezdett, utóbbi állt be végül a 70. percben.

Románia

Lang Ádám (CFR Cluj) kispados volt a Poli Iasi ellen 1-0-ra megnyert bajnokin.

Prosser Dánielt nem nevezte a Sepsi OSK az FC Viitorul elleni, idegenben 3-2-re megnyert bajnoki mérkőzésre.

Törökország

Genclerbirligi – Adanaspor 0-0: Feczesin Róbert végigjátszotta a másodosztályú meccset a vendégeknél.

USA

Remek hetet zárt Sallói Dániel, aki előbb a Vancouver elleni 4-1-re megnyert bajnokin duplázott, majd a hétvégén aNyugati Konferenciát vezető Dallas otthonában is betalált, illetve kiharcolt egy 11-est is. Utóbbi találkozón Németh Krisztián a hajrában állt be a pályára. A Sporting Kansas City (SKC) ezzel hatalmasat lépett az első két playoff-hely megszerzése felé, amely azt jelenthetné, hogy csak a főcsoport-elődöntőben kellene újra pályára lépnie a kansasi klubnak. Az utolsó fordulóban az SKC a 3. helyezett Los Angeles FC ellen játszik, annak a meccsnek is komoly tétje lesz tehát.

Stieber Zoltán ezúttal végig kispados volt a kilenc mérkőzés óta veretlen D.C. Unitedben, amely a New York City FC elleni 3-1-es sikerével (Wayne Rooney duplázott) kiharcolta a playoff-szereplést az MLS-ben.

Nikolcs Nemanja végig a pályán volt a Chicagóban, amely szoros mérkőzésen, 2-1-re kikapott a ligaelső Atlanta vendégeként.

Sorozatban hetedszer is eljutott a rájátszásig a Németh Krisztiánt és Sallói Dánielt is foglalkoztató Sporting Kansas City.  A Zlatan Ibrahimovicot végig a soraiban tudó Los Angeles Galaxyvel játszott 1-1-es bajnokin Sallóit a 66. percben cserélték le, Németh ezúttal végig a kispadon ült.

Hong Kong

Vadócz Krisztián végig a pályán volt régi-új csapatában, a Kitchee-ben, amely 2-2-es döntetlent játszott a Tai Póval.

Arab Emírségek

Dzsudzsák Balázs kezdett, de a 68. percben lecserélték az al-Ittihad Kalba csapatában (helyére a korábbi MTK-játékos, Myke Bouard Ramos állt be), amely otthon kapott ki 2-0-ás vezetésről a bajnokságban 3-2-re az al-Fudzsairától.

Irán

Koman Vladimir (Sepahan) a 77. percig volt a pályán a Nassaji Mazandaran elleni, 3-2-re megnyert hazai bajnokin.

Kína

Guzmics Richárd végigjátszotta a kínai másodosztályban szereplő Yanbian Funde mérkőzését a Csöcsiang Greentown  ellen (1-2).