A Debrecennek sikerült, ami a Fradinak és a Vidinek nem - megszakadt a Hali sorozata

Félidőben még a hátrányban volt, a második játékrészben viszont közel állt a három ponthoz a Haladás, de a Debrecen nem adta meg magát Szombathelyen.
Csakfoci Admin 2018. március 31., szombat 21:29
Szerző: Csakfoci Admin 2018. március 31., szombat 21:29

Haladás – Debrecen 1-1 (Rabusic 60. ill. Könyves 23.)

Hazai fölénnyel kezdődött a kiesés ellen küzdő Haladás és az elmúlt hetekben gyengén teljesítő DVSC szombathelyi mérkőzése, Nagy Sándor, a vendégek kapusa nem maradt munka nélkül. Az első ziccerre tíz percet kellett várni, ekkor Rácz remek labdával ugratta ki Mészáros Karolt, aki azonban kevéssel a bal alsó mellé helyezett. Némi meglepetésre mégis Herczeg András gárdája szerezte meg a vezetést: egy pontos kiugratás után Könyves a hazai védelem asszisztálása mellett lőtt a kapuba (0-1). Kissé visszavetette a Haladást a bekapott gól, de a játékrész hajrájára újra magához ragadta a kezdeményezést a Hipp-csapat, és kevésen múlt az egyenlítés: Kovács Lóránt és Rabusic is nagy helyzetben fejelt kevéssel a kapu fölé.

A második félidőre elszántan jöttek ki a hazaiak, és negyedórát követően ki is egyenlítettek: Mészáros passzával Rabusic fordult be, majd nagy erővel a jobb alsóba lőtt (1-1). Támadásban maradtak a szombathelyiek, és sorban dolgozták ki a kisebb-nagyobb lehetőségeket. Rácz helyzetben rosszul találta el a labdát, Bényei lábáról kis híján saját kapujába pattant a labda, Rabusic ollózása sem sikerült. A vendégek egy-egy kontra végén lőttek, míg a meccslabdát hazai részről Rácz hagyta ki, aki a csereként beállt Williams passza után ziccerben lőhetett, de Nagy Sándor a bravúrral hárított. Így maradt az 1-1, amivel a debreceniek lehetnek elégedettebbek. Ezzel a Haladás elvesztette 100 %-os mérlegét az új Haladás Sportkomplexumban.

A Lokinak pedig sikerült, ami a Fradinak és a Videotonnak nem: pontot szerezni a Haladás arénájában.

Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.