NB II: Békéscsaba: 5/5!; cseréi mentették meg a Puskás Akadémiát - eredmények

A másodosztály vasárnap délutáni meccsei a 10. fordulóban.
Dudás Gábor 2016. szeptember 18., vasárnap 15:54
Szerző: Dudás Gábor 2016. szeptember 18., vasárnap 15:54

TABELLA: Az NB II állása itt  - kattints!

Zsinórban ötödik győzelmét aratta a Békéscsaba és már a dobogósok nyomában jár. A viharsarkiak ezúttal presztízsmeccsen nyertek 3-0-ra a SZEOL otthonában, egy remek hangulatú, mintegy 1600 szurkoló előtt megrendezett összecsapáson.

Kis híján harmadik vereségét is elszenvedte a másodosztályban a Puskás Akadémia: a forduló előtt dobogós felcsútiak fordulatos meccsen játszottak 3-3-s döntetlent már az élmezőnyben tanyázó Váccal. Két csereember szerezte a vendégek góljait Dunaújvárosban.

A sereghajtó Cigánd egy hajrágólnak köszönhetően kapott ki otthon a Sopron ellen (0-1), az ugyancsak újonc Mosonmagyaróvár pedig a Soroksár ellen szenvedett vereséget (0-1).

A Dorog legyűrte a Ceglédet (2-1), a Szeged 2011 viszont csak ikszelni tudott a félórán át kilenc emberrel küzdő Kozármislennyel (Beke és Wittrédi is a 63. percben kapott piros lapot a vendégeknél).

MERKANTIL BANK NB II, 10. FORDULÓ:

SZEOL – Békéscsaba 0-3 (Birtalan 21., 50., Bagi 37.)

Vác – Puskás Akadémia 3-3 (Tóth G. 19., Tóth F. 65., Rusvay 74., ill. Lencse 40., 79., Óvári 63.)

Cigánd – Sopron 0-1 (Erdélyi 86.)

Dorog – Cegléd 2-1 (Medgyes 33., Bora 86., ill. Asztalos 58.)

Mosonmagyaróvár – Soroksár 0-1 (Lovrencsics B. 30.)

Szeged 2011 – Kozármisleny 0-0

A késő délutáni meccsekről bővebben itt - kattints!

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.