NB II: A 90. percben bukott pontokat a Puskás Akadémia

A hajráig vezetett az éllovas Csákváron, de a hazaiak végül egálra mentették a meccset. Ötöt vágott a Békéscsaba.
Dudás Gábor 2017. április 9., vasárnap 18:09
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 9., vasárnap 18:09

A 24. percig tartotta magát a Csákvár a mezőnyfölényben futballozó és néhány helyzete is kidolgozó felcsúti gárda ellen, ekkor Márkvárt kevergetett a jobb szélen, majd átkerült a labda balra Spandlernek, ő pedig remekül tette le azt Szatmárinak, a bal oldali középpályás pedig 18-ról Kovács kapujának bal oldalába bombázott (0-1).

A fordulás után, Oldal lövésénél Hegedüsnek kapaszkodnia kellett, két perccel később aztán Prossernek adódott lehetősége a hazai kapu előtt. Az eseménytelenebb második játékrész utolsó perce hozta a váratlan fordulatot. A 90. percben, egy szöglet után Molnár Tibor centerezett, Gottfried pedig a jobb alsóba perdített, kialakítva az 1-1-s végeredményt.

A döntetlennel a Puskás Akadémia nem tudott meglépni üldözőitől, továbbra is két ponttal vezeti a tabellát a Soroksár előtt.

Később az edzőváltás óta megtáltosodott Békéscsaba egy ötössel küldte haza a Kozármislenyt és egyre közelít az élmezőnyhöz.

TABELLA: Az NB II állása itt - kattints!

MERKANTIL BANK NB II, 28. FORDULÓ:

Csákvár – Puskás Akadémia 1-1 (Gottfried 90., ill. Szatmári 24.)

Békéscsaba – Kozármisleny 5-1  (Tóth D. 7., 53., Birtalan 27., 36., Szélpál 50., ill. Wittrédi 23. – 11-esből)

Korábban (Bővebb beszámoló itt - kattints!):

Cigánd – Kisvárda 0-2 (Gosztonyi 38., Rajczi 59.)

Siófok – Balmazújváros 2-1 (Nagy D. 58., Elek B. 85., ill. Kapacina K. 90.)

ZTE – Soroksár 2-2 (Babati 38., 96. - 11-esből ill. Lovrencsics 77., Papp 84.)

Vác – Szolnok 3-3 (Balajti 33., 46. – az elsőt 11-esből, Tóth B. 42., ill. Kenderes 5., Rokszin 73., Tóth L. 84.)

Nyíregyháza – Cegléd 1-2 (Dragóner 47., ill. Szabó V. 16., Takács P. 80.)

Dorog – Szeged 2011 1-0 (Bor 42.)

Mosonmagyaróvár – Budaörs 1-1 (Kószás 45., ill. Csillag D. 11.)

SZEOL – Sopron 1-2 (Grünwald 44., ill. Németh M. 35., Garda 78.)

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.