Nikolics-dupla, "keleti" magyar gólok, Szoboszlai a BL-ben, Dzsudzsák az égbe lőtt – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. május 13., hétfő 11:44
Szerző: Dudás Gábor 2019. május 13., hétfő 11:44

Németország

A Szalai Ádámot soraiban tudó Hoffenheim 1-0-s vereséget szenvedett otthon a Werder Bremen ellen. A magyar támadót az 57. percben lecserélték.

Az RB Leipzig a két magyar válogatottjával, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőben 0-0-s döntetlent ért el a listavezető Bayern München ellen hazai pályán.

"Gulácsi elképesztően stabil, ügyfelemnek távoznia kell" - a magyar kapus végleg kiszorította válogatott riválisát
Bár a Leipzig legdrágább kapusigazolásának számított, Yvon Mvogo nem jutott elég lehetőséghez a remekül védő magyar kapus mellett.

Ismét pályára léphetett Sallai Roland a Freiburg együttesében. A novemberben kidőlt és nemrég visszatért magyar válogatott támadó a szünetben, csereként állt be a kieső Hannover ellen 3-0-ra elveszített bajnokin.

A Bundesliga 33. fordulójában a Dárdai Pál által irányított Hertha háromszor is hátrányban volt, de mégis nyerni tudott a hosszabbításban az Augsburg ellenm, idegenben (4-3). Dárdai Pál legidősebb fia, Dárdai Palkó sérülés miatt nem volt kerettag.

Hivatalos: Megvan Dárdai utódja a Herthánál - jövőre is lesz magyar edzője a klubnak
Dárdai Pál után a klub egy másik korábbi játékosa örökli meg a kispadot, július elsején áll majd hivatalosan munkába Berlinben.

Olaszország

Nagy Ádám csapata, a Bologna hétfőn este lép pályára a Parma elleni bajnokin.

Schäfer András a Genoa kispadján ült az Atalanta elleni bajnokin (1-2).

Franciaország

Bese Barnabás csapata, a Le Havre 1-0-ra kikapott a Valenciennes ellen a francia másodosztályban, így eldőlt, hogy a találkozót végigjátszó magyar válogatott jobbhátvéd klubja nem játszhat az élvonalbeli tagságért zajló rájátszásban.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligában sereghajtó Vitoria Guimares B a dobogós Benfica B-vel csapott össze (2-2). Sem Bíró, sem a vendégek 18 éves támadója, Csoboth Kevin nem volt kerettag.

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron csapata, a Fortuna Sittard 3-0-ra kikapott a Groeningen otthonában. A fiatal középpályás nem volt a keretben.

Svájc

Vécsei Bálint és Kecskés Ákos csapata, a Lugano 1-0-ra kikapott a Thun otthonában, így visszacsúszott a tabella 6. helyére, de csak három pont a hátránya a már dobogós legyőzője mögött, három fordulóval a vége előtt. Az alapembernek számító Vécsei a 84. percig játszott a meccsen, Kecskés viszont nem állt be a kispadról.

Skócia

Bogdán Ádám csapata, a Hibernian 1-0-ra kikapott a Kilmarnock otthonában. A magyar válogatott hálóőr a kispadon ült.

Ausztria

Szoboszlai Dominik nélkül győzött ezúttal a bajnok Red Bull Salzburg (a LASK Linz ellen 2-1-re), amely az angol Premier League végeredményének is köszönhetően biztos BL-főtáblás lett.

A Rapid Wiennél légióskodó és sérülése után még könnyített edzéseket végző középpályás, Szántó Tamás nem volt kerettag a Wacker Innsbruck elleni hazai bajnokin (1-0).

A 17 éves Bukta Csaba nem volt kerettag a Salzburg második csapatában, a Bundesliga 2-es Lieferingben, amely 5-2-re kikapott otthon a Wiener Neustadt ellen.

Dánia

Korcsmár Zsolt csapata, az FC Midtjylland 4-0-ra kiütötte a már bajnok FC Köbenhavnt. A makacs sérüléssel bajlódó 30 éves magyar válogatott bekk ősz óta nem lépett pályára a bajnokságban, ezúttal sem kapott lehetőséget.

Szlovákia

Gólzáporos mérkőzést játszott otthon a DAC a Sered ellen. A dunaszerdahelyiek kezdőcsapatába csak Vida Kristophert jelölte a vezetőedző a honfitársaink közül, Kalmár Zsolt és Vida Máté a kispadon kezdett a 4-3-as vendéggyőzelemmel végződő találkozón. A félidőben aztán mind a két magyar középpályást becserélték, Vida Kristopher pedig egy góllal és egy kiharcolt büntetővel segítette csapatát.

