NB II: Pintér rutinos cseréivel nyert, két meccs félbeszakadt - eredmények

Fordított és értékes három pontot szerzett a Puskás Akadémia a Nyíregyháza ellen az NB II-ben. Nyert a Kisvárda is, a Soroksár "csak" vezetett.
Mokány Lajos 2017. május 3., szerda 17:18
Szerző: Mokány Lajos 2017. május 3., szerda 17:18

Izgalmasan indult a forduló egyik rangadója: már a 3. percben vezetést szerzett a Szpari. Rudolf passzát Takács lőtte a hosszú sarokba, de nem sokáig örülhetett Dajka László együttese. Az "ellentámadás" végén azonnal kiegyenlített a hazai csapat, Prosser kapásból talált be. Három lehetősége volt még a Puskás Akadémiának, ám előbb Tischler elől mentettek a védők, majd Márkvárt fejjel és lábbal sem talált be, így 1-1-el zárult a félidő.

A 82. percig kellett várni a vezető hazai találatra, akkor a csereként beállt Szakály talált kapásból a hálóba. A hosszabbításban bebiztosította Pintér Attila együttese a győzelmet, az egyedül kilépő - szintén csereként bevetett - Lencse egy szép csel után beállította a végeredményt.

VIDEÓ: Nézd meg a meccs góljait itt!

Az üldözők közül a Kisvárda 2-0-ra nyert a Siófok ellen, a végeredmény már bő félórát követően kialakult a remek formában lévő Gosztonyi és Lucas találatai után.

A Soroksár is remek első félórát produkált a Szeged Grosics Akadémia ellen, hiszen a hazaiak 29 perc után 3-1-re vezettek. A meccs azonban bő egyórányi játék után, villámlás miatt félbeszakadt, később döntenek majd arról, újra kell-e játszani a teljes meccset.

Hasonló véget ért átmenetileg a SZEOL-Vác találkozó is, gól nélküli állásnál - de ezt a meccset végül lejátszották. A Balmazújváros a Kozármisleny otthonában nyert biztosan.

MERKANTIL BANK NB II, 33. FORDULÓ:

Puskás Akadémia - Nyíregyháza 3-1 (Prosser 4., Szakály P. 82., Lencse 92., ill. Takács P. 3.)

Budaörs - Cegléd 1-0 (Sajbán 69., kiállítva: Kinyik 86., ill. Preklet 75.)

Cigánd - Csákvár 1-1 (Katona 77., ill. Kiprich D. 25.)

Kisvárda - Siófok 2-0 (Gosztonyi 6., Lucas 35.)

Kozármisleny - Balmazújváros 1-3 (Kemény 76., 11-esből, ill. Sigér 45., Tamás 53., Farkas B. 78.)

Soroksár - Szeged 3-1 (Lovrencsics 8., Gyepes 22., Fülöp 29., ill. Germán 26.) - villámlás miatt félbeszakadt a 61. percben

SZEOL - Vác 0-0

Szolnok - Dorog 2-4 (Tóth 79., Olasz 88., mindkettő 11-esből, ill. Simon A. 9., Bor 31., 32., Kővári 80.)

Sopron - Mosonmagyaróvár 1-1 (Kapacina 84., ill. Deák 45.)

Békéscsaba - ZTE 0-2 (Forgács 36., Babati 47., 11-esből, kiállítva: Kelemen 87.)

TABELLA: Az NB II állása itt!