NB II: Emberhátrányban nyert a Vasas - 3 piros lap és 1 gól a rangadón

A Merkantil Bank Liga 16. fordulójának első mérkőzésén a Vasas 1-0-ra legyőzte a Haladást és átvette a vezetést a tabellán.
Privacsek András 2021. november 21., vasárnap 14:31
Szerző: Privacsek András 2021. november 21., vasárnap 14:31

A Vasas kezdett jobban, a 14. percben Hinora szöglete után Pátkai fejelt a kapuba. A 27. percben megfogyatkoztak a hazaiak, Iynbor rácsúszott Bosnjakra, amiért villant a piros lap. Ennek ellenére a Vasas támadott többet a folytatásban.

A második félidő közepén aztán rákapcsolt a Haladás, de az egyenlítés nem jött össze. A 72. percben a csereként beállt Tóth-Gábor fejesét fogta Jova. A hajrában Horváth szabadrúgása szállt fölé, majd a 93. percben Pátkai mentett nagyot a gólvonalról, így 1-0-ra nyert a Vasas. A végén még volt egy kis verekedés, így mindkét csapatból kiállítottak egy-egy játékost.

Az angyalföldiek ezzel átvették a a vezetést az NB II-ben.

Merkantil Bank Liga, 16. forduló:
Vasas - Haladás 1-0 (Pátkai 14.), kiállítva: Iynbor 27., Litauszki 94., ill. Németh 94.