NB II: Az MTK ott folytatta, ahol abbahagyta - győztes rangadóval nyitottak

A Békéscsabát verték 3-0-ra a Hidegkuti-stadionban, vasárnap - a lilák csak helyzetekig jutottak, Torghelle, Lencse viszont gólig, utóbbi ráadásul kettőig. Folytatódott a kék-fehérek hibátlan hazai sorozata.
Dudás Gábor 2018. február 25., vasárnap 16:56
Szerző: Dudás Gábor 2018. február 25., vasárnap 16:56

11. hazai meccsét is megnyerte az MTK a másodosztályban, ezúttal a Békéscsaba maradt pont nélkül a Hungária körúton.

A vendégek az első félidőben ugyan jól tartották magukat, sőt, meg is lepték a házigazdát, de egy szöglet után Torghelle fejjel vezetést szerzett. A második félidő főként Lencséről szólt, aki lábbal duplázott és átvette a vezetést a góllövőlistán is 13 találattal.

A csabaiak a hajrában kétszer is veszélyeztettek, előbb a télen igazolt Hursán lőtt alig a kapu mellé, majd Bese védett bravúrral egy közeli fejest, de a slusszpoén a már említett Lencséé volt, aki 11-esből állította be a 3-0-ás végeredményt.

Merkantil Bank NB II, 22. forduló:

MTK - Békéscsaba 3-0 (Torghelle 44., Lencse 57., 91. - a másodikat 11-esből)

Korábban (Bővebben itt!):

Soroksár – Budafok 3-0 (Kundrák 15., Csizmadia Cs. 53. – öngól, Frőhlich 67.)

Kazincbarcika – Szolnok 2-1 (Murai 42., Gábor 48., ill. Tóth L. 93.)

Szeged 2011 – Vác 3-0 (Zádori 30., 42., Hegedűs M. 33.) – piros lap: Hegedűs Cs. (Vác, 31.)

Mosonmagyaróvár – Csákvár 1-3 (Eszlátyi 72., ill. Sándor Gy. 62. – 11-esből, Szépe 85,, Oldal 89.) – kihagyott 11-es: Sándor Gy. (Csákvár, 80.)

Dorog – Budaörs 1-2 (Mészáros Á. 56. – 11-esből, ill. Czvitkovics 36., Palicsár 81.)