Németh Krisztián jubileumi triplája, Gyurcsó és Vadócz gólja, Dzsudzsák hullámvasútja - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. április 1., hétfő 9:04
Szerző: Dudás Gábor 2019. április 1., hétfő 9:04

Németország

Legutóbb 2016 áprilisában szaladt bele akkora pofonba a Dárdai Pál vezette Hertha, mint most a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló Leipzig ottthonában (5-0). Mindkét magyar válogatott játékos végig a pályán volt. A Herthában Dárdai Palkó ezúttal nem volt kerettag.

Dárdai: "Akár 8-0 is lehetett volna a vége" - pályafutása legnagyobb vereségét szenvedte el a magyar edző
Közel 3 év után szenvedett igen súlyos vereséget a Hertha Gulácsiék vendégeként, Dárdai elárulta ennek okait.

Szalai Ádám betegség miatt hiányzott a Hoffenheim-Bayer Leverkusen bajnokiról (4-1).

A Sallai Rolandot sérülése, illetve műtétje miatt nélkülöző Freiburg 1-1-s döntetlent játszott a Bayern Münchennel otthon.

Olaszország

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám a kispadon ült, miközben csapata 2-1-re győzött vasárnap a Sassuolo ellen, így kilépett a kiesőzónából, jelenleg a 17. a Serie A-ban.

A fiatal Schäfer András nem volt a Genoa első keretének tagja az Udinese elleni, 2-0-ra elveszített idegenbeli bajnokin. Játszott viszont a Primavera-csapatban, az AS Roma ellen (2-4).

Franciaország

Bese Barnabás csapata, a Le Havre hétfőn este játszik majd másodosztályú bajnokit a Lens otthonában.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligában sereghajtó Vitoria Guimares B 0-0-s döntetlent játszott az Oliveirense ellen. Az U21-es válogatott támadó kimaradt a meccskeretből.

Nem lépett pályára az ugyancsak a portugál másodosztályban szereplő Benfica B-ben a 18 éves Csoboth Kevin, sőt, a keretbe sem nevezték az Estoril elleni mérkőzésen (3-1).

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron nem volt ott a keretben Fortuna Sittardnál, amely 3-2-re kikapott a Willem II otthonában.

Svájc

Kecskés Ákos és Vécsei Bálint csapata, a Lugano 1-1-s döntetlent játszott a Grasshoppers otthonában. Mindkét magyar végigjátszotta az összecsapást, a középpályás a 83. percben sárga lapot kapott.

Görögország

A sérülése után visszatért és születésnapját épp vasárnap ünnpelő Megyeri Balázs védett az Atromitoszban volt csapata, az Olympiakosz otthonában 2-1-re elveszített bajnoki rangadón. A már régóta maródi Ugrai Roland nem volt ott a meccskeretben.

Korhut Mihály Korhut Mihály kezdőként 81 percet játszott az Arisz együttesében, tevékeny részt vállalva az OFI Kréta 3-1-s legyőzéséből.

Skócia

Bogdán Ádámot a kispadra sem nevezte a Hibernian a Livingston ellen (2-1) makacs sérülése és a vártnál hosszabban alakuló felépülése miatt.

Ausztria

A 18 éves Szoboszlai Dominik újra a Red Bull Salzburg kezdőcsapatában kapott helyet és 72 percig a pályán is maradt az Austria Wien elleni osztrák rangadón, amelyet kiütéssel, 5-1-re nyert meg listavezető klubja. Az izraeli Moanes Dabour még úgy is mesternégyest szerzett a vasárnapi találkozón, hogy egy 11-est elhibázott.

A Rapid Wiennél légióskodó középpályás, Szántó Tamás 2018 márciusában játszotta az utolsó tétmeccsét, majd porcsérülést szenvedett és megoperálták a térdét, a napokban azonban ismét edzésbe állt.

A 17 éves Bukta Csaba ezúttal kispados volt a Salzburg második csapatában, a Bundesliga 2-es Lieferingben, nem lépett pályára a Kapfenberger otthonában (3-0-ra nyert klubja idegenben).

Dánia

Korcsmár Zsolt csapata, az FC Midtjylland 0-0-s döntetlent játszott a Nordsjaelland ellen a felsőházi rájátszás első fordulójában, és továbbra is második a tabellán, három ponttal lemaradva a listavezető FC Köbenhavntól. A makacs sérüléssel bajlódó 30 éves magyar válogatott bekk ősz óta nem lépett pályára a bajnokságban.

Szlovákia

A dunaszerdahelyi, februári stadionavató mérkőzés (0-1) után ismét a Slovan Bratislava nyerte a DAC elleni rangadót, ezúttal Pozsonyban, 3-1-re. A hazaiaknál Holman Dávid és Guzmics Richárd csereként játszott nagyjából 20, illetve 3 percet, míg a csallóközi gárdában Kalmár Zsolt és Vida Máté is kezdett, előbbi végig, utóbbi a 70. percig volt a pályán. A találkozót több mint 14 ezer szurkoló látta a helyszínen, ebből közel 1000 dunaszerdahelyi drukker.

Lengyelország

Nagy Dominik a válogatottban sérült meg, így nem játszhatott a Legia Varsó Wisla Krakkó elleni rangadóján, amelyet 4-0-ra elbukott a fővárosi együttes.

