Bombameglepetés az NB II-ben: Tíz ember ellen kapott ki otthon a listavezető ZTE - eredmények, tabella

Nagy meglepetés született Zalaegerszegen: a 24. percben tíz emberre fogyatkozó Budaörs két, gyors egymásutánban született második félidei góllal elvitte a három pontot a Merkantil Bank NB II listavezetőjének otthonából.
Dudás Gábor 2019. április 28., vasárnap 20:01
Szerző: Dudás Gábor 2019. április 28., vasárnap 20:01

A 24. percben a budaörsi Marques-Ariosa Patrik szabálytalankodott utolsó emberként, Szilasi játékvezető pedig azonnali pirossal az öltözőbe küldte a vendégek játékosát.

Az NB II-ben meggyőző fölénnyel listavezető ZTE azonban nem tudta végül kihasználni több mint egy órán át tartó emberelőnyét, sőt! A 70. percben Sajbán Miklós beadására érkezett Kékesi és a kapuba fejelt, majd mindössze újabb három perc elteltével, egy kapu előtti kavarodást követően Lesják talált a saját hálójába, kialakítva a 0-2-s végeredményt Zalaegerszegen.

Merkantil Bank NB II, 34. forduló:

ZTE – Budaörs 0-2 (Kékesi 70., Lesják 73. - öngól) - piros lap: Marques-Ariosa (Budaörs, 24.)

Kaposvár – Duna Aszfalt TVSE 2-1 (Nagy R. 16., Vachtler 20., ill. Kirchner 39.)

Vasas – Kazincbarcika 3-2 (Balajti 5., Király B. 23., Birtalan 53., ill. Oltean 36., Belényesi 76.)

Siófok – Gyirmót 3-1 (Horváth P. 41., 53., Szakály D. 56., ill. Heffler N. 92.)

Békéscsaba – Vác 2-1 (Nagy S. 24., Szélpál 79., ill. Zsolnai 64. – 11-esből)

Csákvár – Soroksár 2-1 (Sándor Gy. 3., Skribek 52., ill. Korozmán 84.)

ETO FC Győr – Dorog 1-1 (Lovrencsics B. 67., ill. Paudits 9.)

Nyíregyháza – Balmazújváros 1-0 (Rezes 72.)

Cegléd – Budafok 2-1 (Földi 59., Szilágyi 90., ill. Ihring-Farkas 83.)

Monor – Mosonmagyaróvár 2-2 (Tóth B. 10., Hunya 31., ill. Nagy I. 26., Szabó V. 49.)

NB II: A 7/7 után a Vasas már a dobogón, elszállni látszanak a Gyirmót NB I-es álmai - eredmények
A feljutó helyre ugró Kaposvár a tiszakécskei Duna Aszfalt (2-1), a bombaformában lévő és zsinórban hetedik sikerét (3-2) arató Vasas pedig a Kazincbarcika ellen gyűjtötte be a három pontot. A Gyirmót viszont nagyobb pofonba (1-3) szaladt bele Siófokon, így a dobogóról is lecsúszott már a Merkantil Bank NB II-ben.