Óriási derbit döntött el a magyar csatár, Dzsudzsák gólja kupadöntőt ért - légióskörkép

Ez történt a külföldön játszó magyar labdarúgókkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin a hétvégén.
Dudás Gábor 2017. április 24., hétfő 10:49
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 24., hétfő 10:49

NÉMETORSZÁG

Nem tudta csökkenteni hátrányát a megbotló Bayern mögött az RB Leipzig, amely 1-1-s döntetlent játszott a Schalke otthonában. A lipcsei együttesben Gulácsi Péter végigvédte a találkozót.

Szalai Ádám kezdőként 62. percet játszott a Köln ellen ikszelő Hoffenheimben. A magyar csatárt az első félórában többször is megtalálták a kapu közelében, de két alkalommal is mögé jött a labda. Szalai mindkétszer sarokkal tette kapura a labdát, ám ezúttal nem sikerült eredményesnek lennie.

A Hertha legutóbb a 2004/05-ös szezonban – Dárdai Pállal a pályán – verte oda-vissza a Wolfsburgot, most a magyar trénernek edzőként is összejött ugyanez, a berliniek az őszi siker után most hazai pályán, Ibisevic góljával győzték le 1-0-ra a Farkasokat.

A másodosztályban a Megyeri Balázzsal és Pintér Ádámmal felálló (mindkét magyar végig a pályán volt), Radoki János vezette Greuther Fürth 1-0-ra verte a feljutásról álmodozó Dynamo Dresdent. A győzelmet egy 16 méteres öngól hozta meg.

Nagy Dániel kezdőként 45 percet töltött a pályán, a 22. percben sárga lapot kapott a Würzburger Kickersben, amely a Nürnberggel játszott hazai pályán 1-1-s döntetlent.

OLASZORSZÁG

Az Immobile-Keita Lazio-páros (2+3 gól) 26 perc alatt kiütötte a Palermót hazai pályán, válaszul (még 0-4-nél, a 25. percben) a kiesés ellen egyre kevesebb reménnyel küzdő vendégek szakvezetője, Diego Bortoluzzi lecserélte kezdőbe jelölt fiatal magyar támadóját, Sallai Rolandot – eközben hibát hibára halmozó és percek alatt összeomló védelméhez nem nyúlt a tréner. Helyére egy védekező középpályás, Bruno Henrique állt be. A szicíliaiak a második félidőben, Rispoli duplájával faragtak a különbségen, de 6-2-re így is kikaptak, a végén ugyanis Crecco is betalált. Balogh Norbert végig a padon ült.

A Serie B-ben a feljutási rájátszást érő helyekért küzdő Novara hazai pályán 1-0-ra kikapott a Perugiától. A vendéglátóknál Adorján Krisztiánt nem cserélte be edzője.

FRANCIAORSZÁG

A Dijon hazai pályán már 3-0-ra is vezetett, de végül „csak” 3-2-re győzte le az Angers-t, így is nagyon fontos három pontot szerezve a bentmaradás szempontjából. A hazaiak magyar védője, Lang Ádám végig a cserepadon ült.

Bese Barnabás hétfőn este léphet pályára, ekkor játszik majd a Le Havre a másodosztályban bajnokit a Lens csapatával.

LENGYELORSZÁG

Újra magyar gólnak örülhettek a Legia szurkolói. A kezdőként pályára lépő Nagy Dominik a 18. percben talált be a Cracovia kapujába. Jó ideig ezzel vezettek 1-0-ra, de a 43. percben büntetőből egyenlítettek a hazaiak. A végén mégis a varsóiak örülhettek, akik 2-1-re nyertek. A hazaiaknál Litauszki Róbert végig a kispadon ült.

Győzött Gyurcsó Ádám csapata, a Pogon Szczecin is (3-1 a Lechia ellen), a magyar szélső gólpasszt adott, klubja a hatodik helyről kezdi a felsőházi rájátszást.

HORVÁTORSZÁG

Futács Márkó remek ruganyossága és fejese is kellett ahhoz, hogy a Hajduk Split idegenben vezetést szerezzen a horvát bajnokság egyik legkülönlegesebb összecsapásán, a mindig parázs Dinamo Zagreb-Hajduk Split rangadón. A kiváló lekészítés után Erceg talált a kapuba, ezzel került előnybe a vendégcsapat az első félidőben. A találkozó sokáig 1-0-ra állt, ám a 90. percben a magyar csatár maga is betalált, így góljával és gólpasszával egyedül eldöntötte a nagy rangadót. Futács egyébként első alkalommal játszhatott a Dinamo ellen.

SZLOVÁKIA

Priskin Tamás végigjátszotta a Slovan Bratislava vasárnapi bajnokiját a Zilina ellen és a 41. percben sárga lapot kapott. A vendégek 1-0-s sikerükkel bebiztosították bajnoki címüket.

A Dunaszerdahely 2-1-re legyőzte a nagymihályiakat (Michalovce), Kocsis Gergő végigjátszotta a mérkőzést, míg Vida Kristopher kezdőként 71 percet kapott.

