NB II: A Loki három góllal legyőzte a DEAC-ot a városi rangadón - eredmények

A DVSC magabiztos, 3-0-s sikert aratott a DEAC elleni városi rangadón az NB II 2. fordulójában. A Haladás hazai pályán botlott, az Ajka megint nyerni tudott.
Csakfoci Admin 2020. augusztus 5., szerda 18:53
Szerző: Csakfoci Admin 2020. augusztus 5., szerda 18:53

Az NB I-ből 27 év után kieső DVSC a DEAC ellen lépett pályára az NB II 2. fordulójában.

Az előző idényben élvonalbeli DVSC már a 6. percben megszerezte a vezetést, miután Pintér lőtte ki 13 méterről a jobb alsó sarkot. A 18. percben újabb találatot láthatott a Nagyerdei Stadionba kilátogató 6 187 néző. Báránnyal szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, Hanyecz Bence játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögé Bódi állt, aki magabiztosan a jobb alsóba helyezett.

Fordulás után a 49. percben kis híján háromgólosra nőtt a Loki előnye, azonban Sós jobb oldali beadása után Kinyik találta el a felső kapufát. Egy óra elteltével mindkét edző cserékkel frissített csapatán, majd a 76. percben a vendégek harmadszor is bevették Szabados kapuját, miután Bódi beadása után a csereként beálló Tischler 10 méterről a bal felsőbe lőtt. Négy perccel később hatalmas tűzijáték alakult ki a DEAC kapuja előtt, ám az egyetemi csapat megúszta a rohamokat.

Több gól nem született, így a DVSC 3-0-ra nyert a DEAC elleni városi rangadón. A másik nagy esélyes Vasassal ellentétben, a Loki eddig mindkét mérkőzését megnyerte.

Merkantil Bank Liga, 2. forduló

DEAC-DVSC 0-3 (Pintér 6., Bódi 18. - büntetőből, Tischler 76.)

DEAC: Szabados - Nagy Z., Szabó K., Soltész, Orosz, Sigér Á., Spitzmüller (Nagy K., 60.) Belényesi, Takács P., Burai (Damásdi, 80.), Urbin (Székely, 60.)

DVSC: Zöldesi - Kusnyír, Kinyik, Szatmári, Korhut - Pintér Á., Varga J. (Bényei Á., 71.), Bódi, Varga K. (Tischler, 59.) - Sós (Ferenczi, 53.), Bárány

A 17:30-kor kezdődött mérkőzések végeredményei:

Budaörs - Siófok 3-2 (Horváth 5., Halmai 72., Petneházi 75., ill. Balogh 71., Elek 86.) - piros lap: Polényi (Siófok) 30.
Szentlőrinc - Gyirmót 2-0 (Luka 35., Hleba 69.- 11-esből)
Dorog - Soroksár 1-0 (Girsik 25.)

19 órai mérkőzések:

Haladás - Szolnok 1-1 (Tóth 80., ill. Novák 16.)
ETO - Kaposvár 1-1 (Lipták 71., ill Nagy 40.)
Nyíregyháza - Pécs 2-0 (Hornyák 30., Ötvös 29.)
Ajka - Kazincbarcika 3-1 (Nagy 15., 63., Zamostny 90. - 11-esből, ill Krausz 11.)
Csákvár - Szeged 1-1 (Daru 31., ill. Deák 41.)

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.