NB II: A kiállított Waltner egy büntetőt is számon kért a bírón, Vasas-játékosé a forduló gólja - érdekességek videókkal

Ezen a héten is összegyűjtöttük, hogy mik voltak a legérdekesebb történések az aktuális NB II-es fordulóban. Ismét volt látványos gól, egy edzőváltáson áteső csapat is elkapta a fonalat, valamint egy súlyos sérülés is tarkította a másodosztály küzdelmeit.
Csakfoci Admin 2018. október 9., kedd 11:59
Szerző: Csakfoci Admin 2018. október 9., kedd 11:59

A forduló nyertese: ZTE

Kiegyenlített, kevés igazi helyzetet hozó mérkőzést játszott a forduló rangadóján a ZTE és a Gyirmót. A hajrában igencsak feszült hangulatú meccs drámai hajrát hozott. A játékvezető két percet hosszabbított, ennek kevéssel a lejárta előtt lőtte be a hazai csapatkapitány, Babati Benjamin a mindent eldöntő gólt. Végül aztán csak a 95. percben ért véget a bajnoki, amely után a ZTE a Merkantil Bank Liga tabella élére ugrott, míg a riválisa, a Békéscsaba az utolsó percben kapott gólt és játszott döntetlent a Kaposvár ellen.

A forduló gólja: Szatmári Lóránd (Vasas)

A forduló legszebb találatát ezúttal a Dorog ellen 1-1-es döntetlent játszó Vasas játékosa, Szatmári Lóránd szerezte, aki egy hatalmas löketet eresztett meg a 22. percben - vezetéshez juttatva csapatát -, ami a felső lécen csattant, s végül a kapus, Horváth Gábor hátáról pattant be a vasárnapi bajnokin.

A forduló nyilatkozata: Várhidi Péter (Mosonmagyaróvár)

3-0-s győzelmet aratott a Budaörs a Mosonmagyaróvár ellen a vasárnapi játéknapon, amivel az MTE a kieső, 18. helyen áll. A mérkőzésen a 30. percben, büntetőből szereztek vezetést a budaörsiek, a 70. percben módosult 2-0-ra, majd a 77. minutumban Sajbán Máté gólja döntötte el végleg a találkozót. A lefújás után a vendégek vezetőedzője röviden, de erős kritikát megfogalmazva értékelt.

Hetven percig nyílt volt a mérkőzés, ráadásul jól is játszottunk. Sajnálom, hogy néhányan tönkretették ezt... - mondta Várhidi Péter.

A forduló kiállítása: Waltner Róbert (Kaposvár)

Csapata 92. percben született egyenlítő gólját már csak a lelátóról figyelhette Békéscsabán Waltner Róbert. A Kaposvár vezetőedzője a meccs utáni nyilatkozatában egy büntetőt kért számon a játékvezetőn, valamint a kispadtól való elküldését sem értette.

- Mezőnyben nem voltunk jobbak, de az utolsó percig küzdöttünk és megérdemeltünk az egy pontot. Ezt nagyon meg kell becsülnünk, hiszen a Békéscsaba hat meccsből hatot nyert eddig otthon, 12 rúgott és egy kapott gól mellett, ez volt az első döntetlenjük hazai pályán. Slakta Balázs remekül védett a mérkőzésen, de sajnos kaptunk egy potyagólt. A második félidő utolsó húsz percében kezdtünk el nyomni, s az egyenlítő gól előtt is volt egy tizenegyes-szituáció, amit nem kaptunk meg, pedig még a békéscsabaiak is elismerték, hogy az volt. Igazi csapatként küzdöttünk, aki pályára lépett mindent megtett a sikerért, pedig a több száz kilométeres utazás miatt is fáradtak voltak a játékosok.

Az első félidőben egyszer figyelmeztetett a játékvezető, pedig akkor sem, sőt, amikor elküldött a kispadról akkor sem mondtam semmi sértőt. Igaz, hogy reklamáltam, de úgy gondolom, ennyi belefér egy feszült mérkőzésbe.

A forduló megindulója: Nyíregyháza

A tabellán elfoglalt utolsó előtti pozíció, valamint ifj. Bozsik József menesztése óta remekel a Nyíregyháza Spartacus: a szabolcsiak múlt szerdán 6-3-ra győzték le a Békéscsabát, hétvégén pedig a Budafokot múlták felül 2-0 arányban a megbízott edző, Lengyel Roland irányításával. A két meccsen szerzett hat ponttal máris a 14. helyre jött fel a tabellán a Szpari.

A Nyíregyháza - Budafok meccs összefoglalója:

A forduló mentése: Fehér Zsolt (Siófok)

Már kevéssel a Siófok-Vác mérkőzés kezdete után nagy mentésre volt szükség a hazaiak részéről: egy váci ellentámadás végén Varga Sándor lövésébe érte bele úgy Murai Márk, hogy a labda a kapuba tartott, a bevetődő Fehér Zsolt azonban megmentette csapatát a góltól. A találkozón később sem született gól.

A forduló sérülése: Huszák Tamás (Soroksár)

A Soroksár-Monor (2-1) találkozón a hazaiak középpályása, Huszák Tamás egy középre ívelt labdát akart kifejelni, azonban a monoriak játékosa, Tóth Barnabás is erre hajtott. A két játékos összefejelt és a soroksári csapatkapitány húzta a rövidebbet, hiszen az eset után rögtön kórházba kellett szállítani. Az orvosi diagnózisok szerint szerint Huszák koponyacsonttörést szenvedett.

"Elkezdett ömleni a vér a fülemből" – súlyos sérülést szenvedett az NB II-es játékos
A soroksári Huszák Tamás koponyacsonttörést szenvedett, a Monor elleni, NB II-es mérkőzés hosszabbításában.