NB II: Pintér vereséggel kezdett a Puskásnál, mentővel vitték el a védőjét - videó, eredmények

Ez történt vasárnap a másodosztályban. Tabellával!
Dudás Gábor 2017. február 19., vasárnap 15:03
Szerző: Dudás Gábor 2017. február 19., vasárnap 15:03

Átvette a vezetést a Merkantil Bank NB II tabelláján a téli szünetet a második helyen töltő Soroksár, miután Lucsánszky Tamás csapata 1-0-ra győzött a Kisvárda elleni rangadón. Lovrencsics Balázs a 73. percben döntötte el a vasárnapi csatát egy 13 méteres lövéssel.

Izgalmasan alakult Pintér Attila első tétmeccse is felcsúti vezetőedzőként. Az eddigi éllovas Puskás Akadémia Szolnokon lépett pályára és végül nagy meglepetésre 1-0-s vereséget szenvedett. A vezető és győztes találatot Berdó jegyezte a 27. percben, egy távoli lövéssel. A több komoly lehetőséget elpuskázó vendégek ráadásul a hajrában a télen igazolt védőjüket, Hegedűs Jánost is elveszítették, Rokszin Ádám könyökölte le a bekket a 81. percben, a hazaiak játékosa piros lapot kapott, a Hegedűst pedig mentővel vitték el a pályáról. A játékvezető kilenc percet hosszabbított, de gól már nem esett. A felcsútiak a sérülésig mindhárom cseréjüket kihasználták, így ők is tíz emberrel zárták a találkozót.

Megvan a diagnózis Hegedűs sérüléséről - kattints!

A Dorog és a Mosonmagyaróvár is győzni tudott hazai pályán, a nemrég edzőt váltó Siófok pedig 1-1-s döntetlent játszott a Zalaegerszeggel, a vendégek a lefújás előtt nem sokkal egyenlítettek. Az immáron Zoran Kuntic által irányított SZEOL kiesési rangadót nyert a Cegléd ellen (1-0), a Szeged 2011 közben ikszelt a szintén menekülésben lévő Cigánddal (0-0).

A Nyíregyháza otthon kapott ki a Váctól (1-3), hiába rúgott látványos gólt Szécsi Márk. A vendégeknél a fiatal Tóth Barnabás játéka volt kiemelhető, remekül mozgatta csapatát, és gólpasszt is adott.

TABELLA: Az NB II állása itt - kattints!

MERKANTIL BANK NB II, 21. FORDULÓ:

Szolnok – Puskás Akadémia 1-0 (Berdó 27.) - piros lap: Rokszin (Szolnok, 81.)

Soroksár – Kisvárda 1-0 (Lovrencsics B. 73.)

Siófok – ZTE 1-1 (Elek B. 2., ill. Bobál G. 89.)

Budaörs – Sopron 1-0 (Sajbán M. 26.) - piros lap: Menyhárt (Budaörs, 17.)

Cegléd – SZEOL 0-1 (Nagy R. 71.)

Dorog – Csákvár 3-2 (Bora 20., Bor 70., Simon A. 72. - 11-esből, ill. Molnár Cs. 27. - 11-esből, Oldal 55.)

Mosonmagyaróvár – Kozármisleny 1-0 (Czár 61-.) - Causic (Kozármisleny, 90.)

Nyíregyháza – Vác FC 1-3 (Szécsi M. 19., ill. Dlusztus 3., Mátyás 57., Zsolnai 65.)

Szeged 2011 – Cigánd 0-0