Edzőmeccsek: A megújuló Haladás NB I-es csapatot győzött le

Hátrányból fordítva, a hajrában szerzett gólokkal győzte le a Haladás a Kaposvárt a két csapat pénteki, szombathelyi felkészülési mérkőzésén.
Dudás Gábor 2019. július 19., péntek 19:21
Szerző: Dudás Gábor 2019. július 19., péntek 19:21

Utolsó, Vidi elleni NB I-es bajnokijához képest tíz helyen változott a másodosztályba kiesett és komoly nehézségekkel küzdő Haladás kezdőcsapata - Németh Milán lépett csak pályára abból az együttesből. A szombathelyieknél sérülés miatt Yuriy Habovda és Tóth-Gábor Kristóf hiányzott, pályára lépett viszont csereként a próbajátékon szereplő támadó, Eszlátyi István. Szintén próbajátékon szerepel a Haladásban a korábban Illés Akadémián nevelkedő, többek között Sárváron is futballozó csatár, Németh Erik - írja a haladas.hu.

Így mentenék meg a kizárás által fenyegetett Haladást - közleményt adtak ki
Ajándékozás útján vennék át az eddigi többségi tulajdonosok helyét, de ehhez egy átvilágítás és a szükséges pénzügyi eszközök megléte is szükséges.

Az OTP Bank Liga újonca, a Kaposvár szerzett vezetést a szombathelyi találkozón, Szakály Attila révén, aki a 32. percben, egy bal oldali szögletet követően fejelt 7 méterről a kapuba (0-1).

A második félidőre teljes sort cserélt Supka Attila, főleg a fiatalok léptek pályára. A 84. percben aztán egyenlített a Haladás: Kiss Bence 24 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-1). Sőt, a 87. percben Petró jobb oldali beadását Tamás nyolc méterről a jobb sarokba helyezte (2-1), eldöntve a felkészülési találkozót.

Felkészülési mérkőzés:

Szombathelyi Haladás – Kaposvári Rákóczi FC 2-1 (Kiss B. 84., Tamás 87., ill. Szakály A. 32.)

Haladás, I. félidő: Gyurján – Tóth D., Jancsó, Németh Milán, Bosnjak – Holdampf, Nyári, Illés, Németh Márió – Medgyes, Gaál

Haladás, II. félidő: Rózsa – Kiss Balázs, Jagodics, Tamás, Füleki – Doktorics, Kovalovszki, Kiss Bence, Petró – Németh E., Eszlátyi

Kaposvár: Összeállítás később!

Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.