NB II: Az MTK simán nyerte a forduló zárómeccsét

Lencse László duplájával és Schön Szabolcs góljával magabiztosan tartotta otthon a három pontot az MTK Budapest a 20. forduló hétfői találkozóján.
Nyikes Zoltán 2019. december 9., hétfő 20:52
Lencse László duplájával és Schön Szabolcs góljával magabiztosan tartotta otthon a három pontot az MTK Budapest a 20. forduló hétfői találkozóján.
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. december 9., hétfő 20:52
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az NB II 20.fordulójának zárómeccsén az éllovas MTK Budapest fogadta az előző öt fellépésén négy vereséget és egy döntetlent játszó, ezzel az ötödik helyre visszacsúszó Csákvárt.

Az első játékrész egyetlen gólja Mezei labdaszerzését követően esett, a középpályás kiugratta Lencse Lászlót, a labdába ugyan Markek még belekapott, de ráütötte az MTK-csatárra, aki így üres kapura nem hibázott. A szünet után tíz perccel megduplázta előnyét a hazai csapat: Palincsár a jobb oldalról a második hullámban érkező Schön Szabolcshoz passzolt, aki középen érkezve a bal felsőbe lőtt, ezzel zsinórban a harmadik tétmérkőzésén talált be.

A végeredményt a 86. percben alakította ki Lencse László, aki Kata kiugratása után helyezett a jobb alsóba. Az MTK ezzel 3-0-ra nyert, így előnye továbbra is négy pont a második helyezett Budafoki MTE előtt, míg a Csákvár mélyrepülése immáron hat mérkőzése tart.

NB II, 20. forduló

MTK Budapest–Aqvital FC Csákvár 3-0 (Lencse 36., 86., Schön 55.)

korábban játszották:
Tiszakécske-Békéscsaba 0-1
Vasas-Dorog 2-0
Szombathelyi Haladás-Gyirmót FC Győr 0-1
Budafoki MTE - Szeged-Csanád GA 1-0
ETO FC Győr-Ajka 2-1
Kazincbarcika-Soroksár 0-1
Nyíregyháza-Budaörs 4-0
Vác-Szolnok 2-2

Átigazolások
Újpest
Profi szerződés
Az Újpest profi szerződést kötött fiatal kapusával, Szentmihályi Ádámmal.
AEK Athén
Zubkov Varga csapattársa lesz
Fabrizio Romano információi szerint az AEK Athén mindenben megegyezett a Trabzonsporral Oleksandr Zubkov átigazolásáról. A 29 éves ukrán válogatott szélső így Varga Barnabás csapattársa lesz.
ETO
Steven Vanharen
Izraeli sajtóhírek szerint a bajnok ETO FC sportigazgatóját csábítja a Maccabi Tel-Aviv.
Tovább az összes átigazoláshoz