Botrányos végjáték az NB II-ben: Gól, gólpassz, ütés, piros - videó

Négyet vágott Zalaegerszegen a Gyirmót, de a vasárnapi bajnoki végén elveszítette egyik legjobbját, a gólt és gólpasszt is jegyző Kiss Mátét, aki megütötte egy szabálytalanság után a zalai Fujsz Richárdot.
Dudás Gábor 2017. december 10., vasárnap 17:38
Szerző: Dudás Gábor 2017. december 10., vasárnap 17:38

TABELLA: Így áll az NB II 2017 végén - kattints!

Remekül alakult a zalaegerszegi bajnoki a Gyirmót és Kiss Máté számára is vasárnap, hiszen a győri gárda 4-2-re győzött, míg az egykori U20-as vb-bronzérmes középpályás egy-egy remek góllal és gólpasszal volt csapata egyik legjobbja.

A 95. percben azonban elszakadt a cérna a gyirmóti játékosnál: miután a ZTE támadója, Fujsz Richárd szabálytalankodott, Kiss egy ütéssel törlesztett, Pillók Ádám játékvezető pedig egy tömegjelenetet követően - amelybe a kispadon ülők is beszálltak - kiállította a vendégek futballistáját, Fujsznak pedig sárga lapot adott.

Eközben a Békéscsaba a Szeged 2011 3-1-s legyőzésével bebiztosította harmadik helyét a téli szünetre, míg a Csákvár 1-1-s döntetlent játszott a Sopronnal a kiesési rangadón.

Merkantil Bank NB II, 21. forduló:

ZTE – Gyirmót 2-4 (Vernes 29., Babati 56. ill. Szalánszki, 8., Czár 27., Kiss M. 71., Farkas 91.) - piros lap: Kiss M. (Gyirmót, 95.)

Békéscsaba – Szeged 2011 3-1 (Szatmári, 12., Urbin 42., Tóth D. 71. ill. Zádori 40.)

Csákvár – Sopron 1-1 (Sejben 78. ill. Batizi-Pócsi, 53.)

Korábban (A délutáni meccsekről bővebben itt!):

Cegléd – MTK 0-1 (Lencse 86.)

Kisvárda – ETO FC 1-3 (Horváth Z. 34. ill. Erdélyi 6., Kovács K. 61., Papucsek 91. – öngól)

Vác – Kazincbarcika 1-0 (Nagy R. 73. – 11-esből)

Budaörs – Nyíregyháza 2-2 (Kékesi 5., Czvitkovics 53. ill. Kesztyűs 12., Sinanovic 72.)

Szolnok – Soroksár 1-3 (Tóth L. 9., ill. Pál A. 32., 41., 66.)

Siófok – Mosonmagyaróvár 2-2 (Bévárdi 4., Nagy D. 77. ill. Szépe 53., Zsirai 65.)

Budafok – Dorog 0-0

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.