NB II: Négy gól esett a forduló rangadóján, nyert a Szpari, egy félidő alatt hengerelt a Siófok - tabella

A Merkantil Liga negyedik fordulójának eredményei.
Csakfoci Admin 2016. augusztus 14., vasárnap 17:26
Szerző: Csakfoci Admin 2016. augusztus 14., vasárnap 17:26

A délutáni mérkőzéseken a forduló rangadójának számító Kisvárda - Puskás Akadémia összecsapás Tischler duplájával indult, úgy tűnt, a tavaly még NB I-es csapat elindulhat a tabella élmezőnyébe. Az első félidő hajrájában azonban szépített Lucas, majd a rutinos Grumic egyenlített a 74. percben, és a 2-2 maradt a végeredmény. A Nyíregyháza a Mosonmagyaróvár vendégeként nyert, és ezzel tapad az élmezőnyre. Első pontját szerezte a Békéscsaba, történelmi sikert aratott a Cigánd.

Mosonmagyaróvár–Nyíregyháza Spartacus 0–1 (Kártik 48.)
SZEOL SC–Budaörs 1–0  (Makszimovics 93.)
Békéscsaba–Soroksár 1–1 (Szalai D. 37., ill. Gárdos 38.)
Kisvárda–Puskás Akadémia FC 2–2 (Lucas 42., Grumics 74., ill. Tischler 2., 19.)
Vác–Szeged 2011 1–0 (Hegedűs Cs. 56.)
Cigánd–Balmazújváros 2–1 (Raducu 21., Katona Gy. 83., ill. Fekete Á. 45+1.)

Este a Siófok a második félidőben letarolta ellenfelét, pedig a félidőben még a Kozármisleny vezetett. Nyert a Csákvár és a Sopron és a Zalaegerszeg is, utóbbi találkozó 20 perc csúszással kezdődött.

Siófok–Kozármisleny 4–1 (Elek B. 48., 67., Farkas N. 53, Berki I. 88.,. ill. Beke 24.)
Csákvár–Cegléd 2–1 (Molnár T. 9., Horváth R. 69., ill. Albert Á. 12.)
Soproni VSE–Szolnoki MÁV 2–1 (Kapacina V. 20., 64., ill. Olasz D. 24.)
ZTE FC–Dorog 3–1 (Babati 7., Szakály A. 26., Forgács A. 57., ill. Szedlár 81.)