Fotó: facebook.com/fcajkaofficial

NB II: Zsinórban ötödször nyert az Ajka, Lipcsei a nevelőegyesülete ellen győzött - eredmények

A kiesés ellen harcoló két csapat, a Szentlőrinc és a Kazincbarcika sem szerzett pontot a 24. fordulóból elhalasztott találkozókon - előbbit az Ajka, utóbbit a Soroksár múlta felül.
Nyikes Zoltán 2021. március 10., szerda 16:35
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. március 10., szerda 16:35

Szerda délután pótolták be a 24. fordulóból elhalasztott két mérkőzést: az Ajka zsinórban négy győztes meccs után a kiesés ellen harcoló Szentlőrinchez látogatott, míg a 18. helyen álló Kazincbarcika a Lipcsei Péter vezette Soroksárt fogadta.

Szentlőrincen egyetlen találat döntötte el a három pont sorsát, az első félidőben Nagy Mihály szögletét csúsztatta a kapu bal oldalába Kovács Nikolasz. A hazaiak a második játékrészben közel álltak az egyenlítéshez, de Harsányi lövése a felső lécen csattant, így az Ajka újabb győzelmet zsebelhetett be.

Kazincbarcikán is az első játékrész hajrájában sikerült megszereznie a vezetést a vendégeknek, ekkor Derekas lőtte a kapu közepébe a 42. percben megítélt tizenegyest. Majd a végeredmény a második játékrész hajrájában alakult ki, amikor is a már emberelőnyben játszó vendégeknél Ladányi váltotta gólra ziccerét.

NB II, 24. forduló

Szentlőrinc-FC Ajka 0-1 (Kovács N. 35.)
Kolorcity Kazincbarcika SC-Soroksár SC 0-2 (Derekas 42.  - 11-esből, Ladányi 93.)
Kiállítva: Csősz (88. - Kazincbarcika)