NB II: Újabb előzés az élen - Gosztonyi három gólpasszával rangadót nyert a Kisvárda

Csak egy csapat tudott győzni a dobogósok közül, az élre is állt.
Dudás Gábor 2016. október 2., vasárnap 14:58
Szerző: Dudás Gábor 2016. október 2., vasárnap 14:58

A forduló rangadója már az első félidőben eldőlt, a Kisvárda remek futballal és helyzetkihasználással szerzett háromgólos előnyt a szünetre Zalaegerszegen, és a lefújásig ki is tartott Révész Attila csapatának fórja. Cseri duplázott, Gosztonyi pedig három(!) gólpasszt adott.

Nem nyert viszont az eddigi éllovas Balmazújváros, sőt, csak a hajrában szerzett pontot Gyulán, így átadta első helyét a Kisvárdának. Az ugyancsak dobogós Nyíregyháza hazai pályán csak döntetlent játszott a Soroksárral.

A forduló meglepetése Mosonmagyaróváron született meg: az újonc hátrányból fordított néhány perc alatt a Puskás Akadémia ellen, amely sokáig egy öngóllal vezetett.

Megszerezte második győzelmét a sereghajtó Cigánd, "áldozata" egy másik újonc, a SZEOL volt hazai pályán (3-0).

MERKANTIL BANK NB II, 12. FORDULÓ:

ZTE – Kisvárda 0-3 (Cseri 8., 29., Grumic 45.)

Szeged 2011 – Balmazújváros 1-1 (Zádori 9., ill. Vólent 92.)

Nyíregyháza – Soroksár 1-1 (Rudolf 15., ill. Gyepes 67. – 11-esből)

Mosonmagyaróvár – Puskás Akadémia 2-1 (Darázs 50., Laki 59., ill. Deák 22., öngól)

Cigánd – SZEOL 3-0 (Popescu 39., Katona 64., 90.)

Cegléd – Kozármisleny 2-2 (Peres 36., Nánási 93., ill. Nagy M. 50. – 11-esből, Nagy E. 68.)

Dorog – Budaörs 3-0 (Bor 25. – 11-esből, Tóth M. 75.)

Vác – Sopron 0-1 (Eszlátyi 60.)

17.00: Csákvár – Békéscsaba

17.00: Siófok – Szolnok