Drámai csapás a Diósgyőrnek: A 96. percben bukott pontokat a kiesési rangadón

Az utolsó utáni pillanatokig vezetett a DVTK a napokban igazolt Vanecek góljával, de Kulcsár Kornél szabadrúgásból pontot érő találatot szerzett.
Dudás Gábor 2021. január 31., vasárnap 18:10
Szerző: Dudás Gábor 2021. január 31., vasárnap 18:10

Az első bő negyedóra inkább a vendégeké volt, náluk volt többet a labda is. A 7. percben Zsóri 22 méterről célozta meg a kaput, Antal azonban biztosan védett. A korábbi Puskás-díjas egy ollózással is próbálkozott , de most nem igazán jött össze neki a mozdulat.

A hazaiaknál pályára lépett a napokban, Felcsútról igazolt David Vanecek is, aki előbb egy sárgával, majd egy ügyes kapura fordulással nyitott, hogy aztán megszerezze első gólját is. A 40. percben egy remek hazai akció végén Marin adott be balról, Vanecek pedig egy lépésről a hálóba pofozta a labdát (1-0).

A második játékrészben talán még kevesebb feljegyeznivaló akadt, a DVTK őrizte előnyét, a vendégek pedig nem igazán tudtak helyzetbe kerülni. Ihrig-Farkas, Filkor vagy épp Takács lövése azért jelezte, hogy legalább egy pontot akar szerezni a Budafok, ami végül a 96. percben össze is jött Csizmadia Csaba csapatának! A hajrára, a csereként beállt Zivulic piros lapja után emberhátrányba kerülő hazaiak ellen...

Ekkor a csereként beállt Kulcsár Kornél 28 méteres szabadrúgással tréfálta meg a hazai sorfalat és Antal Botondot is. 1-1 lett a vége, a DVTK továbbra is utolsó a tabellán, nem sikerült megelőznie ellenfelét.

OTP Bank Liga, 18. forduló:

Diósgyőr - Budafok 1-1 (Vanecek 40., ill. Kulcsár K. 96.)

Piros lap: Zivulic (DVTK, 83.)

A meccs krónikája percről percre itt!

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.