Öt magyar játszott a DAC-Slovanon, Szoboszlai első gólja kezdőként - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. február 18., hétfő 9:17
Szerző: Dudás Gábor 2019. február 18., hétfő 9:17

Németország

Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a pályán, idegenben győzte le 3-1-re az RB Leipzig a Stuttgartot. Orbán kezezése miatt kapott gólt érő 11-est a hazai együttes, de a vendégek így is behúzták a fontos három pontot.

Szalai Ádám csereként állt be a 79. percben a Hoffenheimbe, amely otthon verte 3-0-ra a Thomas Doll vezette Hannovert.

Sallai Roland már visszatérőben van, de még nem játszott a Freiburg Schalke elleni mérkőzésén, amely 0-0-s döntetlennel ért véget.

A Werder Bremen a 96. percben egyenlített a Dárdai Pál vezette Hertha BSC otthonában (1-1), a gól pedig a 40 éves és 136 napos Pizarro nevéhez fűződik, aki így a Bundesliga történelmének legidősebb gólszerzője lett - Dárdai nyolcadik meccsén sem tudta legyőznie a brémaiakat. Legidősebb fia, Dárdai Palkó ezúttal sem volt ott a berlini keretben.

Olaszország

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám hétfőn léphet pályára, ekkor játszik csapata a Roma otthonában a Serie A-ban.

A fiatal Schäfer András ezúttal nem volt ott a Genoa meccskeretében a Lazio elleni bajnokin (2-1),viszont megint végig játszott a Primavera-alakulatban, kapufát is lőtt a Milan elleni mérkőzésen (0-2).

Franciaország

Bese Barnabás együttese, a Le Havre 2-0-ra kikapott hazai pályán a Nancy-tól a francia másodosztályban. A magyar válogatott védő kezdőként a 82. percig volt a pályán.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B 2-1-re kikapott a Leixoes otthonában. Az U21-es válogatott támadó a 91. percben állt be csereként.

Először lépett pályára a portugál másodosztályban szereplő Benfica B-ben a 18 éves Csoboth Kevin, aki a Varzim elleni, győztes (1-0) idegenbeli bajnoki meccs 75. percében állt be a lisszaboni gárdába

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron a kispadon ült az élvonalbeli Fortuna Sittardnál, amely 6-0-ra kikapott a Heracles otthonában.

Svájc

Kecskés Ákos és Vécsei Bálint csapata, a Lugano a hétvégén a Luzern együtteséhez látogatott az élvonalban és 3-0-ra győzött. A két magyar végigjátszotta az összecsapást.

Görögország

Az Atromitosz Megyeri Balázzsal a kapuban győzött 2-0-ra otthon a Jannina otthonában. A sérülése miatt még mindig nélkülözött Ugrai Rolandot nem nevezte a vendégcsapat a találkozóra.

Korhut Mihály együttese, az Arisz Szaloniki 1-1-s döntetlent játszott a Panioniosz gárdája ellen. A magyar válogatott balbekk végig a pályán volt.

Skócia

Bogdán Ádámot a kispadra nevezte a Hibernian a Hamilton elleni, 2-0-ra megnyert Premier Leaguee-mérkőzésen.

Ausztria

Második felnőtt kupameccsén a második gólját is megszerezte az osztrák Red Bull Salzburg csapatában a 18 éves Szoboszlai Dominik. Az először kezdő magyar utánpótlás-válogatott középpályás a másodosztályú Wiener Neustadt ellen 2-1-re megnyert idegenbeli kupa-negyeddöntőn a vezető találatot jegyezte.

Dánia

Korcsmár Zsolt csapata, az FC Midtjylland hétfőn este játszik bajnokit az Aalborg csapata ellen. A 30 éves magyar válogatott bekk ősz óta nem lépett pályára a bajnokságban.

Szlovákia

Kemény mezőnyharc után kezezés miatt ítélt büntetővel nyert 1-0-ra a két magyart is bevető Slovan Bratislava a három honfitársunkkal felálló DAC otthonában lejátszott stadionavató rangadón. A hazai oldalon Vida Máté, Vida Krisztofer és Kalmár Zsolt is végigjátszotta a mérkőzést, míg a vendégeknél Holman Dávidot váltotta Guzmics Richárd a 85. percben. A találkozón megdőlt egy 33 éves nézőcsúcs, központi téma lett néhány bírói ítélet is, a vendégszurkolók pedig sokszor visszataszító viselkedésükkel tűntek ki a lelátón.

