A Diósgyőr a szakadék szélén: 80 perc emberhátrány és 1-4 otthon - videó

4-1-re győzött a DVTK otthonában a Paks, a hazaiak sorsa pedig nagyjából a 10. percben meg is pecsételődött Zivulic piros lapjával és a végül duplázó Hahn 11-es góljával.
Dudás Gábor 2021. április 11., vasárnap 16:19
Szerző: Dudás Gábor 2021. április 11., vasárnap 16:19

I.félidő

A Paks számára nem kezdődhetett volna jobban a mérkőzés, hiszen a vendégek a tizedik percben már gól- és emberelőnybe kerültek. Bognár távoli bombáját Malenica kiütötte, a kipattanóra rajtoló Hahnt pedig Zivulic lerántotta, amiért piros lapot kapott, a Paks pedig 11-est. A büntetőt Hahn a léc alá vágta (0-1).

Hat perccel később Bognár adott remek labdát Hahnnak, aki 15 méterről kilőtte a bal sarkot - ezzel már 18 találatnál jár a gólkirály-jelölt (0-2).

A Diósgyőr a félidő második felére kezdett magához térni, előbb Drazic fejelt fölé 11 méterről, majd Grozav jó lövését csak másodszorra fogta Hegedüs.

Az emberelőnyben és kétgólos fórban lévő Paks finoman szólva sem siettette a játékot, így a DVTK próbálkozhatott a szépítéssel. Ehhez majdnem segítséget kapott, rögtön a szünet után Lorentz kevéssel lőtte saját kapuja fölé Polgár jobb oldali beadását. Nem sokkal később Drazic kecsegtető lövőhelyzetből, 15 méterről kísérletezhetett, de a kapu mellé lőtt jócskán.

Az 55. percben aztán a Paks is életjelet adott: Hahnnal játszott össze ügyesen Haraszti (közben a csatárral szabálytalankodtak a 16-os vonalánál, de a bíró előnyszabályt alkalmazott), majd balról megpróbálta ellőni a labdát Malenica mellett, ám Malenica jól zárta a szöget.

A félidő közepén pedig jött a harmadik vendégtalálat. Szabó bepassza után Nagy lőtt balról, a labda megpattant és bár Malenica is beleért, az végül ejutott a hosszún érkező Sajbán elé, aki egy lépésről a hálóba passzolt (0-3).

Ez a gól megpecsételte végleg a DVTK sorsát, de azért maradtak történések a hajrára is. A 86. percben a padról beszállt Molnár Gábor szépített (1-3), de alig egy percre rá egy paksi cserejátékos, Szakály Dénes látványos találattal állította vissza a háromgólos különbséget (1-4).

Ez is lett a vége, a DVTK egyre nehezebb helyzetben, a Paks pedig fellépett a tabella negyedik helyére.

OTP Bank Liga, 28. forduló:

Diósgyőr - Paksi FC 1-4 (Molnár G. 86., ill. Hahn 10., 16. - az elsőt 11-esből, Sajbán 68., Szakály D. 87.)

Piros lap: Zivulic (DVTK, 10.)

A meccs közvetítése percről percre itt!

Diósgyőr: Malenica - Polgár, Milovic, Soldo - Márkvárt (Molnár G., 76.), Zivulic, Grozav, Max (Iszlai, 76.), Marin (Roshi, 76.) - Grgic (Shestakov, 84.), Drazic (Vanacek, 84.)

Paks: Hegedüs - Lorentz, Lenzsér, Tamás (Osváth, 46.) - Balogh B. (Szakály D., 81.), Bognár, Bertus, Szabó - Sajbán (Papp K., 69.), Hahn (Ádám, 69.), Haraszti (Nagy R., 57.)

17:00: ZTE-Bp. Honvéd - élőben itt!

Az utolsó helyen álló Diósgyőr elnöke: "Soha nem érkezett még egyszerre ennyi minőségi labdarúgó a DVTK-hoz egy átigazolási időszak alatt"
Már csak hat mérkőzése van a Diósgyőrnek arra, hogy kiharcolja a bennmaradást az NB I-ben. Sántha Gergely, a DVTK elnöke beszélt a kiesésről is, valamint arról, hogy a költségvetés akkor sem fog változni és az azonnali visszajutás lesz a cél.