Sorra "üzentek" a támadóink Storcknak, bajnok lett egy magyar - légióskörkép

Ez történt a múlt héten a külföldön futballozó magyar játékosokkal. Légióskörkép Európától Amerikán át Ázsiáig.
Dudás Gábor 2017. május 1., hétfő 7:05
Szerző: Dudás Gábor 2017. május 1., hétfő 7:05

NÉMETORSZÁG

A Bundesliga 31. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén a Hoffenheim hazai pályán 1-0-ra legyőzte az Eintracht Frankfurtot, így biztossá vált, hogy Szalai Ádám csapata a legjobb négy között végez, így története során először indulhat a Bajnokok Ligájában. A magyar támadó a 79. percben lépett pályára, így 30 ezer szurkolóval és a társakkal együtt ünnepelhette a 90. percben esett győztes találatot.

Szombaton az RB Leipzig az Ingolstadt csapatát fogadta. A 0-0-s döntetlennel végződő mérkőzésen végig Gulácsi Péter védte a hazaiak kapuját.

A sérülésektől tizedelt Hertha 2-0-ra kikapott a Werder Bremen otthonában, ezzel folytatódott a berliniek rettenetes sorozata. A Hertha immáron legutóbbi kilenc idegenbeli találkozóját elbukta, ezzel pedig újabb negatív klubrekordot állított fel a Dárdai Pál vezette csapat.

A másodosztályban a Radoki János irányította Greuther Fürth ismét két magyarral, Megyeri Balázzsal és Pintér Ádámmal állt fel, a csapat ellenfele ezúttal a kiesés elől menekülő Bielefeld volt. Kirsch 44. percben összeszedett piros lapja után a Fürth a teljes második félidőben emberhátrányban játszhatott, és ellenfele az 54. minutumban meg is szerezte a vezetést. Úgy tűnt, 1-0 is marad a vége, ám a 92. percben Dursun találatával egyenlítettek a vendégek. Megyeri végig a pályán volt, Pintért a 75. percben lecserélték.

A Kaiserslautern 3-1-re nyert a Karlsruhe otthonában. Stieber Zoltánt nem nevezték a vendégek.

A Nagy Dánielt foglalkoztató Würzburger Kickers kiesési rangadót vívott az Erzgebirge Aue otthonában és 3-1-re kikapott. Nagy a 72. percben, már 3-1-nél állt be a pályára.

A Simon Krisztiánt sérülése, illetve rehabilitációja miatt továbbra is nélkülöző 1860 München a feljutásért küzdő Braunschweig együttesétől kapott ki 1-0-ra, és egyre inkább veszélybe kerül Bundesliga 2-es tagsága.

OLASZORSZÁG

A Palermónál Balogh Norbert és Sallai Roland is a kispadon kezdett, utóbbi végül be is állt, méghozzá a 82. percben. Ekkor csapatuk már 1-0-ra vezetett a Fiorentina ellen és bravúros győzelmet aratott, Aleesami a lefújás előtt állította be a hajrában tíz emberre fogyatkozó lilák elleni találkozó végeredményét. A kiállítást Sallai harcolta ki, róla kapta második sárgáját Astori a 87. percben.

Nagy Ádám sérülése miatt nem játszott az Udinesét 4-0-ra kiütő Bolognában.

A másodosztályban szereplő, az Adorján Krisztiánt a hajrában, a 86. percben bevető Novara 3-2-re kikapott a Bresciától, így zsinórban harmadszor is vereséget szenvedett.

FRANCIAORSZÁG

Lang Ádám csapata, a veszélyzónában lévő Dijon fontos pontot szerzett (0-0) az Európa Liga-indulásért küzdő Bordeaux ellen a Ligue 1 35. fordulójában. Lang a kispadról nézte végig a találkozót.

A Bese Barnabást foglalkoztató Le Havre idegenben szenvedett 2-0-s vereséget az első helyen álló Strasbourg otthonában, a francia másodosztály péntek esti mérkőzésén. A válogatott játékos végig a pályán volt, csapata azonban statisztikailag hiába nem volt rosszabb, kikapott, és kilencedik a bajnoki tabellán.

LENGYELORSZÁG

A Gyurcsó Ádámot 83 percig foglalkoztató Pogon Szczecin a listavezető Jagellonia vendége volt a lengyel bajnokságban, és 1-0-ra kikapott.

Nagy Dominik csapata, a bajnoki címért küzdő Legia Varsó a Wisla Krakkót fogadta a vasárnapi presztízsmeccsen, amely 1-1-s döntetlennel ért véget. A Ferencvárostól a télen igazolt középpályás 73 percet töltött a pályán.

A Zagłębie Lubin pályáján lép majd pályára hétfőn kora este a Litauszki Róbertet foglalkoztató Cracovia.

UKRAJNA

A Dinamo Kijev 4-1-es győzelmet aratott a Csernomorec Odessa vendégeként, Kádár Tamás végig a pályán volt a védelem oszlopaként.

AUSZTRIA

Szántó Tamás szépségdíjas gólt szerzett a 35. percben, csapata, a Rapid Wien azonban egy 90. percben kapott gól miatt pont nélkül maradt (2-3) az Admira Wacker otthonában vasárnap. Szántó a negyedik gólját jegyezte a bajnokságban, fél év után volt ismét eredményes az osztrák Bundesligában.

SVÁJC

Zsinórban negyedszer is nyert az élvonalban a Vécsei Bálintot foglalkoztató Lugano, amely 1-0-ra győzött vasárnap a Grasshoppers otthonában. Vécsei végigjátszotta az összecsapást.

