Felkészülés: A pénteki vereség után hazai pályán javított a Vasas

A Vasas hazai pályán 2-1-re legyőzte az Európa Ligában induló szerb Topolyát felkészülési mérkőzésen.
Csakfoci Admin 2020. július 18., szombat 21:51
Szerző: Csakfoci Admin 2020. július 18., szombat 21:51

Pénteken Komáromban 3-1-es vereséget szenvedett a másodosztályú Vasas, szombaton pedig újabb edzőmérkőzés várt Bene Ferenc csapatára. A meccs nem kezdődött szerencsésen az angyalföldiek számára, egy topolyai szöglet után Tóth megsérült, ám rövid ápolás folytatni tudta a játékot. A hazaiak a következő percekben folyamatosan nyomás alatt tartották a szerb kaput: Vernes, Feczesin és Hinora előtt adódtak lehetőségek, azonban találat nem született.

A 29. percben a Topolya is próbálkozott, Szilágyi 20 méterről laposan megcélozta a hazaiak kapuját, de Rados biztosan fogta meg a középre tartó labdát. Öt perccel később viszont már Feczesin-Pekár-Feczesin volt a labda útja, utóbbi 22 méterről középről, laposan a jobb alsó sarok felé lőtt, de Jorgic védett. A mérkőzés első góljára a 38. percig kellett várni - Feczesinnel szemben történt szabálytalanság, a büntetőt a támadó magabiztosan értékesítette (1-0) - számolt be a vasasfc.hu.

A második félidő elején tovább növelte előnyét a Vasas - jobbról laposan érkezett be a labda, az érkező Feczesin pedig 3 méterről a kapu közepébe gurított (2-0). Az 52. percben egymás után két szögletet végzett el a Topolya, de a hazaiak felszabadítottak, ám nem sokkal később Duronjic a 11-es pontnál megtartotta a labdát, majd fordulásból a felső lécet érintve a hálóba bombázott, kialakítva ezzel a 2-1-es végeredményt.