Nikolics beindult, Szalai: 50, magyar "ezüstgól" a DAC-nál - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. április 22., hétfő 10:47
Szerző: Dudás Gábor 2019. április 22., hétfő 10:47

Németország

A Hoffenheim magyar válogatott támadója, Szalai Ádám csereként beállva gólt szerzett és ennek is köszönhetően 5-2-re legyőzte klubja a korábbi csapatát, a Schalkét a Bundesliga 30. fordulójában. A 31 éves támadó ezzel egyidejűleg a szezonbeli ötödik, összességében pedig pályafutása 50. gólját szerezte a német első osztályban.

Gulácsi Péterrel a kezdőben pályára lépő RB Leipzig 3-1-re verte idegenben a Borussia Mönchengladbach együttesét, így nagyon közel áll a BL-indulás kiharcolásához. Willi Orbán a 81. percben, csereként állt be a harmadik helyezett gárdában.

Az idény végén a berlini kispadról távozó Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC 0-0-s döntetlent játszott a sereghajtó és Thomas Doll által irányított Hannoverrel.

Dárdai Pál legidősebb fia, Dárdai Palkó a Hertha második csapatában lépett pályára a Chemnitz ellen (1-0) a német negyedosztály észak-keleti csoportjában szerda este. A 19 éves játékos kezdőként kapott lehetőséget, azonban nyolc perc múlva le kellett cserélni, miután bokasérülést szenvedett. A hét második felében elvégzett részletes orvosi vizsgálatok kimutatták, Palkó külső bokaszalagja elszakadt, valamint a bokaízületében csontvelő-ödéma keletkezett, így ebben a szezonban aligha léphet pályára. Az ifjú Dárdai sérüléséről a klubja is beszámolt a közösségi oldalán, arról azonban nem írtak, hogy mikorra várható Palkó visszatérése. A fiatal labdarúgó a szezonban 12 tétmeccsen játszott a Hertha második csapatában, ezeken három gólt szerzett és egy gólpaszt jegyzett. A Bundesligában hét mérkőzésen lépett pályára, itt összesen 110 perc játéklehetőséget kapott.

A sérülése után még gyógyuló Sallai Roland nélkül felálló Freiburg 4-0-ra kikapott otthon a bajnoki címért hajtó Borussia Dortmundtól.

Olaszország

A végig a kispadon ülő Nagy Ádám csapata, a Bologna 3-0-ra legyőzte a Sampdoria csapatát, így öt ponttal ellépett a kiesőzónától.

Schäfer András a Genoa Primavera-csapatában lépett pályára, amely 2-1-re kikapott a Palermo fiataljaitól.

Franciaország

Fontos győzelmet aratott a Bese Barnabás fémjelezte francia másodosztályú Le Havre péntek este a Paris FC elleni hazai találkozón. A magyar védőt is a soraiban tudó csapat a félidei 1-1-es döntetlen után 2-1-re felülmúlta a negyedik helyen álló párizsiakat, akiket így négy pontra megközelített. A magyar válogatott labdarúgó a kezdőcsapatban kapott helyet és végigjátszotta az összecsapást, győzelmével a Le Havre jelenleg az osztályozót érő ötödik pozíciótól és négy pontra áll.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligában sereghajtó Vitoria Guimares B 2-2-s döntetlent játszott az Arouca csapatával. Az U21-es magyar válogatott támadó végig a kispadon ült a mérkőzésen.

Nem lépett pályára az ugyancsak a portugál másodosztályban szereplő és ott dobogós Benfica B-ben a 18 éves Csoboth Kevin, a keretbe sem nevezték a Famalicao elleni mérkőzésen (1-3).

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron nem volt ott a keretben Fortuna Sittardnál, amely 2-1-re legyőzte a sereghajtó NAC Breda együttesét

Svájc

Fontos győzelmet aratott Vécsei Bálint és Kecskés Ákos csapata, a Lugano, amely a Zürichet verte meg 3-0-ra hazai pályán és így az EL-selejtezőt érő negyedik helyre ugrott. Vécsei kezdőként 90 percet kapott, Kecskés a kispadról nézte végig a találkozót.

