Bajban a Vasas: Hat alapember is hiányozhat az Újpest ellen

A Vasas hat sárga és két piros lapot gyűjtött be Felcsúton a Videoton elleni győztes bajnokin. Sok hiányzója lesz az angyalföldi csapatnak az Újpest ellen.
Privacsek András 2017. április 11., kedd 7:59
Szerző: Privacsek András 2017. április 11., kedd 7:59

Eltiltások és sérülések miatt 6-7 játékos nem állhat Michael Oenning vezetőedző rendelkezésére a kedden 18:00 órakor a Bozsik stadionban kezdődő Vasas-Újpest bajnoki mérkőzésen - írja a vasasfc.hu.

A két kiállított, Hangya Szilveszter és James Manjrekar egészen biztosan kihagyja a következő bajnokit. A kérdés, hogy hány találkozóról hiányoznak majd. A baloldali futóember esete bonyolultabb, mert a játékvezetői jelentésben az áll, hogy megütötte a Videoton játékosát, Lazovicsot, ami a Vasas szerint nem fedi a valóságot. A klub vezetése megpróbálja videóval bebizonyítani a fegyelmi bizottság felé, hogy a szélső nem ütött.

Vaskó Tamás megkapta a bajnokságban ötödik sárgáját, ami automatikusan egy meccses eltiltást jelent. Ráadásul még további öt játékos rendelkezik négy sárga lappal.

Az eltiltottak mellett pedig többen sérültek. Remili volt a Videoton elleni győztesen megvívott találkozó szó szerinti vezéráldozata, hiszen a 6. percben szerzett pazar szabadrúgás gólja után negyedórával Pátkai utánrúgása következtében el kellett hagynia a pályát. Az ő esetében van remény a mai játékra.  Korcsmár Zsolt combközelítő izma húzódott meg néhány mérkőzéssel ezelőtt. Lehetséges, hogy az ő játékát még nem kockáztatja a szakmai stáb.  A vakbélműtéte után egyre jobb erőben lévő Vida Máté szereplésére azonban jó esély mutatkozik. Jevgeny Pavlov Achilesz-ín sérülése lassan gyógyul, így valószínűleg ő sem bevethető.