Edzőmeccsek: Az MTK simán verte az izraeli első osztályú ellenfelét

Az NB II-es fővárosi csapat már az első játékrészben háromgólos előnyre tett szert tetszetős játékkal a Hapoel Ironi Kiryat Shmona ellen, ezt pedig egészen a lefújásig megőrizte.
Nyikes Zoltán 2019. július 20., szombat 20:05
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. július 20., szombat 20:05

Felkészülési mérkőzés, Szlovákia

MTK Budapest-Hapoel Ironi Kiryat Shmona 3-0 (Törőcsik, Bognár - tizenegyesből, Zuigeber)

MTK 1. félidő: Bese - Fülöp, Baki, Varju, Nagy Zs. - Mezei, Kata, Bognár - Vass P., Törőcsik, Zuigeber
2. félidő: Varga - Katona, Fülöp, Varju, Nagy Zs. - Kata, Kovács M., Palincsár - Babinszky, Lencse, Szatmári

Az MTK Budapest hivatalos oldalának beszámolója szerint a budapesti csapat kezdte jobban a mérkőzést: Törőcsik rögtön a meccs elején betalált, miután egy labdaszerzés után szépen kijátszott akció végén közelről a hálóba emelt.

A folytatásban is az NB II-es együttes játszott jobban, bő 20 perc elteltével jött is a második találat, amelyet Bognár szerzett egy jogos 11-esből. Nem állt le az MTK, pár perccel az első játékrész vége előtt Zuigeber is betalált 10 méterről egy újabb szépen kijátszott támadás végén.

A klubhonlap azt írja, kimondottan tetszetősen futballozott Michael Boris vezetőedző csapata az első 45 percben, és remek volt a helyzetkihasználás is. A szünetben többet is cserélt az MTK trénere, a folytatásban már kiegyenlítettebb volt a játék, de az állás már nem változott, biztató játékkal nyert az NB II-es csapat 3-0-ra az izraeli élvonalban szereplő Hapoel Ironi Kiryat Shmona F.C. együttesét.

Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.