Jó formában a Vasas, a Balmazújváros meglepte a Honvédot - eredmények

A Vasas újabb győzelmet aratott, ezúttal a Haladást verte az Európa Liga-induló. A Honvéd csak döntetlenre végzett a Balmazújváros ellen. A Mezőkövesd kiütötte a Gyirmótot.
Mokány Lajos 2017. június 24., szombat 13:15
Szerző: Mokány Lajos 2017. június 24., szombat 13:15

Vasas-Haladás 3-1

A klub honlapjának beszámolója szerint a Vasas - a második félidő egy szakaszát leszámítva - az egész mérkőzésen a Haladás fölé nőtt játékban. Az első félidő közepén szereztek vezetést a piros-kékek, a 26. percben Ádám beívelését Benes visszafejelte és az érkező Ristevski a kapuba fejelt (1-0), így 1-0 lett a félidő. A Ferencváros által is csábított védő pénteken hosszabban is nyilatkozott honlapunknak a jövőjéről.
Fordulás után tovább növelte előnyét az Európa Liga-induló: a 64. percben a csereként beállt Király adta be a labdát, Kulcsár továbbpasszolta, Saglik elfektette a kapust 4 méterre a kaputól és az üres kapuba gurított (2-0). Mészáros gyorsan szépített, Medgyes beadása után volt eredményes, de a slusszpoén a Vasasé volt: Murka baloldali szabadrúgása megpattant Gyurjánon, ami Király elé pattant, aki a védők ölelésében, fektében a kapuba pofozta a labdát, kialakítva a 3-1-es végeredményt.

Vasas: Kamenar - Burmeister (Király, 55.), Benes, Ristevski (Debreceni, 55.), Hangya - Manjrekar, Vida, Szivacski (Czingráber, 55.), Ádám (Murka, 45.) - Pavlov (Saglik, 45.), Remili (Kulcsár, 45.).

Haladás: Király - Tóth D., Jagodics, Devecseri, Németh M. - Kovács L, Tóth B. - Petró, Rácz, Halmosi - Howard (Gyurján - Polgár, Schimmer, Varga A., Bosnjak – Kiss B., Overgoor – Mészáros, Tóth M., Medgyes - Bamgboye)

Honvéd-Balmazújváros 2-2

A bajnok az újonc Balmazújvárost fogadta, mint ismert, mindkét együttes élén új vezetőedző áll. Az NB II-be feljutott csapat meglepte a kispestieket, hiszen Farkas és Vólent góljai után két góllal elhúzott Horváth Ferenc együttese. Az Erik van der Meer vezette Honvéd azonban legalább döntetlenre hozta a felkészülési meccset: előbb Koszta szépített, majd Lanzafame büntetőből állította be a 2-2-es végeredményt. A kispestieknél pályára lépett Danilo is a második félidőben, aki korábban sikeres időszakot töltött el a csapatnál, 45 meccsen 22 gólig jutott.

Honvéd: Horváth A. – King, Baráth, Lovric, Laczkó – Tömösvári, Nagy G., Kamber, Koszta – Eppel, Lanzafame (Horváth A. – Villám, Bora, Bobál D. (Deák, 89.), Varga M., – Csábi, Göblyös, Bíró, Banó-Szabó – Kabangu, Danilo)

Balmazújváros: Horváth, Bokros, Andric, Tamás, Virág, Kovács, Batarelo, Haris, Nen, Vólent, Fekete

Mezőkövesd-Gyirmót 4-1

Az első félidő 1-0-al zárult, az új szerzemény, Novák Csanád volt eredményes. Fordulás után indult be a mezőkövesdi henger: előbb Veselinovic növelte az előnyt, majd Köböl fejelt a gyirmóti kapuba. A Radványi-csapat negyedik gólját Heffler szerezte 18 méterről, Simon szépítése után alakult ki a 4-1-es végeredmény.

Mezőkövesd: Tujvel - Farkas, Hudák, Pillár, Gohér - Keita, Tóth B., Baracskai, Brasen - Strestik, Novák (Ivancsics, Csirmaz, Szeles, Hegedűs, Fótyik, Köböl, Fröhlich, Majtan, Heffler, Veselinovic, Mikus, Rácz)

Gyirmót: Sebők - Lázár, Németh, Lengyel, Présinger - Kiss, Meszlényi, Nagy P., Szegi - Pataki, Szőcs (Rusák, Paku, Máté, Lakatos, Szabó, Szalánszki, Simon)