Ukrajna

A hétvégén nem volt forduló az ukrán bajnokságban az elnökválasztás és az emiatt kevés rendfenntartó miatt, legközelebb április 3-án, a Zorja ellen léphet pályára Kádár Tamás, a Dinamo Kijev magyar játékos is, ha felépül a válogatottban összeszedett sérüléséből.

Horvátország

Gyurcsó Ádám a félidőben érkezett a pályára, a 91. percben pedig ő biztosította be csapata, a Hajduk Split győzelmét az Istra 1961 vendégeként. A ma tizenegyest is hibázó, de végül 2-1-re diadalmaskodó spliti gárda a horvát élvonal negyedik helyén áll.

Kleinheisler László végigjátszotta a Gorica elleni, 2-2-s bajnoki mérkőzést az NK Osijek csapatában.

Románia

Lang Ádámot ezúttal kimaradt a listavezető kolozsvári CFR keretéből, nélküle győzött csapata 1-0-ra az Astra ellen.

Ciprus

A ciprusi első osztályban ezúttal is csak a kispadon kezdett Balogh Norbert, és végül be sem vetette a válogatott keretben is számításba vett csatárt az APOEL az Omonia Nicosia elleni hazai bajnokin (1-1).

Törökország

Feczesin Róbert és az Adanaspor legközelebb kedden játszik a török másodosztályban, a hétvégén nem rendeztek fordulót.

Kazahsztán

Hidi Patrik kezdőként végigjátszotta az Irtis Pavlodar mérkőzését, de csapata vele is kikapott otthon 1-0-ra a Kaysar együttesétől.

Eppel Márton kispados volt a Kayrat Almatiban, csapata 3-1-re győzött idegenben, az Aktobe ellen.

USA

Remekelt Németh Krisztián és együttese, a Sporting Kansas City. Az észak-amerikai profi ligában szereplő kansasi csapat szombat este a Montreal Impact ellen lépett pályára, és nem is maradt adós a gólokkal és a jó játékkal. A mérkőzést végigjátszó magyar válogatott támadó szerezte 7-1-re diadalmaskodó csapata második, ötödik és hetedik gólját. Mesterhármasával ő lett a liga történetének második olyan magyar játékosa, aki egy bajnokin három gólig jutott. Mindezt az 50. olyan találkozóján vitte véghez, amelyet az SKC mezében játszott le. A Kansas másik két magyar játékosa nem lépett pályára: Baráth a kispadon ült, Sallói pedig sérülés miatt nem került a keretbe. Némethék a kiütéses győzelem után a tabella harmadik helyén állnak.

Stieber Zoltán a kispadon ült végig a D.C. United együttesénél, a fővárosiak 2-1-re győztek az Orlando City otthonában.

Nikolics Nemanja a 80. percig volt a pályán a Chicago Fire New York Red Bulls elleni bajnokiján. Légiósunk együttese egy 49. percben született öngóllal gyűjtötte be a három pontot, ami az első bajnoki sikert jelentette számukra az idényben.

Interjú: "Én is hallottam, hogy távozhatok Chicagóból" – Nikolics libabőrös lett a magyar-horvát alatt
Három forduló telt el az MLS-idényből Nikolics Nemanja pedig egyelőre még nem vette be az ellenfelek kapuját, Amerikában pedig már a távozásáról pletykálnak. A csakfoci.hu-nak adott exkluzív interjúban erről, valamint a magyar válogatott horvát-veréséről és esetleges visszatéréséről is őszintén beszélt a 31 éves támadó.

Arab Emirátusok

Dzsudzsák Balázs együttese, az al-Ittihad Kalba az al-Ahli Dubai ellen játszott bajnoki mérkőzést. A horvátok elleni bravúrgyőzelem alkalmával a századik válogatottságát ünneplő szélső végigjátszotta a bajnokit, amelynek első félidejében sárga lapot kapott, a szünet után pedig kétszer is főszereplővé vált: az 58. percben pontos bal oldali beadása után fejelt gólt csapattársa, a 91. minutumban pedig ő végezte el a csapata javára megítélt büntetőt, de csúnyán a kapu fölé lőtt.

Irán

Koman Vladimir kezdőként végig a pályán volt a Sepahan csapatában, amely 1-0-ra győzött a Naft Masjed Soleyman FC ellen, és a 3. a tabellán, mindössze két ponttal lemaradva az éllovas Persepolis gárdájától.

Dél-Korea

Novothny Soma már egy kupamérkőzésen (Cheonan City, 0-1) és egy bajnokin (Bucheon 1995, 3-3) is játszhatott új csapatában, a dél-koreai másodosztályú Busan I'Park FC-ben. Az Újpestről Ázsiába igazolt csatár első gólja még várat magára.

Hongkong

A hongkongi élvonalban szereplő Kitchee magyar válogatott középpályása, Vadócz Krisztián 11-esből volt eredményes a Lee Man Warriors elleni FA-Kupa negyeddöntőn. 42-szeres magyar válogatott középpályás már a 36. percben megszerezte a vezetést a Kitchee-nek. A második játékrészben Matthew Lam duplázott, valamint Tarres és Azevedo Pedreira is gólt szerzett, amivel kialakult a 6-0-s végeredmény, a Kitchee bejutott az elődöntőbe, ahol a Dreams-szel találkozik majd.

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.