Szlovák csapatot nullázott le a Diósgyőr

2-0-ra győzött keddi felkészülési mérkőzésén a DVTK, Ugrai Roland duplázott.
Dudás Gábor 2017. július 4., kedd 19:04
Szerző: Dudás Gábor 2017. július 4., kedd 19:04

A szlovák másodosztály 7. helyén végzett Lokomotíva Košice ellen játszott kedden a DVTK felkészülési mérkőzést, a helyszín a DVTK Edzőcentrum volt.

A borsodiak az első félidőben csak helyzetekig jutottak, majd Bódog Tamás nyolcat cserélt a szünetben, és elsősorban Ugrai Roland beállítása bizonyult telitalálatnak.

A támadó a 68. percben szerzett vezetést a hazaiaknak, ekkor Makrai lőtte el a labdát két védő között, majd Ugrai a kapus mellett passzolt a háló jobb alsó sarkába (1-0). A cserecsatár a 81. percben állította be a végeredményt a dvtk.eu tudósítása szerint: megint Makrai volt az előkészítő, a Puskás Akadémiától végleg megszerzett támadó futott el a jobb oldalon, középre passzolt, Ugrai pedig magabiztosan a hálóba lőtte a labdát (2-0).

A végén még Busai lövésénél védett nagyot a szlovákok kapusa, de az eredmény már nem változott.

DVTK - Lokomotíva Košice 2-0 (Ugrai 68., 81.)

A DVTK kezdőcsapata: Antal - Nagy T., Karan, Tamás, Forgács - Vela, Tóth B., Nono, Óvári - Fülöp, Bacsa

Cserék: Rados, Eperjesi, Lipták, Bárdos, Oláh, Ugrai, Busai, Kitl M., Ternován, Makrai, Szarka