Újra NB I-es edző lett Pintér - feljutott a Mezőkövesd!

Feljutott az OTP Bank Ligába a Mezőkövesd csapata.
Szerkesztő 2016. június 5., vasárnap 18:54
Szerző: Szerkesztő 2016. június 5., vasárnap 18:54

Miután a ZTE a Zala megyét (is) sújtó esőzés miatt csak fél hétkor kezdte el találkozóját, tulajdonképpen az Ajka elleni találkozója szünetéig eldőlt, hogy a kék-fehérek nem juthatnak fel az élvonalba.

{div class:widget-box}{module 155}{/div}

Ekkorra ugyanis a Mezőkövesd már 3-0-ra vezetett a Dunaújváros ellen, Vági az 1. (!), Sós Bence a 20., Tóth Bence pedig a 27. percben talált be. A kiütést jelentő negyedik találat megint Vági nevéhez fűződött az 56. percben.
A Pintér-csapat meg is őrizte előnyét a lefújásig, így a 2013/2014-es szezont követően ismét NB I-es csapata lesz a Mezőkövesdnek.

A ZTE végül 5-0-ra verte az Ajkát (a gólkirály Daru Bence triplázott, a remekül játszó Városi Viktor gólt szerzett és 11-est harcolt ki), de ez is kevés volt már a feljutáshoz, bronzérmes lett a zalai gárda.

{div class:widget-box}{module 191}{/div}

A bajnok Gyirmót közben egy fordulatos találkozón, hátrányból fordított 80 percet emberhátrányban játszva, de a Siófok végül elvitte a három pontot (3-4), a vendégek a hajrában szerezték pontokat érő góljaikat. Nyert a 4. helyen zárt Kisvárda, a Budaörs, a Soroksár és a Szeged is, utóbbi 6-0-ra kiütötte a Csákvárt.

{div class:widget-box}{module 192}{/div}

A Balmazújváros idegenben szerzett sima 3 pontot a Szigetszentmiklós ellen. Utóbbi a Dunaújváros és az Ajka társaságában kiesett a másodosztályból. A Soroksár és a Sopron 1-1-re végzett egymással.

{div class:widget-box}{module 193}{/div}

NB III: Újabb bajnoki cím a Fradinak, itt vannak a feljutók - eredmények, tabellák

{div class:widget-box}{module 194}{/div}

MERKANTIL BANK NB II, 30. FORDULÓ:

Mezőkövesd-Zsóry – Dunaújváros 4-0 (Vági 1. 56., Sós B. 20., Tóth B. 27.)

ZTE – Ajka 5-0 (Daru B. 45., 63., 86. – a másodikat 11-esből, Városi 71., Bedi 83.)

Gyirmót – Siófok 3-4 (Simon And., 12., Paku 33., Kiss M. 38. ill. Nagy J. 14. – 11-esből, Murka 29., 90., Paudits 85.)

Kisvárda – Szolnok 2-1 (Erős G. 37., Papucsek 47., ill. Gajdos 72.)

{div class:widget-box}{module 158}{/div}

Szigetszentmiklós – Balmazújváros 0-3 (Zsiga 30., 80. – utóbbit 11-esből, Fekete Á. 41.)

Szeged 2011– Csákvár 6-0 (Király 28., Coroian 33., 66., Zádori 62., 79., Veszelinov 81.)

{div class:widget-box}{module 156}{/div}

Soroksár – Sopron 2-1 (Koós 78., Pál 92., ill. Deme 24.)

Budaörs – Vác 3-0 (Menyhárt, 10., Hegedűs J. 44. – 11-esből, Sajbán 59.)
{div class:widget-box}{module 157}{/div}