NB II: Dzsudzsák gólpasszal tért vissza, hibátlan maradt otthon a DVSC - videók

A Pécsnek ugyan sikerült egyenlítenie a második félidőben, ám nem sokkal később érkezett a válasz debreceni részről, Dzsudzsák pedig a harmadik hazai találatot készítette elő.
Nyikes Zoltán 2020. szeptember 28., hétfő 21:49
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. szeptember 28., hétfő 21:49

Hatalmas várakozás előzte meg az NB I 10. fordulójának hétfő esti mérkőzését, a Debreceni VSC-Pécsi MFC-t, amire végül 4180 néző gyűlt össze a Nagyerdei Stadionban. A felfokozott érdeklődés természetesen Dzsudzsák Balázs visszatérésének szólt, a 108-szoros magyar válogatott játékost először nevezhette Kondás Elemér a Loki keretébe, ám a támadó a kezdésnél csak a kispadon kapott helyet.

Így a partvonalon kívülről láthatta a rutinos szélső, ahogy jól bekezdett a DVSC, és a 8. percben Ferenczi bal oldalról érkező beadását Sós a bal sarokba fejelte, 1-0.

A hazaiak ugyan mezőnyfölényben játszottak, de a Pécsi MFC játékosai is bátran megindultak előre, amikor lehetőségük nyílt rá, az első félidőben például Hegedűs vezethette Zöldesire a labdát, de nem tudta kicselezni a kapust, így odalett a veszély.

A szünet után viszont összejött az egyenlítés, a 62. percben egy szöglet utáni szabálytalanság miatt büntetőt ítélt a játékvezető, amit Adamcsek magabiztosan lőtt a jobb alsóba, 1-1. A pécsi gólszerző nem sokkal később majdnem újra betalált, de kapáslövése centikkel fölé ment.

A 67. percben viszont ismét a Lokinál volt az előny, az előkészítő ismét Ferenczi volt a bal oldalról, középen pedig ezúttal után Bárány érkezett, aki megelőzte előzte a védőt és a kapust, és a rövidről a kapuba csúsztatott.

A 73. percben is egy emberként ugrott talpra a hazai közönség, amikor is Dzsudzsák Balázst becserélte Kondás Elemér, a visszatérő szélső jó megoldásaira pedig nem is kellett sokat várni: előbb ugyan a beadását követően Ferenczi helyzetét még védte Helesfay, ám a 81. percben a szabadrúgásából Kinyik Ákos betalált, így gólpasszal tért vissza a 108-szoros válogatott játékos a nevelőegyesületébe.

Ezt követően a DVSC már magabiztosan őrizte az előnyét, így nem változott az állás, az ötödik hazai találkozóját is behúzta a hajdúsági együttes.

NB II, 10. forduló

Debreceni VSC–Pécsi MFC 3-1 (Sós 9., Bárány 67., Kinyik 81., ill. Adamcsek 62. - 11-esből)

DVSC: Zöldesi – Kusnyír, Kinyik, Poór, Korhut – Bódi (Tischler, 84.), Bényei, Varga J., Ferenczi – Bárány (Dzsudzsák, 73.), Sós (Bévárdi, 56.).
PMFC: Helesfay – Sági (Króner, 15.), Rácz, Preklet, Katona –  Grabant, Futó, Geiger, Hegedűs (Tihanyi, 75.) – Adamcsek, Kónya.