Skócia

Bogdán Ádám csapata, a Hibernian 0-0-s döntetlent játszott a címvédő és listavezető Celtic csapatával. A magyar hálóőr a kispadon ült.

Ausztria

Szoboszlai Dominik végigjátszotta a listavezető Red Bull Salzburg hétvégi mérkőzését, amely 1-1-s döntetlenre végződött a St. Pölten otthonában. A címvédő már a 3. percben emberhátrányba került, de így is vezetést szerzett 11-esből, ám a hazaiak a második félidőben – ugyancsak büntetőből – egyenlíteni tudtak.

A Rapid Wiennél légióskodó és sérülése utáni visszatérésének kezdeti lépéseit megtevő középpályás, Szántó Tamás nem volt kerettag a Wolfsberger elleni bajnokin (1-2).

A 17 éves Bukta Csaba ezúttal az U18-as magyar válogatottban szerepelt, sőt, gólt is szerzett az Olaszország elleni 4-0 során, így nem lehetett ott a Salzburg második csapatában, a Bundesliga 2-es Lieferingben, amely 5-1-re győzött az FC Juniors OÖ csapata ellen.

Dánia

Korcsmár Zsolt csapata, az FC Midtjylland 3-0-ra kikapott a listavezető FC Köbenhavntól. A makacs sérüléssel bajlódó 30 éves magyar válogatott bekk ősz óta nem lépett pályára a bajnokságban, ezúttal sem kapott, kaphatott lehetőséget.

Szlovákia

A dunaszerdahelyi DAC 2-0-ra nyert a Michalovce otthonában a szlovák Fortuna Liga rájátszásának 5. fordulójában. A DAC Erik Davis góljával szerzett vezetést a második félidő elején, majd a 78. percben Vida Kristopher alakította ki a végeredményt. A dunaszerdahelyiek győzelmükkel hatpontos előnnyel állnak a második helyen a Zsolna előtt. A következő fordulóban a már bajnok Slovant fogadja Peter Hyballa csapata. A gólszerző mellett névrokona, Vida Máté, valamint Kalmár Zsolt is végig a pályán volt a csallóközieknél, előbbi sárga lapot kapott a 85. percben.

A bajnoki címet már megnyerő Slovan Bratislava Holman Dáviddal a kezdőcsapatában 3–2-re győzött a Ruzomberok ellen a felsőházi rájátszás 5. fordulójának vasárnapi játéknapján. A középpályás a 79. percig volt a pályán, csapattársa, Guzmics Richárd viszont végig a kispadon ült, nem jutott játéklehetőséghez.

Lengyelország

Nagy Dominik ezúttal a 74. perctől volt a pályán a Legia Varsóban, amely 1-0-ra verte a Cracovia együttesét, így átvette a vezetést a tabellán a felsőházi rájátszásban.

Ukrajna

Kádár Tamás és a Dinamo Kijev is szünetet tartott a hétvégén, csak szerdán játsszák le a következő fordulót, a Dinamo a címvédő és listavezető Sahtart fogadja majd hazai pályán.

Horvátország

A Hajduk Split magyar válogatott szélsője, Gyurcsó Ádám végig a pályán volt a Rijeka ellen 4-0-ra megnyert bajnoki rangadón,  és ő adta a gólpasszt a negyedik találatnál.

A Kleinheisler László fémjelezte horvát élvonalbeli  NK Osijek 1-0-ra kikapott az Istra vendégeként – a magyar középpályás végig a pályán volt.

Románia

Lang Ádámot ezúttal is kimaradt a listavezető kolozsvári CFR keretéből, nélküle nyert 1-0-ra csapata Székelyföldön, a Sepsi OSK otthonában.

