Mostantól lesz kemény az NB II: Három 50 pontos csapat hajt a feljutásra - eredmények, tabella

Utolérte a Kaposvár a Gyirmótot és a Zalaegerszeget: az immáron háromcsapatos, fej-fej melletti versenyfutás új szereplője a ZTE 1-0-s vasárnapi legyőzésével lépett a bajnokesélyesek közé. Farkas Balázst három perc alatt kiállította a vendégektől Kassai Viktor.
Dudás Gábor 2019. február 24., vasárnap 19:57
Szerző: Dudás Gábor 2019. február 24., vasárnap 19:57

A Kaposvár Hegedűs Dávid fejesgóljával 1-0-ra legyőzte a tavasszal eddig százszázalékos ZTE csapatát, így pontszámban (50) utolérte zalai riválisát, sőt, az éllovas, Soroksáron vereséget szenvedő Gyirmótot is. A győztes találat a 45. percben esett, ráadásul a vendégek gyorsan elveszítették csereként beállt téli igazolásukat: Farkas Balázst gyakorlatilag három perccel azután, hogy lehetőséget kapott, a 67. percben kiállította egy talpalás miatt az ezúttal a másodosztályban vezető Kassai Viktor.

A Békéscsaba fellépett a negyedik helyre, de lemaradása hét pont az éllovas trió mögött, 13 fordulóval a vége előtt.

Merkantil Bank NB II, 25. forduló:

Kaposvár – ZTE 1-0 (Hegedűs D. 45.) - piros lap: Farkas B. (ZTE, 67.)

Békéscsaba –Vasas 2-1 (Urbin 19., 47., ill. Birtalan 15. – 11-esből)

Soroksár – Gyirmót 4-2 (Kundrák 2., Gárdos 39., Orosz M. 49., Lőrinczy 57., ill. Présinger 80., Szarka 82.)

Balmazújváros – Budaörs 2-1 (Berki 4., 19., ill. Sajbán Máté 27.)

ETO FC Győr – Siófok 1-0 (Bagi 63.)

Budafok – Csákvár 2-2 (Kulcsár K. 62., Farkas B. 73., ill. Skribek 25., Baracskai 61.) – piros lap: Baranyai (Csákvár, 89.)

Nyíregyháza – Monor 2-1 (Hornyák 3., 37., ill. Tóth B. 68.) – piros lap: Tóth F. (Monor, 83.)

Vác – Mosonmagyaróvár 2-1 (Csillag 28., Sóron 72., ill. Bartos 85.)

Cegléd – Tiszakécske 1-1 (Sigér Á. 91. – 11-esből, ill. Ludánszki 83.) – piros lap: Olasz D. (Cegléd, 52.)

Dorog – Kazincbarcika 1-2 (Paudits 32. – 11-esből, ill. Tóth L. 4., Krausz 51.)