Fotó: dvtk.eu

Megint NB II-es csapattól kapott ki a Diósgyőr: "Óvodás hibákat vétettünk"

A Nyíregyháza után a Kazincbarcika is megverte a válogatott szünetben a Diósgyőrt. Zekic sem a labdás, sem a labda nélküli játékkal nem volt elégedett.
Nyikes Zoltán 2021. március 26., péntek 17:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. március 26., péntek 17:37

Péntek délután második felkészülési mérkőzését is lejátszotta a válogatott szünetben a Diósgyőri VTK, amely a Nyíregyháza elleni vereséget követően is egy másodosztályú csapattal, ezúttal a Kazincbarcikával mérte össze erejét.

A miskolciak hivatalos oldalának beszámolója szerint a 13. percben meglepetésre a barcikaiak szereztek vezetést, miután Zivulić bizonytalankodott a 16-os előterében, Toma György megszerezte tőle a labdát, majd tolt egyet rajta, és balról a kapuba gurított, 0-1. A második játékrésznek is az elején talált be a másodosztályú együttes: az 53. percben Korbély parádés ütempasszt adott a védők között kilépő Tóth László elé, aki egyedül vezette kapura a labdát, és nem is hibázott, 0-2.

A Diósgyőrnek ezt követően csak a szépítésre futotta, három perccel később David Vanecek kapott jó labdát az ötösön Grozavtól, Horváthon is átverekedte magát, és közelről a hálóba lőtt, 1-2.

Így értékelte a látottakat a DVTK vezetőedzője, Zoran Zekic: - Sem a labdás, sem a labda nélküli játékkal nem voltam ma elégedett. Mondhatnám, hogy nevetséges gólokat kaptunk, de számomra ez egyáltalán nem vicces. Óvodás hibákat vétettünk, egy hetünk maradt a zalaegerszegi mérkőzésig, hogy kijavítsuk ezeket. (dvtk.eu)

Felkészülési mérkőzés, Diósgyőr, DVTK Stadion

Diósgyőri VTK - Kolorcity Kazincbarcika SC 1-2 (Vanecek 56., ill. Toma 13., Tóth L. 53.)

DVTK: Malenica (Antal, 62.) - Grgic, Milovic (80.), Soldo, Marin - Max (Szűcs, 77.), Zivulic (Polgár, 55.), Márkvárt (Iszlai, 77.) - Suljic (Vanecek, 55.), Drazic (Makrai, 77.), Grozav. Vezetőedző: Zoran Zekic.
KBSC: Horváth L. - Oltean, Dávid Z., Fótyik, Farkas A. - Tóth-Gábor, Toma, Németh T., Mikló - Takács T.,  Kováč.
KBSC 2. félidő: Horváth L. - Majzik, Dávid Z., Fótyik, Auer -  Kovács M., Tóth B. - Kalmár, Tóth L.,  Korbély -  Tóth-Gábor (Grant, 73.).