Nagy meglepetés az NB I-ben: A kieső megint nullára verte a Diósgyőrt - videó

Az idényben másodszor is legyőzte hazai pályán a Kaposvár a DVTK-t, méghozzá nagyon simán, 3-0-ra. A komoly helyzet nélkül maradó diósgyőrieken a szünetbeli négy csere sem segített.
Dudás Gábor 2020. június 14., vasárnap 20:51
Szerző: Dudás Gábor 2020. június 14., vasárnap 20:51

A már kiesett Kaposvár és a még dobogós, illetve európai álmokat kergető DVTK meccsének első 45 perce még akkor is meglepő forgatókönyvet hozott, ha a diósgyőriek jópár alapemberüket pihentették, illetve nélkülözték. A vendégek ugyanis valamire való helyzetet sem igazán tudtak kialakítani, a már szinte tét nélkül futballozó házigazda viszont óriásit küzdött és bátran futballozott.

A 6. percben még kimaradt egy hazai helyzet: Palic balról érkező passzát követően Ádám kapura fordult és lőtt, Antal lábbal védte a közel kísérletet. Egy perccel később viszont már jött a kaposvári gól: Bévárdi Ádám Martin passzát (kérdés, lesről indult-e a támadó) követően lőtt a kapuba (1-0).

Jól jellemezte a DVTK első félidei játékát, hogy legveszélyesebb lehetőségét egy szöglet jelentette: a 28. percben Márkvárt sarokrúgása kis híján meglepte Pogacsicsot, de végül mentett a hazaiak kapusa a jobb felső saroknál. A másik oldalon viszont adódott még egy komoly helyzet, a 40. percben ugyanis Nagy Richárd felívelt szabadrúgását Trebotic kis híján a kapuba fejelte, de Antal bravúrral mentett a bal alsónál.

1-0 volt a félidei állás.

Hogy mennyire elégedetlen volt Feczkó Tamás a csapatával, azt jól jelezte az a négy(!) csere, amit a szünetben végrehajtott. Hasani, Kiss, Molnár és Shestakov is beállt, lement viszont Korbély, Ivanovski, Cortés és Memolla is.

Ennek ellenére gyorsan jött az újabb hidegzuhany a borsodiak számára: Bévárdit rúgta meg Vági egy ártalmatlan helyzetben és a megítélt 11-est Nagy Richárd biztos lábbal értékesítette a 48. percben. Ez volt egyébként az első büntetőt, amit a somogyiak javára megítéltek az idényben.

Komoly diósgyőri mezőnyfölény alakult ki ezt követően, de vendéghelyzet továbbra sem alakult ki sokáig. Akadt viszont veszélyes kontrája a Kaposvárnak, egy ízben Nagy Richárdot csak szabálytalanul tudta megállítani Márkvárt, a megítélt szabadrúgást pedig Szakály Attila kis híján a jobb felsőbe küldte, de Antal bravúrral védeni tudott.

A csattanó azonban így is a hazaiaké lett: Csiki egy ellentámadás végén szépen ívelt Nagy János fejére, a lesgyanús helyzetben kiugró hazai játékos pedig a kapu jobb oldalába bólintott, kialakítva a meglepő, 3-0-s végeredményt.

A Kaposvár a tavaly szeptemberi 2-0 után másodszor is legyőzte hazai pályán a Diósgyőrt, nem mellesleg első sikerét aratta 2020-ban.