Fotó: facebook.com/gyirmotfcgyor

NB II: A feljutásért harcoló Gyirmót nem bírt a sereghajtóval, ikszelt a Haladás Pécsen - eredmények

Az élcsapatok közül a Pécsi MFC és a Gyirmót sem tudta begyűjteni a három pontot a másodosztály 27. fordulójának délutáni mérkőzésein.
Nyikes Zoltán 2021. március 3., szerda 16:31
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. március 3., szerda 16:31

A másodosztály 27. fordulójában hat mérkőzést rendeztek 14:30 órai kezdettel.

A feljutásért harcoló és harmadik helyen álló Gyirmót a sereghajtó DEAC otthonába látogatott, nagy meglepetésre pedig a debreceni együttes szerzett vezetést a 22. percben: Sándor ívelt a kapu elé a vendég térfél közepétől, a jobb oldalról az érkező Papp Ferenc pedig 10 méterről a kapu bal oldalába fejelt - derül ki a gyirmotfc.hu tudósításából.

A hazaiak azonban csak négy percig örülhettek, hiszen Kirják bal oldali beadását követően Lencse passzolta tovább a labdát spiccel a középen érkező Simon András elé, aki 4 méterről jobbal a jobb felső sarokba lőtt. A gyirmótiak tehát nem tudták hozni a kötelezőt, pedig a 94. percben hatalmas lehetőségük adódott ehhez, ám Nagy Patrik fölé rúgta a tizenegyest.

A szintén az élmezőnyben lévő Pécsi MFC hazai pályán nem bírt a Haladással, míg középmezőnyben tanyázó Soroksár és Győr hozta a kötelezőt a kiesés ellen küzdő Szentlőrinc és Kazincbarcika ellen.

Merkantil Bank Liga NB II, 27. forduló:

DEAC-Gyirmót FC Győr 1-1 (Papp F. 22., ill. Simon A. 26.)
Pécsi MFC-Szombathelyi Haladás 0-0
Soroksár SC-Szentlőrinc 2-1 (Csernik 64., Derekas 79. - 11-esből, ill. Sili 55.)
Dorogi FC-Aqvital FC Csákvár 1-1 (Lénárt 61., ill. Madarász 72. - 11-esből)
Nyíregyháza Spartacus FC-Békéscsaba 1912 Előre 4-1 (Márkus 16., Hornyák 34., Fazekas 53. - öngól, Papucsek 68., ill. Szabó P. 65. - 11-esből)
WKW ETO FC Győr-Kolorcity Kazincbarcika SC 3-0 (Berki 33., Lipták 48, Májer 69.)