Nikolics góllal, Dzsudzsák kupagyőzelemmel tért vissza - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2018. április 2., hétfő 9:37
Szerző: Dudás Gábor 2018. április 2., hétfő 9:37

Németország

Dárdai Pál csapata, a Hertha 0-0-ás döntetlent játszott a Wolfsburggal a Bundesligában. A berliniek a 10. helyen állnak.

Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig a mérkőzésen szinte végig vezetve 3-2-re verte a találkozó hajrájára feljövő Hannovert. A magyar kapusnak egy szöglet és egy jobboldali beadás utáni fejesből találtak be.

Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim 6-0-ra ütötte ki a Kölnt. A magyar csatár a kispadon kapott helyet, nem állították be. A Lipcse a 4., BL-csoportkört érő helyen áll, a Hoffenheim a hetedik.

A Greuther Fürth, azaz Megyeri Balázs és Pintér Ádám csapata egyik magyart sem nevezte az Union Berlin elleni Bundesliga II-es meccsre (2-1).

Olaszország

Nagy Ádám a kispadon ült, miközben a Bologna 1-1-es döntetlent játszott a Serie A-ban a Rómával.

Balogh Norbert kispados volt Palermo együttesében, az Entella otthonában 2-1-re megnyert másodosztályú meccsen. A szicíliai gárdának hétfőn este is jelenése lesz, a Parma stadionjában pótolnak be egy elmaradt bajnokit.

Spanyolország

Hidi Patrikot kezdett az Oviedo-Alcorcón másodosztályú bajnokin (0-1), a hazaiak a 63. percben cserélték le a középpályást.

Franciaország

Bese Barnabást végig a soraiban tudó Le Havre hazai pályán szenvedett meglepő vereséget (0-2) az utolsó előtti helyen álló Quevilly Rouentól a francia másodosztályban.

A Nancyt erősítő Lang Ádám is végig a pályán volt a védelemben, vele kapott ki a csapata 2-0-ra otthon a Stade Reims-től.

Anglia

Bogdán Ádám (Liverpool) nem volt kerettag a Crystal Palace elleni idegenbeli bajnokin (2-1).

Portugália

Az U21-es válogatott Bíró Bence 0-2-es állásnál, a 65. percben lépett pályára csereként a Guimaraes B-ben, amely végül 2-2-re mentette a Leixoes elleni másodosztályú mérkőzést.

Skócia

A múlt héten pszichológussá is avanzsált László Csaba vezette másodosztályú Dundee United 1-1-es döntetlent játszott idegenben a Greenock Mortonnal, így lecsúszott a még rájátszást érő 4. helyről.

Lengyelország

Kecskés Ákos (Korona Kielce) a kispadon ült a Lechia Gdansk elleni 1-0-ás meccs alkalmával.

Szlovákia

Nagyot lépett a dobogó és az európai kupaindulás felé a Dunaszerdahely, amely megnyerte vasárnap a forduló rangadóját a szlovák élvonalban, 1-0-ra legyőzve a listavezető Sparta Trnavát. A végig a pályán lévő és a hajrában sárga lapot kapó Kalmár Zsolt is benne volt a győztes gólban. Vida Kristopher a 88. percben, csereként lépett pályára és kis híján a nevéhez fűződött a második hazai találat.

Holman Dávid (Slovan) a kezdőcsapat tagjaként a 83. percig játszott a Ruzomberok (Rózsahegy) elleni 1-0-ás bajnokin.

Ausztria

Szántó Tamás (Rapid Wien) nem volt ott a keretben a Mattersburg otthonában 4-2-re megnyert bajnokin.

2-0-s hazai vezetés után szerezte csapata, a Liefering szépítő gólját a 17 esztendős Szoboszlai Dominik - kilencedik bajnoki találatát jegyezve -, ám az osztrák másodosztályban éllovas Innsbruck otthonában ez kevésnek bizonyult a pontszerzéshez (1-2).

Horvátország

Futács Márkó 2017. augusztus 6-a, azaz közel 8 hónap után tért vissza súlyos sérüléséből. A magyar támadó a Rijeka elleni rangadóra állt be csereként a büntetőt kiharcoló Gyurcsó Ádám helyére. A spliti együttes 1-1-et játszott, és tartja második helyét az élvonalban.

