NB II: A ZTE az új éllovas, Vasas-bravúr tíz emberrel, csabai siker Győrben - eredmények, tabella

A ZTE a Vác legyőzésével átvette a vezetést, Király Botond találatával szerezte meg a három pontot a Vasas a Tiszakécske ellen, pedig a 44. perctől emberhátrányban játszott. Az ETO szeptember óta először kapott ki hazai pályán.
Dudás Gábor 2019. március 10., vasárnap 19:50
Szerző: Dudás Gábor 2019. március 10., vasárnap 19:50

A ZTE a Vácot verte küzdelmes meccsen, Babati 11-es góljával, így kihasználta a Gyirmót Mosonmagyaróvár elleni vereségét és a Merkantil Bank NB II élére ugrott.

A Vasas a 44. percben emberhátrányba került a Tiszakécske elleni vasárnapi bajnokin, a fiatal Lakatost küldte le a pályáról Nagy Róbert játékvezető. A piros lapig is több helyzetet kialakító angyalföldieket azonban nem fogta meg annyira az emberhátrány, a második játékrészben is fölényben játszottak és erőfeszítéseiket a 91. percben siker koronázta.

Az addig is remekül futballozó Király Botond egy jobboldali beadást követően talált a kapuba, három pontot szerezve ezzel csapatának.

A Győrben hosszú hónapok óta veretlen ETO sorozatát a Békéscsaba szakította meg: Szatmári és Viczián (fejes)góljára csak Andrics tudott válaszolni, így Boér Gábor csapata örülhetett a rangadón.

Merkantil Bank NB II, 28. forduló:

ZTE – Vác 1-0 (Babati 46. – 11-esből)

ETO FC Győr – Békéscsaba 1-2  (Andrics 63., ill. Szatmári 43., Viczián 53.)

Vasas – Tiszakécske 1-0 (Király B. 91.) - piros lap: Lakatos (Vasas, 44.)

Mosonmagyaróvár – Gyirmót 2-1 (Eszlátyi 65., 84., ill. Lipták 12.)

Siófok – Kaposvár 0-2 (Ádám M. 43., Tömösvári 54.)

Budaörs – Soroksár 0-1 (Orosz M. 66.) – piros lap: Kékesi (Budaörs, 92.)

Csákvár – Nyíregyháza 0-3 (Hornyák 5., Rokszin 9., Kártik 88.)

Cegléd – Dorog 2-2 (Varjas 47., Kárász 80., ill. Lénárth 14., Szedlár 58.) – piros lap: Kitl (Dorog, 78.)

Kazincbarcika – Budafok 2-1 (Fótyik 17., 66. – a másodikat 11-esből, ill. Kulcsár K. 50.)

Monor – Balmazújváros 2-1 (Asztalos 58., Hunya 90., ill. Kóródi 12.)