Görögország

Megyeri Balázs és Ugrai Roland csapata, az Atromitosz 2-0-ra győzött a Panathinaikosz elleni rangadón. A  csatár kezdőként, a 63. percig volt a pályán, míg Megyeri ezúttal a kispadon ült.

Korhut Mihály (Arisz) viszont végigjátszotta a mérkőzést a Panetolikosz otthonában, 2-1-re győzött idegenben a klubja.

Ciprus

A ciprusi kupa elődöntőjének visszavágón végig a kispadon ült az APOEL magyar támadója, Balogh Norbert, nélküle ért el 2-2-s döntetlent csapata, amely 3-2-s összesítéssel lett finalista.

Törökország

Feczesin Róbert végig a kispadon ült a a másodosztályú Adanasporban, amely 0-0-s döntetlent játszott az Adana Demispor elleni városi rangadón.

Kazahsztán

Mindkét "magyar" csapat kikapott a hétvégén: az Irtis Pavlodar 1-0-s vereséget szenvedett hazai pályán, Hidi Patrikkal a kezdőben az Aktobe ellen, míg Eppel Márton csereként beállva (71. perc) volt részese a Kayrat Almati - ugyancsak otthoni - 1-0-s vereségének a címvédő Asztana ellen.

USA

Sorozatban harmadik mérkőzésén rúgott gólt az észak-amerikai profiligában (MLS) szereplő Chicago Fire támadója, Nikolics Nemanja. A 31 éves csatár kezdőként lépett pályára a Colorado Rapids ellen, és a vezérletével a 34. percben megszerezték a vezetést, miután Nicolas Gaitan beadása után fejjel vette be Tim Howard kapuját. A második félidőben alig nyolc perc alatt lerendezte a lényegi dolgokat a Chicago: előbb az 53. percben Sapong talált be, majd a 61. percben Mihalovic is gólt rúgott. A 4-1-es végeredményt Katai állította be a 88. percben, amivel Nikolicsék hét forduló után kilenc ponttal a 7. helyen állnak az MLS Keleti Főcsoportjának tabelláján.

A Stieber Zoltán fémjelezte D.C. United 2-0-ra kikapott otthon a New York City FC-től. A magyar középpályás a 70. percben állt be csereként.

Eközben a Sporting Kansas City 4-1-re kikapott a San Jose Earthquakes otthonában. A vendégeknél Baráth Botond és Németh Krisztián végig a pályán volt (utóbbi 2-0-s hátrányban büntetőt rontott), míg Sallói Dániel az 57. percben állt be.

"Mindenkinek azt kívánom, hogy olyan élete legyen, mint nekem" – interjú Baráth Botonddal Amerikáról és a válogatottról
11 év után hagyta el a Honvédot, hogy Amerikában folytassa karrierjét. Interjú a Sporting Kansas City magyar válogatott védőjével, Baráth Botonddal.

Arab Emirátusok

Dzsudzsák Balázsék (Ittihad Kalba) gólnélküli döntetlent játszottak az Ajman otthonában, a magyar szélső végig a pályán volt.

Irán

Koman Vladimir idénybeli 21. mérkőzésén megszerezte második gólját az iráni Sepahanban. A középpályás végigjátszotta a Seipa elleni összecsapást (5-2), amelynek a 46. percében, még 1-1-s állásnál talált be, épp a szünet előtt - sarokkal kapta a gólpasszt csapattársától.

Dél-Korea

Novothny Soma csapata, a másodosztályú Busan I'Park FC 3-0-ra győzött az Ansan Greeners ellen. A magyar csatár végig a kispadon ült ezúttal.

Hongkong

A hongkongi élvonalbeli Kitchee és magyar válogatott középpályása, Vadócz Krisztián ezúttal a második számú ázsiai kupasorozatban,  az AFC Kupában volt érdekelt, a végig a pályán lévő Vadócz klubja 2-0-ra kapott ki az "Április 25." névre hallgató észak-koreai ellenfele otthonában.

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)