NB II: Gosztonyi- és Rajczi-góllal szállt be a Kisvárda a feljutási harcba - eredmények

Miután kikapott a Balmazújváros, a Kisvárda már a harmadik. Szpari-vereség és hatgólos döntetlen is volt vasárnap.
Dudás Gábor 2017. április 9., vasárnap 16:36
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 9., vasárnap 16:36

Az egyik üldöző kihasználta a Soroksár zalai pontvesztését, a másik viszont nem. A 28. forduló előtt még dobogós Balmazújváros 2-1-re kikapott Siófokon (a 7. percben büntetőt hibázva), így lecsúszott a harmadik helyről, amelyet immáron a Kisvárda foglal el. Révész Attila csapata – amelynek a nyártól Kondás Elemér lesz majd az edzője – Gosztonyi András és Rajczi Péter góljával verte 2-0-ra idegenben a szomszédvári rangadón a Cigándot.

A Nyíregyháza közben hazai pályán szenvedett vereséget a kiesés ellen küzdő Ceglédtől (1-2), ez volt a Szpari zsinórban negyedik zakója az NB II-ben. A Szeged Dorogon kapott ki, a sereghajtó SZEOL pedig otthon, a Soprontól.

Az élmezőny tagjaként valamivel esélyesebb Vác 3-3-s döntetlent játszott a Szolnokkal, pedig a "hazaiak" 0-1 után 3-1-re is vezettek Dunaújvárosban, de a Tisza-partiak nagyot hajrázva kiegyenlítettek.

OLVASTAD MÁR? A 90 percben bukott pontokat a Puskás Akadémia - kattints!

MERKANTIL BANK NB II, 28. FORDULÓ:

Cigánd – Kisvárda 0-2 (Gosztonyi 38., Rajczi 59.)

Siófok – Balmazújváros 2-1 (Nagy D. 58., Elek B. 85., ill. Kapacina K. 90.)

Vác – Szolnok 3-3 (Balajti 33., 46. – az elsőt 11-esből, Tóth B. 42., ill. Kenderes 5., Rokszin 73., Tóth L. 84.)

Nyíregyháza – Cegléd 1-2 (Dragóner 47., ill. Szabó V. 16., Takács P. 80.)

Dorog – Szeged 2011 1-0 (Bor 42.)

Mosonmagyaróvár – Budaörs 1-1 (Kószás 45., ill. Csillag D. 11.)

SZEOL – Sopron 1-2 (Grünwald 44., ill. Németh M. 35., Garda 78.)

18.00: Csákvár – Puskás Akadémia

19.00: Békéscsaba – Kozármisleny

ZTE – Soroksár 2-2 (Babati 38., 96. - 11-esből ill. Lovrencsics 77., Papp 84.)