NB II: Fordulatos ETO-Vasas rangadó, Nyíregyházán nyert a ZTE - videó, eredmények, tabella

2-2-re végeztek a csapatok Győrben, egyszer az ETO, egyszer az angyalföldi gárda is vezetni tudott. A vendégeknél duplázni tudott a nyári igazolás, Balajti Ádám. A ZTE "hatpontos" meccset nyert a Szparinál.
Dudás Gábor 2018. augusztus 26., vasárnap 20:50
Szerző: Dudás Gábor 2018. augusztus 26., vasárnap 20:50

TABELLA: Az NB II állása itt!

A kiegyenlített első negyedóra után az ETO szerzett vezetést: Völgyi szöglete után a volt Vasas-játékos, Vukasovic talált közelről a vendégkapuba.

A Vasas azonban még az első félidőben egyenlíteni tudott: a 44. percben Ádám adott középre, Balajti letette a labdát Murkának, akitől visszakapta azt és 10 méterről a bal sarokba lőtt. 1-1-gyel fordultak a csapatok.

A második játékrészt a piros-kékek kezdték jobban és a helyzetek után a gól is jött: a 68. percben Balajti egy szép csel után, 12 méterről tekert remekül a hosszú sarokba.

A győriek azonban a hajrában pontot mentettek: a 82. percben, egy szépen kijátszott akció végén Hamar passzolt önzetlenül Szimcsó elé, aki közelről a hálóba pofozta a labdát. A hajrában még Bese védett egy óriásit Magasföldi közeli lövésénél, így maradt a 2-2.

Merkantil Bank NB II, 5. forduló:

ETO FC Győr – Vasas FC 2-2 (Vukasovic 18., Szimcsó 82., ill. Balajti 44., 68.)

Nyíregyháza – ZTE 1-2 (Fodor F. 13., ill. Balázs 30., Novák 55.)

Békéscsaba – Monor 2-1 (Gránicz 21., Szatmári 75., ill. Fülöp N. 62.)

Budafok – Soroksár 1-3 (Khiesz 59. ill. Bor 8.Lakatos 32., Albert Á. 93.) - piros lap: Pölöskey P. (83., Budafok)

Kaposvár – Cegléd 2-0 (Szakály A. 12., Nagy R. 70.)

Csákvár – Siófok 1-1 (Tamás N. 5., ill. Petneházi 3. – 11-esből)

Dorog – Gyirmót 1-2 (Mészáros Á. 92. – 11-esből, ill. Szarka Á. 51. – 11-esből, Nagy P. 69.) – piros lap: Hegedűs M. (Dorog, 64.), Lázár P. (Gyirmót, 94.)

Balmazújváros – Mosonmagyaróvár 2-0 (Bíró 67., Óvári 92.)

Vác – Kazincbarcika 0-2 (Takács P. 5., Szabó L. 94.)

Tiszakécske – Budaörs 2-1 (Csáki R. 75., Kardos 86. – 11-esből ill. Lengyel B. 28. – 11-esből)

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)