Schäfer vezér volt, Hahn gólpasszt adott a győztes DAC-ban - videó

A mezőny egyik legjobbjaként Schäfer András végig a pályán volt, Hahn János pedig kezdőként futballozva gólpasszt adott és kapufára lőtt egy 11-est a dunaszerdahelyi DAC-ban, amely 1-0-ra győzött a Nagymihály ellen a szlovák élvonal vasárnapi rangadóján.
Dudás Gábor 2021. október 24., vasárnap 22:15
Szerző: Dudás Gábor 2021. október 24., vasárnap 22:15

A DAC sikerrel vágott vissza az augusztusi 4-1-s vereségért a Nagymihálynak vasárnap. A mindent eldöntő találat a 32. percben született, ekkor a kongói Andzouana ügyesen kényszerítőzött Hahn Jánossal, majd köténygólt lőtt (1-0).

Hahn később maga is betalálhatott volna, de a második félidőben a felső lécre lőtte az általa kiharcolt 11-est - végül a 64. percben cserélte le edzője, Németh Antal az NB I előző idénybeli gólkirályát.

A DAC magyar középpályása, Schäfer András végig a pályán volt és hatalmas mezőnymunkájával a mezőny egyik legjobbjának bizonyult. A fiatal játékos nem járt messze a góltól sem, de két veszélyes lövése is elkerülte végül a kaput.

Így győzött végül 1-0-ra a Dunaszerdahely, amely megerősítette negyedik helyét a Fortuna Liga tabelláján, épp a vasárnapi legyőzöttje előtt.

DAC - Nagymihály 1-0 (Andzouana 32.)

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.