UKRAJNA

A Dinamo Kijev hazai pályán 1-0-ra kikapott a Sahtar Donyecktől az ukrán bajnokság felsőházi rájátszásának legnagyobb rangadóján. A találkozón kezdőként lépett pályára a magyar válogatott Kádár Tamás, aki kisebb sérülése miatt csak a 83. percig játszhatott. Vereségével a Dinamo 14 pontos hátrányba került a Sahtarral szemben, míg előnye szintén 14 pont a Zorya előtt, Kádárék ezüstérme így lényegében biztosra vehető.

AUSZTRIA

Szántó Tamás végig a pályán volt a Rapid Wienben, amely odahaza bukta el 2-0-ra a bécsi derbit az Austria Wien ellen. A fiatal Szalai Attila nem volt a keretben a zöldeknél.

Varga Barnabás csapata, a Mattersburg 2-0-ra nyert a Sturm Graz ellen, de a fiatal magyar nem lépett pályára.

DÁNIA

Kalmár Zsoltot nem cserélte be a Bröndby edzője a Nordsjaelland elleni bajnokin, amely 1-0-s vendégsikerrel zárult.

BELGIUM

A Waasland-Beveren 3-2-re nyert szombaton a Lierse otthonában, az önkéntes „száműzetésben” lévő Köteles László a keretben sem volt.

SVÁJC

Vécsei Bálint végig a kispadról nézte a Lugano 2-1-s győzelmét a Young Boys stadionjában.

NORVÉGIA

Egykori klubja, a Strömsgodset 1-0-ra verte Kovács Péter újonc együttesét, a Sandefjordot, a veterán csatár a 87. percben állt be a vendégeknél.

ROMÁNIA

Bőle Lukács csapata, a CSM Iasi hétfőn, 17 órától lép pályára a Marosvásárhely ellen az alsóházi rájátszásban.

TÖRÖKORSZÁG

Koman Vladimir és az Adanaspor hétfőn este hivatalos a Besiktas otthonába, itt játszik majd bajnokit a kiesőjelölt gárda.

IZRAEL

A Hapoel Beer Sheva (Korhut Mihály listavezető csapata) csak kedden este meccsel majd a Maccabi Haifa otthonában.

KAZAHSZTÁN

Elek Ákos csapata, a Kayrat Almaty rangadót játszott az első osztályban, a második Irtis Pavlodar otthonában. Bár a vendégek szereztek vezetést, erre aztán három góllal válaszolt a házigazda, de a Kayrat végül emberhátrányban is felállt , és 3-3-ra mentette a meccset. Elek megint a kezdőben kapott helyet és végig ott volt a pályán.

USA

A Chicago Fire magyar válogatott támadója, Nikolics Nemanja kezdőként 70 percet játszott a Toronto otthonában rendezett MLS-mérkőzésen, gyorsan szerzett egy lesgólt is, együttese viszont végül 3-1-re kikapott a mögötte álló ellenféltől.

A Sporting Kansas City 1-1-et játszott a Dallas otthonában, Sallói Dániel a 81. percben állt be a vendégcsapatba.

ARAB EMÍRSÉGEK

Dzsudzsák Balázs csapata, az al-Vahda bejutott a Presidents Cup (Elnök-kupa) döntőjébe. A meccs egy büntetővel dőlt el a rendes játékidő letelte után. A labda mögé Dzsudzsák állt, és a jobb sarokba helyezett. Az al-Sarjah kapusa hiába érezte az irányt, nem tudott hárítani. A vége 1-0 lett, így az al-Vahda bejutott a fináléba, hetedszer. Most második alkalommal nyerheti meg a sorozatot a magyar játékos csapata.

HONGKONG

A Kitchee a végig pályán lévő Vadócz Krisztiánnal a csapatban magabiztosan győzött a Hong Kong-i élvonalban, a South China ellen (3-0), és az utolsó fordulóra maradt a bajnoki cím eldöntése. A Kitchee győzelmének köszönhetően 48 ponttal a második helyen áll, a 49 pontos Eastern AA mögött. Így nagyon izgalmasra sikerült a hajrá, hiszen Vadóczék az utolsó fordulóban az első helyezett ellen játszanak, és ha győznek, bajnokok. Minden más eredmény a riválisnak kedvez.

KÍNA

Huszti Szabolcs a 71. percben nagyszerű ütemben ugratta ki Long Tant, aki ki is használta a ziccerét, eldöntve a Changchun Yatai és a Henan Jianye kínai bajnoki meccsét (1-0) vasárnap. A hajrában sárga alapot kapó Huszti csapata első sikerét aratta a 6. fordulóban és fellépett a 16 csapatos pontvadászat 12. helyére.

A sérülése után már lábadozó, az edzéseket a napokban elkezdő Guzmics Richárd még nem játszott a hétvégén.

DÉL-KOREA

Feczesin Róbert csapata, a Jeonnam Dragons 5-0-ra kiütötte az Ulsan gárdáját, a magyar csatár azonban a kispadról nézte végig a meccset.