Ukrajna

A válogatott szünet előtt megsérült Kádár Tamás a hétvégén természetesen nem lépett pályára, kimaradt a Mariupol 4-2-es legyőzéséből

Svájc

Vécsei Bálint csapata, a Lugano hétfőn játszik a bajnokságban a Lausanne együttesével.

Dánia

Az FC Midtjylland (Korcsmár Zsolt klubja) kedden játszik a Horsens otthonában a felsőházban. Köteles László csapata, az FC Köbenhavn pedig hétfőn meccsel a Nordsjaelland gárdájával.

Törökország

Koman Vladimir és az Adanaspor csak hétfőn lép(het) pályára a Samsunspor ellen a második ligában.

Ciprus

Sallai Roland a 60. percben állt be csereként, az APOEL 3-1-re verte az AEL Limassolt a felsőházi rájátszásban.

Írország

Adorján Krisztián harcolta ki azt a 11-est, amellyel a Dundalk megszerezte a vezetést a Bohemians elleni, 3-0-ra megnyert pénteki bajnokin. A középpályás a 77. percig volt a pályán.

USA

A válogatottól visszatérő Nikolics Nemanja góllal folytatta gólerős szereplését (3 meccs / 3 találat) a Chicago Fire együttesében, miután átvette a Portland Timbers elleni bajnoki előtt a tavalyi gólkirályi címért kapott Aranycipőt.

Nikolics gólja 1:25-től:

Stieber Zoltán a 77. percben állt be a D.C. Unitedbe, amely 1-0-ra kikapott a Sallói Dánielt épp a 77. percig foglalkoztató Sporting Kansas City otthonában.

Németh Krisztián nem játszott a New Englandben, amely 2-0-ra verte idegenben a Houston Dynamót.

Izrael

Korhut Mihály sérüléséből lábadozik, csapata, a Hapoel Beer-Sheva pedig csak hétfőn meccsel, így csak állítólagos meglepő klubváltásának hírével "rukkolhatott elő" a héten a balbekk.

Kazahsztán

Mindkét “magyaros” csapat pályára lépett. A Kleinheisler Lászlóval felálló Asztana 2-0-ra verte a Kaisart, így három forduló után továbbra is hibátlanul vezeti a bajnokságot. Kleinheisler végig a pályán volt.

A 3/3-at már nem mondhatja el magáról a Kajrat, amely csak 1-1-et játszott az Aktobe otthonában, így a harmadik helyre csúszott. Elek Ákos szintén 90 percdet játszott, a 73. percben sárgát kapott.

Arab Emírségek

Georges Leekens szerint a válogatottban kisebb sérülés miatt lecserélt Dzsudzsák Balázs visszatérhetett a klubjába, amely csütörtökön kupadöntőt játszott. A szélső kezdő volt az al-Vahdában. Félóra után már kettővel vezettek Dzsudzsákék – közben volt egy meg nem adott gól is, ott épp a magyar játékos adta a gólpasszt, de lökés miatt nem adták meg a találatot. Az al-Vaszl fordulás után szépített, majd kettős emberelőnybe került az utolsó 10 percre. Dzsudzsákot 2 perccel később cserélték le, csapata kihúzta a hátralévő időszakot, így 2-1-es sikerével másodszor lett kupagyőztes.

Kína

A Yenpien magyar válogatott védőjét, Guzmics Richárdot nem nevezték a Nei Mongol Zhongyou elleni másodosztályú bajnokira (1-0).

Hong Kong

A hongkongi bajnokság 15. fordulójában a Vadócz Krisztiánt is soraiban tudó Kitchee a Hong Kong Saplinghoz látogatott. A vendégeknél ezúttal is kezdőként lépett pályára Vadócz. A mérkőzés első gólját épp a magyar játékos szerezte a 9. percben - Vadócznak egyébként ez már a 8. idei gólja volt. Végül 4-1-re győzött a csapata.

Edzőkérdés
Kuznyecov menesztése után többen is felmerültek jelöltként az ETO kispadjára.
ETO FC Győr
Kuznyecov távozik
A klub azonnali hatállyal szerződést bontott vezetőedzőjével, akivel nyolc bajnokiból négyet megnyert, négyet elveszített a csapat.