Simán, 6-2-re legyőzte otthon a már bajnok Slovan Bratislava a Zilinát a szlovák élvonalban, a play-off nyolcadik fordulójában. A hazaiaknál Guzmics Richárd és Holman Dávid is a kezdőcsapatban kapott lehetőséget, előbbi végigjátszotta az összecsapást, utóbbit a 69. percben lecserélték. A Slovan második gólját Holman szerezte.

Lengyelország

Zsinórban második hazai meccsén is nyeretlen maradt, így ponthátrányban várja az utolsó két fordulót a Legia Varsó a lengyel bajnokság felsőházi rájátszásában. Nagy Dominik szép góljával ugyan a fővárosiak még talpra tudtak állni a Pogon Szczecin 4. percben esett vezető gólja után, de a győztes találatot nem tudták végül bevinni. A zsinórban hatodik meccsét megnyerő Piast Gliwice egy ponttal (68-67) előzi meg a Legiát a tabellát, de a jelenleg harmadik Lechia Gdańsk (64) is beleszólhat még az aranycsatába.

Ukrajna

Kádár Tamás kezdőként lépett pályára szombaton a Dinamo Kijev-Zorya mérkőzésen, ám a 42. percben egy ütközést követően cserére kényszerült. A fővárosi klub hivatalos oldalán közölte, hogy a védő combhajlító izma sérült meg, és várhatóan 2-3 hetet lesz kénytelen kihagyni. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy bár rosszabb esetben a válogatott-felkészülés első néhány napját kihagyhatja, Kádár nagy valószínűséggel bevethető lesz a június 8-i Azerbajdzsán-Magyarország Eb-selejtezőn.

Horvátország

A Kleinheisler László fémjelezte horvát élvonalbeli  NK Osijek 4-0-ra győzött a Lokomotiva Zagreb otthonában – a sérülésből visszatérő magyar középpályást a 36. percben lecserélték.

A Hajduk Split magyar válogatott szélsője, Gyurcsó Ádám a szünetben állt be a Slaven Belupo elleni bajnokin (2-0).

Románia

Lang Ádámot is foglalkoztató kolozsvári CFR a CS Universitatea Craiova 1-0-s legyőzésével ismét bajnok lett. A magyar válogatott bekk nem volt kerettag a rangadón.

Ciprus

A bajnok APOEL magyar támadója, Balogh Norbert a 77. percben állt be az Omonia Nicosia ellen 2-1-re megnyert évzárón.

Törökország

Feczesin Róbert nem volt a keretben a másodosztályú Adanaspornál, amely 3-0-ra verte idegenben az Eskisehirspor csapatát.

Kazahsztán

Az Irtis Pavlodar 2-0-ra kikapott otthon az Ordabasi csapatától, Hidi Patrikkal a kezdőben.

Eppel Márton a 67. percig a pályán volt, miközben a Kairat Almati 2-1-re kikapott az Atirau otthonában.

USA

"Magyar rangadót" játszott a D.C. United és Sporting Kansas City az MLS legutóbbi játéknapján. Baráth Botond és Németh Krisztián végigjátszotta a találkozót, míg a meccs előtt édesanyjának üzenő Sallói Dániel a 65. percben jött le a pályáról. A hazaiak középpályása, Stieber Zoltán a kispadról nézte végig az összecsapást.

A Chicago Fire a hét közben 5-0-ra kiütötte hazai pályán a New England Revolution csapatát az észak-amerikai profi ligában (MLS). A találkozó első két gólját az a Nikolics Nemanja szerezte, aki a mostani idényben először duplázott, és már 5 találatnál jár, összességében pedig 44 MLS-gólt jegyez a magyar csatár. A hétvégén, a Minnesota United ellen (2-0) végig a pályán volt a csatár, de gólt itt nem szerzett.

Arab Emirátusok

Dzsudzsák Balázsék (Ittihad Kalba) 3-2-re kikaptak a Bani Yas elleni bajnokin. A mérkőzést végigjátszó Dzsudzsák 11-est hibázott a 28. percben.

Irán

Koman Vladimir ezúttal nem volt a pályán a Sepahanban, a második helyen álló gárda 1-1-s döntetlent játszott a Padideh Khorasan elleni rangadón.

Dél-Korea

Novothny Soma csapata, a másodosztályban a második helyen álló Busan I'Park FC 1-1-s döntetlent játszott a veretlen listavezető Gwangju csapatával. A magyar csatár kezdőként, a 62. percig volt a pályán.

Hongkong

Kezdőként lépett pályára Vadócz Krisztián csapata, a Kitchee hongkongi FA-kupa elődöntőjén. A negyvenkétszeres magyar válogatott középpályás együttese 2-1-re győzött a Dream elleni pénteki meccsen, így bejutott a sorozat döntőjébe. A fináléra május 25-én (szombaton) kerül sor. Vadóczék sorozatban a harmadik szezonban jutottak el a kupa döntőjébe.