NB II: 4 gól a bronzrangadón, botlottak az éllovasok - eredmények

A két krízisben lévő nyugat-magyarországi csapat összesen egy pontot szerzett. A vasárnapi eredmények és gólszerzők a magyar foci másodosztályából.
Dudás Gábor 2018. április 22., vasárnap 19:10
Szerző: Dudás Gábor 2018. április 22., vasárnap 19:10

TABELLA: Az NB II állása itt!

Az éllovas MTK fordított és a 93. percig vezetett a Szeged 2011 gyulai otthonában, de végül meg kellett elégednie az egy ponttal. A kék-fehérek elsőszámú üldözője, a Kisvárda is előnybe került a Budaörs ellen, de a hetek óta veretlen hazaiak a szünet után egyenlítettek.

A forduló rangadóján izgalmas és végül négygólos meccset játszó a tabella harmadik helyére hajtó Gyirmót és Békéscsaba. A győriek már 2-0-ra is vezettek a 41. percben, de a szünet után magához tért a lila-fehér gárda. A 47. percben, egy szöglet után jött a szépítés, majd a 81. percben dupla pofont kaptak a gyirmótiak, hiszen Lázár piros lapját Birtalan értékesített 11-ese követte, 2-2 lett a vége.

Az igen zaklatott hetet átélő és ultimátumot is kapott ZTE bravúrosnak mondható pontot szerzett Nyíregyházán (a hajrában tíz emberrel játszva), eközben a súlyos anyagi gondokkal is küzdő és sereghajtó Sopron 1-0-ra kapott ki az edzőt váltó Kazincbarcika otthonában.

Merkantil Bank NB II, 31. forduló:

Szeged 2011 – MTK 2-2 (Germán 30., Farkas 93., ill. Lencse 35., Vass P. 44.)

Budaörs – Kisvárda 1-1 (Csobánki 59. ill. Sergiu 45.)

Nyíregyháza – ZTE 0-0 – piros lap: Devecseri (ZTE, 76.)

Gyirmót – Békéscsaba 2-2 (Horváth R. 20., Sandal D. 41., ill. Mészáros M. 47., Birtalan B. 81. –11-esből) - piros lap: Lázár (Gyirmót, 81.)

Budafok – Siófok 0-2 (Vólent 57., Petneházi 67.)

Dorog – ETO FC Győr 1-0 (Faragó 33.)

Vác – Cegléd 1-1 (Zsolnai 71., ill. Nyilas 22.)

Szolnok – Csákvár 2-4 (Olasz D. 51., Farkas A. 82., ill. Bobál G. 19., Király B. 42., Rétyi 54., 79.) - piros lap: Kenderes (Szolnok, 90.)

Soroksár – Mosonmagyaróvár 0-0

Kazincbarcika – Sopron 1-0 (Tóth Sz. 29.) – piros lap: Czingáber (Sopron, 94.)