Válogatottjai nélkül verte biztosan az MTK a Vasast - gólt lőtt az új igazolás

Négy gólt lőtt az MTK a Vasasnak a péntek délelőtti felkészülési mérkőzésen. A kék-fehéreknél eredményes volt a 28 éves új szerzemény, Srdan Dimitrov.
Nyikes Zoltán 2020. október 9., péntek 13:21
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. október 9., péntek 13:21

Péntek délelőtt zártkapus edzőmérkőzésen fogadta az MTK Budapest a másodosztályú Vasas FC-t.

A fővárosi kék-fehérektől heten hiányoztak felnőtt és U21-es válogatottság miatt, míg az angyalföldieknél két játékos tesz eleget válogatottbeli kötelezettségének, de mindkét csapatnál akadtak még bőven hiányzók a sérülések, betegségek miatt.

Az MTK hivatalos oldalának tudósítása szerint a 14. percben született a mérkőzés első találata, amikor is Gera egy oldalszabadrúgásból lekészítette a labdát Srdan Dimitrovnak, a kék-fehérek új igazolása pedig a bal kapufa mellé a hálóba bombázott. Tizennégy perccel később egyenlített Vasas: a leshatáron tört ki Pekár, centerezését Birtalan lőtte Somodi kapujába.

A második játékrész elején gyorsan kétgólosra növelte előnyét az MTK, előbb a 47. percben Balázs lőtt 6 méterről a bal felsőbe, majd három minutummal később Kanta emelt a védelem mögé, Gera levette a labdát, és a kapus fölött a hosszú felsőbe emelt 8 méterről.

A 77. percben újabb gólt szerzett az NB I-es együttes: Balázs tökéletes beadását Clinton megpróbálta kapura ollózni, a kipattanót a 17 éves Kovács Mátyás 20 méterről a jobb felsőbe lőtte. A végeredményt a 87. percben alakította ki Vernes Richárd, akinek a közeli lövését nem tudta hatástalanítani Somodi.

Felkészülési mérkőzés

MTK Budapest–Vasas FC 4-2 (Dimitrov 14., Balázs 47., Gera 50., Kovács M. 77, ill. Birtalan 28., Vernes 87.)

MTK: Somodi - Varju, Baki (Biben, 46.), Barna - Balázs, Kanta, Dimitrov (Kovács M., 58.), Kata, Ikenne-King (Herrera, 64.) - Gera (Osei, 58.), Lencse (Drljo, 75.).

Vasas: Jova (Bánfalvi, 46.) - Terbe (Kilyén, 46.), Szilágyi, Viczián (Ujvárosi, 46.), Kalmár - Pátkai (Sztojka, 60.), Kovács M. (Farkas, 46.), Szatmári (Köböl, 68.) - Radó (Vernes, 46.), Birtalan, Pekár (Kapornai, 46.).

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.