SZLOVÁKIA

A DAC még csütörtökön a Senicát fogadta, és Pacinda 76. percben szerzett góljával 1-0-ra nyert. Ezzel a dunaszerdahelyiek a hatodik helyen állnak, 4 pontra a 3. helyezettől (adott esetben még a negyedik hely is érhet kupaindulást). László Csaba együttese két klubrekordot is beállított: a zsinórban 13 bajnokin maradt veretlen és sorozatban negyedszer győzött a DAC (Slovan 1-0, Trenčín 1-0, Michalovce 2-1). Vida Kristopher végig a pályán volt és kapot egy sárgát a 21. percben, míg Kocsis Gergő a cserék között kapott helyet.

Priskin Tamást nem nevezte a Slovan a múlt héten, a Trnava otthonában 3-0-ra megnyert mérkőzésre.

HORVÁTORSZÁG

Az Istra 1961 otthonában győzött 2-0-ra a Hajduk Split, és továbbra is versenyben van a harmadik helyért a horvát bajnokságban. Futács Márkó múlt heti, Dinamo elleni derbi után megint csapata hőse lett góljával és gólpasszával. A magyar támadó előbb Erceg gólját készítette elő a 20. percben, majd maga is betalált 12 perccel később, kialakítva a végeredményt.

ROMÁNIA

Bőle Lukáccsal a soraiban játszott 0-0-s döntetlent a CSM Iasi a Concordia vendégeként a román élvonal alsóházi rájátszásában. Bőléék továbbra is veretlenek az alsóházban, bennmaradásukra igen jó esély van. A találkozón Bőle csapattársa, Branko Grahovac kapus súlyos sérülést szenvedett, bokája gyakorlatilag ki- és elfordult a helyéről. A magyar középpályás egyébként végig a pályán volt.

DÁNIA

Kalmár Zsolt a Bröndby kezdőjében kapott helyet a a Sonderjyske elleni mérkőzésen (1-1), a 79. percben cserélték le a magyar válogatott középpályást.

BELGIUM

A Waasland-Beveren otthon kapott ki 1-0-ra a Sint-Truiden csapatától az EL-indulásért zajló rájátszásban, Köteles László nélkül.

NORVÉGIA

Kovács Péter újonc együttese, a Sandefjord 3-3-as döntetlent játszott a Molde ellen a norvég bajnokság 6. fordulójában. A 39 éves támadó most nem került be a meccskeretbe.

TÖRÖKORSZÁG

Koman Vladimir sereghajtó csapata, az Adanaspor 5-2-re kapott ki otthon az Antalyaspor csapatától,  Samuel Eto'o három góljának is köszönhetően. Koman nem jutott szóhoz, végig a kispadon ült.

KAZAHSZTÁN

Az Elek Ákost végig a soraiban tudó Kayrat Almaty 4-1-re legyőzte az Akzhayikot a kazah élvonalban. A magyar válogatott játékos ezúttal védőként segítette győzelemhez még mindig veretlen és második helyen álló csapatát.

IZRAEL

A Hapoel Beer-Sheva Korhut Mihállyal a kezdőcsapatában hátrányból fordítva győzött 2-1-re a második helyezett Maccabi Tel-Aviv ellen. A magyar játékos csapata így 11 pontosra növelte az előnyét három fordulóval a vége előtt és biztosan aranyérmes.

USA

Az MLS legutóbbi fordulójában Nikolics Nemanja csapata, a Chicago 2-1-re kikapott New Yorkban, a vendégek gólját a magyar válogatott támadó szerezte. Nikolics már öt bajnoki találatnál jár.

Sallói Dániel csapata, a Sporting Kansas City a Real Salt Lake együttesét 3-0-ra verte, a magyar csatár a 79. percben lépett pályára.

ARAB EMÍRSÉGEK

Bár a Dzsudzsák Balázzsal felálló al-Vahda hamar hátrányba került a katari al-Rayyan elleni Ázsiai BL-csoportmérkőzésen, a hazaiak még a szünet előtt fordítottak. Az Al-vahda második találatát a magyar válogatott játékos szerezte. Igaz, mivel megpattant a labda, ezért egyes források csapattársának tulajdonítják a gólt. Az al-Vahda Twitter-oldala mindenesetre Dzsudzsák góljaként számolt be az eseményről. A találkozót végül 5-1-re nyerte Dzsudzsák csapata, a magyar válogatott szélső még két gólpasszt is kiosztott. Dzsudzsák bekerült a forduló BL-álomcsapatába is. A világ gólpassz-listáján pedig rendkívül előkelő helyen szerepel a szélső. Pár nappal később, már a bajnokságban a légiós gólpasszt osztott ki az Al Ain ellen 3-2-re elveszített rangadón.

HONGKONG

A bajnokság mellett a kupában is remekel a magyar középpályás együttese. Vadócz Krisztiánék nagy versenyben vannak a bajnoki címért, de a kupagyőzelem felé is léptek egy jelentőset - honfitársunkkal a kezdőcsapatban. A Kitchee a hongkongi FA Kupa elődöntőjében a közvetlen üldöző Souther District FC ellen játszott, és a párharcból a magyar légiós csapata került tovább, Vadóczék 2-1-re győztek. A középpályás a tudósítások szerint ismét sokat tett a győzelemért, csapata egyébként gyorsan vezetést szerzett, a végeredmény egy gyors gólváltás után alakult ki a 75. percre.

KÍNA

A sérülése után még visszatérésére váró Guzmics Richárd együttese, a Yenpien 1-0-ra legyőzte hazai pályán a Huszti Szabolcsot a soraiban tudó Changchun Yatait.

DÉL-KOREA

Feczesin Róbert csapata, a Jeonnam Dragons 2-1-re nyert otthon a Gangwon ellen, de a magyar csatár megint nem kapott játéklehetőséget edzőjétől.