Válogatott játékosát szidta a Puskás Akadémia edzője - 2-0-ról buktak pontokat a ZTE ellen

Hiába ment két góllal is a felcsúti csapat, 2-2 lett a rangadó vége. Szijjártó István nem is dicsérte meg csapatát, főleg Zsidai Lászlót.
Dudás Gábor 2016. szeptember 25., vasárnap 17:06
Szerző: Dudás Gábor 2016. szeptember 25., vasárnap 17:06

2-2-re végződött a Merkantil Bank NB II 11. fordulójának vasárnapi rangadója, a Puskás Akadémia és a Zalaegerszeg mérkőzése a Pancho Arénában.

A hazaiak Pekár és Lencse góljával már a 30. percben két góllal vezettek, de előnyüket nem tudták megőrizni, a második félidőre feljavuló ZTE Bobál Gergely és Forgács góljával elvitte az egyik pontot.

A találkozót követően nem is volt túl boldog a PAFC vezetőedzője, Szijjártó István, akit az M4 Sport szólaltatott meg.

- Nem is értem a fiúkat, megbeszélünk valamit a szünetben, hogy ugyanúgy folytatjuk, mint az első félidőben, erre mindenki teljesen leáll. Sem futni, sem ütközni nem akarnak, nem is értem, milyen elgondolás volt ez tőlük. Sajnos Lencse Laci a szünetben jelezte, hogy valami gond van a gyomrával, kényszerből le kellett hozni a pályáról. De aki beáll játékos…ezt nem akarom elhinni, hogy Zsidai, aki egy NB I-es játékos, ennyi meccsel a lábában, és nem akar segíteni a csapaton…teljesen fel vagyok háborodva! Ne is kérdezze meg, hogy fájó-e az iksz, mert olyat mondok, amit magam is megbánok.

A tréner a találkozót követő sajtótájékoztatón sem volt nyugodt, büntetést ígért játékosainak:

Merkantil Bank NB II, 11. forduló:

Puskás Akadémia – Zalaegerszeg 2-2  (Pekár 28., Lencse 30., ill. Bobál G. 71., Forgács 87.)

Békéscsaba – Cigánd 1-0 (Viczián 80.)

Kisvárda – Vác 1-0 (Gosztonyi 29.)

Budaörs – Nyíregyháza 1-0 (Gál 37.)

Soroksár – Siófok 6-1 (Lovrencsics 13., 27., Gyepes 37., Gengeliczki 57., Szilágyi 83., Sándor I. 92. ill. Gréczi 29.)

Cegléd – Szeged 2011 0-1 (Jagodics B. 32.)

18.00: Kozármisleny – SZEOL

18.00: Balmazújváros – Dorog

18.00: Szolnok – Mosonmagyaróvár

18.00: Sopron – Csákvár

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.