NB II: Lesgóllal nyert rangadót a Puskás Akadémia, meglepetés a ZTE Arénában - eredmények

0-1 Balmazújvárosban, oda az első hely. A Vácé a nap meglepetése.
Dudás Gábor 2016. november 27., vasárnap 17:46
Szerző: Dudás Gábor 2016. november 27., vasárnap 17:46

TABELLA: Az NB II állása itt - kattints!

A Balmazújváros-Puskás Akadémia rangadó elő félidejében két csúcspont akadt. Az első a 31. percben, amikor Márkvárt beadását követően Tischler erősen lesgyanús szituáció végén szerzett vezetést a vendégeknek (0-1). Négy perccel később aztán Tamás és Tischler kakaskodott az oldalvonalnál, Bognár játékvezető pedig mindkét játékost azonnal kiállította.

A második félidőben Lencse előtt is adódott két nagy lehetőség, de a másik oldalon is kimaradt két komoly lehetőség, a csereként beállt Vólent előtt például centikkel suhant el a labda a kapu torkában.

Végül – a hat perces hosszabbítást követően is – maradt a 0-1, a Puskás Akadémia rendkívül fontos három pontot szerzett, a Balmazújváros pedig vereségével elveszítette listavezető helyét, a Soroksár és a Kisvárda is elé került, de a felcsútiak is utolérték pontszámban.

Meglepő lista: Dollt és Pintért is megelőzi a magyar foci legeredményesebb edzője - már ő vezeti az NB II-es tabellát is!

Közben Zalaegerszegen, nagy meglepetésre a Vác három pontot szerzett. Pedig a ZTE előbb 11-est is lőhetett (Daru lövését védte Szentpéteri), majd Jakab találatával a 47. percben vezetést szerzett. Innen is felálltak azonban a vendégek: Balajti találatával egyenlítettek a 60. percben, öt perccel később pedig Tóth Barnabás fejesével a győztes gólt is megszerezte.

A hajrában aztán a vendégek is kihagytak egy büntetőt (Szappanos védett bravúrral, majd a kipattanónál Forgács mentett a gólvonalon), majd Bobál a kapufát találta el a másik oldalon fejjel, de végül maradt az 1-2.

MERKATIL BANK NB II, 18. FORDULÓ:

Balmazújváros – Puskás Akadémia 0-1 (Tischler 31.) - piros lap: Tamás (Balmazújváros, 35.), ill. Tischler (PAFC, 35.)

ZTE – Vác 1-2 (Jakab 47., ill. Balajti 60., Tóth B. 65.)

Soroksár – Kozármisleny 2-0 (Márki 21., Lovrencsics B. 73.)

Cegléd – Kisvárda 1-2 (Szabó V. 80., ill. Erős G. 14., Oláh 74.)

Szeged 2011 – Sopron 1-2 (Germán 8., ill. Erdélyi 70., 72.)

Dorog – Békéscsaba 0-2 (Nagy I. 16., 42. – a másodikat 11-esből)

Nyíregyháza – SZEOL 1-0 (Vámos M. 67.) - piros lap: Lévai (SZEOL, 80.)

Budaörs – Szolnok 1-2 (Csillag 45. – 11-esből, ill. Tóth L. 3., 92.)

Siófok – Cigánd 0-2 (Balogh A. 22., Katona 28.)

Mosonmagyaróvár – Csákvár 4-1 (Laki 44., 50., 73., Schmatovich 88., ill. Oldal 83.)