Lengyelország

Nagy Dominik kezdőként, a 78. percig volt a pályán, csapata, a Legia Varsó meglepetésre hazai pályán kapott ki 2-0-ra a Cracovia együttesétől.

Horvátország

Gyurcsó Ádám a 61. perctől volt a pályán a Hajduk Splitben, amely 0-0-s döntetlent játszott a Rijeka otthonában megrendezett rangadón.

Bár játékengedélye megérkezettKleinheisler László még nem lépett pályára az NK Osijek csapatában, amely 1-0-ra verte Eszéken az Istra 1961 gárdáját.

Románia

A kolozsvári CFR magyar védője, Lang Ádám csereként, a szünetben állt be a pályára, a beszámolók szerint adott egy gólpasszt az 53. percben és összeszedett egy sárga lapot is az Astra elleni bajnokin (1-1).

Ciprus

0-2-s állásnál állt be a ciprusi APOEL csapatába az AEK Larnaca elleni bajnokin Balogh Norbert, a címvédő Palermóból kölcsönvett magyar támadója. Nagyjából egy perccel beállása után, a 83. percben három védőt becsapva készítette elő Bezjak első gólját, megmozdulásával kiérdemelve a "mágikus" jelző az olasz Mediagol-tól. Végül az APOEL nagy hajrával 2-2-re mentette a meccset és őrzi első helyét a tabellán.

Törökország

Feczesin Róbert a 90. percben lépett pályára csereként a másodosztályú Adanasporban, amely 1-1-s döntetlent játszott otthon az Istanbulspor csapatával.

USA

Remek formába lendült a Sporting Kansas City magyar válogatott csatára a felkészülés végére: Németh Krisztián két gólt szerzett és egy gólpasszt is adott az ugyancsak az MLS-ben szereplő Houston Dynamo ellen.

Dupla mérkőzéssel zárta arizonai felkészülését a Sporting Kansas City: az amerikai profi liga (MLS) előző idénybeli nyugati alapszakasz-bajnoka, majd főcsoportdöntőse a Houston Dynamo ellen lépett kétszer is pályára. Németh az első, 4-1-re megnyert találkozón lépett pályára és alaposan kitett magáért. A magyar válogatott támadó a 28. és a 93. percben is remek gólt szerzett, a 11. minutumban pedig gólpasszt is jegyzett, így elévülhetetlen érdemei voltak a sikerben. A második, 1-1-s mérkőzésen Baráth Botond volt ott a pályán végig, Sallói Dániel ezúttal egyik meccsen sem játszott kisebb sérülése miatt.

Irán

Az élvonalbeli Sepahan magyar válogatott középpályása, Koman Vladimir kezdő volt a Pejkan otthonában megrendezett bajnokin (1-1), és végig is a pályán maradt.

Hongkong

Vadócz Krisztián (Kitchee) kezdőként végigjátszotta a Wofoo Tai Po elleni, 3-0-ra elveszített élvonalbeli bajnokit.

Arab Emírségek

Dzsudzsák Balázs a hosszabbításban mentett pontot az Al-Ittihad Kalba pénteki bajnokiján. A magyar válogatott játékos együttese az Emirates Club elleni meccs 89. percében került hátrányba, de a már-már mérkőzést eldöntő gólnak látszó találat végül mégsem lett az, köszönhetően a ráadásban megítélt és Dzsudzsák által értékesített büntetőnek.

A végeredmény így 1-1 lett, a végig pályán lévő magyar légiós csapata jelenleg nyolcadik a tizennégy együttest felvonultató ligában.

Debreceni VSC
Srdjan Blagojevic
Kazahsztánban arról írtak, hogy Alexander Sednev rövidesen távozik az Ordabasy csapatának éléről, utódja pedig a Debrecent irányító szerb szakember, Srdjan Blagojevic is lehet. (Серый CARDINAL)