Két kiállítás, vészkapus: Az utolsó Békéscsaba kiütötte a Puskás Akadémiát

Az NB II 6. fordulójában a Békéscsaba 5-0-ra legyőzte a Puskás Akadémiát. A felcsútiaktól két játékost is kiállítottak, az utolsó 10 percben vészkapussal játszottak a vendégek.
Privacsek András 2016. augusztus 24., szerda 15:53
Szerző: Privacsek András 2016. augusztus 24., szerda 15:53

Az előző szezon két NB I-es kiesője csapott össze. A forduló előtt az utolsó helyen álló Békéscsaba kezdett jobban a Puskás Akadémia ellen. A 11. percben Szalai emelte át a labdát Gőczén, de Tóth visszaért és mentett a gólvonal elől. Egy perccel később vezetést szereztek a hazaiak: Birtalan talált közelről a kapuba.

A 29. percben Nagy István egy szélről elvégzett szabadrúgásból ívelt a hosszú sarokba, a vendégek kapusa elmélázott.

A félidő végén ziccert hibázott a Puskás Akadémia: Tischler lőtte bele a labdát a védőbe nagy helyzetben.

A második játékrész elején Zsidait kiállította Vad II játékvezető, miután a földön belerúgott Birtalanba. A 72. percben a csabaiak végleg lezárhatták volna a meccset, de Pilán ajtó-ablak helyzetben fölé bombázott. Nem sokkal később Fabio is betalálhatott volna, de két lépésre a kaputól elpattant tőle a labda.

A hajrában Gőcze a tizenhatoson kívül letaglózta ellenfelét, így ő is kiállt. Mivel a Puskásnak már nem volt cseréje, Nagy Zsolt állt a kapuba, de Nagy István szabadrúgását nem tudta védeni. A végén még Birtalan és Bagi is betalált.

Az eddig mindössze egy pontot és egy gólt szerző Békéscsaba gólzáporos győzelmet aratott.

Békéscsaba – Puskás Akadémia 5-0 (Birtalan 12., 88., Nagy I. 29., 82., Bagi 90.)

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.